برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

فوبیای سیاه قعر نشینی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی که تیم سیاه جامگان در ابتدای فصل با نتایج خوبی که به دست آورده بود می رفت آرام آرام شخصیت متفاوتی از همیشه دوران حضورش در لیگ برتر پیدا نموده و در نیمۀ بالای جدول قرار گیرد و یا حداقل به گونه ای نتیجه بگیرد که همچون سال های قبل از ابتدای لیگ فانوس به دست نباشد، ترس و هراس آقای مدیرعامل و فوبیای قعر نشینی وی بلایی به جان این تیم انداخت که اکنون خیلی زودتر از همیشه تیمش در قعر جدول دست و پا می زند.


محمد رضا عباسی که می خواست فصل جدید متفاوت باشد کلی با نهادهای دولتی و غیر دولتی استان همچون مسئولان شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و... رفت و آمد داشت تا حمایت آن ها را جلب کند. و حتی با همین رویکرد توانست قبل از پدیده برای اولین بار در لیگ برتر میزبانی مسابقه ای را در ورزشگاه مدرن امام رضا(ع) مشهد از آن سیاه جامگان کند اما هراس وی از قعر نشین شدن و تکرار این سخن در کلام و مصاحبه اش استرسی را به بازیکنان و کادر فنی انتقال داد که اکنون در وضعیتی بدتر از همیشه تیمش قعرنشین است. اگر نگاهی به این تیم مشهدی و بازی هایش بیاندازید در می یابید که امسال ظرفیت خوبی دارد و به نسبت برخی دیگر از تیم ها جایگاهش باید بالاتر از این باشد اما اشتباهات پیاپی مدیریتی، این تیم را در نیمۀ اول لیگ برتر زمین گیر کرده است. تصمیم عجولانه و حتی شاید گفت کمی ناجوانمردانه مسئولان تیم در برکناری اکبر میثاقیان که سهم عمده ای در ماندگار شدن تیم دوم مشهد در لیگ برتر داشت شاهد خوبی بر این مدعاست. سیاه جامگان خراسان تیم خوبی است. چرا که تمامی سلسله مراتب حضور در لیگ برتر را به صورت پلکانی و استدراجی طی کرده و رویکرد اصلی اش در ابتدای شکل گیری این باشگاه جذب استعدادهای بومی و معرفی آن ها به سطح اول فوتبال کشور بوده است. البته شاید بشود با توجه به هزینه های سنگینی و خصوصی بودن باشگاه کمی به مدیرعامل بخاطر این استرس حق داد ولی باید به وی یادآور شد که به توان تیم ات باور داشته باش و از شکست نترس زیرا از هر چه بترسی در نهایت گرفتار آن خواهی شد.


منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 15 آبان 1396 شماره 5879

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)