برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

داغ نبینید انشالله

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قرار نیست این فوتبال همواره گرفتار تبانی، جادوگری، پولشویی، دلالی، خالکوبی و موقشنگی! ، تماشاگرنما، بی اخلاقی و بی پروایی و هزار اتفاق تلخ و منفی دیگری باشد که خیلی وقت ها کام آدم را تلخ می کند.


گاهی علاوه بر جذابیت های ذاتی این رشتۀ ورزشی اتفاقات دیگری کنار مستطیل سبز رخ می دهد که می توان به بهانۀ آن به آینده بسیار امیدوار بود. وقتی علی دایی، حمید استیلی، جواد خیابانی، ستاره های 98 و بسیاری دیگر از چهره های درخشان امروز و دیروزِ این رشتۀ پرطرفدار عزم خود را جزم کردند و در جریان زلزلۀ استان کرمانشاه وسط میدان پهلوانی قرار گرفتند بسیار امیدوار شدیم که می توانیم بر تمامی حرف هایی که پشت سر فوتبال می زنند فائق آمده و روی خوب ماجرا را نیز به تصویر بکشیم. در این گونه موارد کمک ستاره ها یک اتفاق خوب و مهم است و از آن خوب تر و مهم تر جریان سازی و تحریک و تبلیغ توسط آن ها برای ایجاد شور آفرینی در مردم است که سرشان درد می کند تا در این گونه اتفاقات یاری رسان هموطنان خود باشند. هر چند با شعارزدگی و جو زدگی مخالفیم ولی در سوی دیگر، قرار هم نیست رسانه ها فقط جریان های منفی را بازتاب داده و از این گونه رخدادهای انسانی و اخلاقی غافل باشند. به هر حال امیدواریم هر کسی نخودی در این آش انداخته و سهمی در یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده و داغ دیده داشته است به قول قدیمی ها داغ نبیند انشالله.. اما در این بین باید چند نکته مورد توجه قهرمانان نیکوکار فوتبالی قرار گیرد. اول اینکه تا روزی که هموطنان به معنای واقعی به سر و سامان نرسیدند دست از یاریشان برنداشته و فراموششان نکنند، دوم مراقب سو استفاده برخی افراد سودجو و ریاکارانی که فقط قصد نمایش دارند بوده تا چهرۀ این حرکت خالصانه مخدوش نشود، سوم این تجربه را به خاطر بسپارند و بدانند خیر و شر رفتار آن ها به صورت مستقیم در جامعه اثر گذاشته و آن ها به عنوان گروه های مرجع می توانند نقش مهمی در ایجاد فضای مثبت یا منفی داشته باشند.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 27 آذر 1396 شماره 5910

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)