برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

حکایت غوره و مویز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«غوره نشده مویز گشتن» ضرب المثل معروفی است که معنا و مفهوم آن نیاز به توضیح ندارد. چرا که بیشتر ازآن که شنیده باشیم مصادیق بسیاری از آن را در جامعه با چشمان خود دیده ایم. یکی از این موارد تلاش هواداران استقلال برای ناجی ساختن از جوان و شاید هم نوجوانی! است که از تکنیک فوق العاده ای برخوردار است و امید بسیاری به آیندۀ وی می رود ولی امروز نمی تواند آنی باشد که هواداران انتظار دارند.


کافیست تیم آبی ها یک نیمه نتیجه نگیرد تا سکوها یکصدا نام باشوی کوچک را فریاد بزند و از مربی بخواهد او را به زمین بفرستد. بندۀ خدا شفر هم که می بیند در نتیجه گیری توفیق چندانی ندارد بعد از چند بار مقاومت در برابر فریادهای احساسی آبی ها لااقل تلاش می کند از این طریق دل هواداران ره به دست آورده و او را به زمین می فرستد. قائدی هم چند باری که با توپ حرکات تکنیکی انجام می دهد بدون اثرگذاری خاص، همانی می شود که سایر هم تیمی هایش هستند؛ بی اثر و کم بهره. در این که مهدی قائدی فوتبالیست خوب و آینده داری است شکی نیست اما برای بزرگی کردن قبل از آن که تکنیک لازم باشد ظرفیت ذهنی و روانی لازم است که هنوز در او وجود ندارد. وی توان ذهنی به دوش کشیدن چنین بار روانی سنگینی را ندارد. خداییش وقتی طراوت بازی قائدی و تکنیک ناب او را می بینم حیفم می آید او هم مثل برخی دیگر از همین استعدادها حیف شود. اگر مراتب رشد صحیح و سلسله مراتبی برای وی ایجاد نگردد یا به اصطلاح غوره نشده بخواند او را مویز کنند همان بلایی بر سرش می آید که در گذشته باعث هرز رفتن استعدادهایی نظیر مجاهد خذیراوی، پیام صادقیان و امثالهم گردید. اجازه دهید وی اول خودش را اثبات کند بعد از او قهرمان بسازید. آخر برادر جان! قدیمی ها خوب به یاد دارند که لباس تیم بزرگی مثل استقلال را به تن کردن این قدر آسان نبود. لطفاً آنرا ارزان نفروشید!

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ پنجشنبه 16 آذر 1396 شماره 5901

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)