برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

حالا که رفتیم جام جهانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حالا که تیم ملی برای پنجمین بار به جام جهانی فوتبال صعود کرده است باید به همان اندازه شاهد رشد عملکردی و ارتقای نگرش کلیۀ دست اندرکاران این رشتۀ پرطرفدار ورزشی باشیم.


باید جهانی فکر کنیم و به گونه ای عمل کنیم که آرام آرام در بین صاحبان اصلی فوتبال اسم و رسمی هم برای ایران ایجاد گردد. این اتفاق خیلی سخت و دور از دسترس نیست فقط می بایست برنامه ریزی دقیق و نگرشی فراتر از آن چه الان داریم در ما ایجاد شود. کافیست نگاهی اجمالی بر اتفاقاتی که در سال های اخیر توسط تیم ملی والیبال ما رقم خورده است بیاندازیم. شاید در سال های قبل اختلاف سطح والیبال ایران با قدرت های اول جهان خیلی بیشتر از فوتبال ایران با قهرمانان بلامنازع این رشته بود. ولی اکنون می بینیم که والیبالیست ها با اقتدار در برابر تیم های لیگ جهانی قرار می گیرند و در موارد بسیاری هم پیروز از میدان خارج می شوند. اکنون به یُمن یک انتخاب صحیح تیم ملی ایران از مربی ای برخوردار است که در سطح جهان نامدار و صاحب سبک است، استعدادهای خوبی در سال های اخیر در بین جوانان کشور در این زمینه کشف گردیده و تجربه پنجمین حضور در بالاترین سطح مسابقات بین المللی که در کشور روسیه برگزار می گردد همه و همه به ما کمک می کند تا بتوانیم به جایگاه های والاتری فکر کنیم. شاید تیم ملی ما همانند ژاپن، کره و یا حتی عربستان با تیم های قدرتمند مسابقۀ دوستانه برگزار نکرده است اما آمار و ارقام نشان می دهد در سال های جاری حداقل در سطح ملی ایران رتبۀ اول آسیا را در اختیار داشته است. اگر بتوانیم اصول و فرهنگ فوتبال حرفه ای را خصوصاً در سطح باشگاه هایمان نهادینه کنیم و بجای نق زدن که در فوتبال ایران به نسبت سایر کشورها امکانات محدود است از هر آنچه در اختیار داریم در امور زیربنایی استفاده کنیم و پول بی زبان را پای مربیان و بازیکنان بی کیفیت داخلی و خارجی نریزیم بعد از چند سال به پیشرفت های قابل توجهی خواهیم رسید.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ چهارشنبه 24 آبان 1396 شماره 5886

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)