برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

نفت سوز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هر سال در لیگ برتر یک یا چند شاهکار جدید ایجاد می گردد که باید در مستندات تاریخی فوتبال کشور ثبت و ضبط شود تا آیندگان ببینند در زمانه ی ما چگونه مدیرانی و با چه قوانینی در پرطرفدارترین ورزش ایران حاکم بوده تا از آن درس عبرت بگیرند!


دو تیم نفتی در لیگ خلیج فارس وجود دارند شاید هم وجود ندارند! یکی نفت طائیه یا نفت خالی (که از آخر ما نفهمیدیم کدام یک درست است!) و دیگری صنعت نفت آبادانِ خودمان که همیشه برایمان هیجان آفرین، پرشور و دوستت داشتنی بوده است. اول از نفت آبادان بگویم؛ حالا که بعد از سال ها دارد بهترین نتایج تاریخش را می گیرد و در مرحله نیمه نهایی جام حذفی قرار دارد یک سری اختلافات یا چالش ها یا هر بد سلیقگی و سوءنیتی که اسمش را بگذارید سبب ایجاد کل کل هایی شده است که ممکن است سر بزنگاه موفقیت آن ها را ناکام و مغلوب نماید. یکی به آقایان بگوید: خودتان که هیچ ولی لااقل به خاطر دل هواداران و مردمی که تنها دلخوشی شان تیم پرشور زرد طلایی در دیار آبادان است را ناامید نکنید! از این بدتر حال و هوای نفت تهران است که از ابتدای فصل تا به حال تکلیف مالکیت، مدیریت، سرمربی، بازیکن و خلاصه هیچ چیزش روشن نیست. و بر اساس همین اتفاقات از لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شد. این که نظام مدیریتی این باشگاه چگونه به اینجا رسید بماند سوال من این جاست سازمان لیگ ما چرا برای حضور باشگاه ها در این سطح قوانین تضمینی ندارد که تیم ها قبل از حضور یافتن در این جایگاه از حداقل هایی برخوردار باشند. اگر در ادامه بازی ها تهدیدهای دست اندرکاران امروز نفت محقق شد و به یکباره از لیگ برتر کنار کشیدند جواب این همه بدهی را که خواهد داد؟ تکلیف بی نظمی غیرقابل قبولی که در لیگ برتر ایجاد می شود بر عهده ی چه کسی خواهد بود؟ و ده ها سوال اساسی دیگر از این جنس که قاعدتاً مثل همیشه کسی پاسخگویش نیست. این که نهایتِ این همه بی قانونی، آلودگی، جادوگری، پول شویی، تبانی و … در فوتبال کشور به کجا می رسد را نمی دانم. فقط دیگر به این مسأله عادت کردیم که هر سال یک شاهکار جدیدی داریم و امسال نفت سوزی!

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 11 دی ماه 1396 شماره 5922

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)