برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

و این گونه فساد سیستمی می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چند روزی از پخش گزارش ویژۀ فردوسی پور در برنامه نود در ارتباط با رمالی و جادوگری در فوتبال کشور می گذرد. عادل کماکان باهوش است و هر ازگاهی که برنامه اش در خطر قرار گرفتن در ورطۀ تکرار و یا افت قرار می گیرد با پخش چنین گزارش هایی بار دیگر توان خود و کادر همراهش در ایجاد چالش و جذابیت را به رخ همگان می کشد.


با وجود تهمت های فراوانی که به او زده اند اما باید به این نکته اعتراف کرد که وی نان استعداد و شایستگی اش را می خورد و با دید متفاوتی که نسبت به سوژه ها و پردازش آن ها دارد اختلاف سطح بسیاری با سایر برنامه های مشابه ایجاد کرده است. البته قصدم از این مقدمه تعریف و تمجید از نود و عادل (که واقعاً در جای خودش باید این کار صورت بگیرد) را ندارم. می خواستم بگویم اگر تکلیف سکه های لای گزها، آب های آلوده بازی معروف سپاهان و پرسپولیس، تبانی هایی که در لیگ یک در سال های قبل منجر به برخی محرومیت ها شد، شائبه کم فروشی برخی بازیکنان، جذب نابارورانه بازیکنان پرنده فروش! و یا هپاتیتی و بی کیفیت خارجی، کودتاهایی که توسط عده ای برای براندازی برخی مدیران و یا مربیان صورت می گرفت (مانند آن چه منجر به برکناری مرحوم ناصر حجازی گردید) و ده ها اتفاق مشابه دیگر دقیق و شفاف مشخص می شد الان اوضاع و احوال فوتبال کشور این گونه نبود. معلوم نیست چه دست هایی پشت پرده است که برخی از این مسائل که تبعات اجتماعی فراوانی در زمان خود ایجاد کرد به راحتی به فراموشی سپرده شد. نمی خواهم قضاوت کنم و یا بگویم مثلاً حق با علی کریمی است و سخنانی که می گوید همه صحیح هستند ولی اسناد و مدارکی که آرام آرام رو می شود همه و همه حکایت از واقعیت تلخی بنام سیستمی شدن فساد در فوتبال کشور دارد که اگر امروز درمان نگردد معلوم نیست فردا چه اتفاقاتی درکمین این ورزش پر طرفدار است. آقایانی که امروز روبروی رسانه ها می نشینید و از خاطرات جادوگری و رمالی می گویید در همان زمان که این اتفاقات می افتاد چرا ساکت بودید؟ واقعیت را قبول کنیم یا نکنیم فرقی ندارد. امروز در فوتبال ما مواردی همچون؛ رمالی و جادوگری، پول شویی، تبانی، دود و قلیان، براندازی و کم فروشی و... فراوان وجود دارد و اگر فکری عاجل برای آن نکنیم خیلی زود به همان جایی می رسیم که از جنس خبرهای تلخ حکم حبس ابد و یا اعدام برای ستاره سابق سرخابی ها بیشتر و بیشتر خواهیم شنید. حیف از عرصۀ مقدس ورزش که بخواهد آلوده این چنین فسادهایی شود.

 

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 29 آبان 1396 شماره 5888

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)