برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

بالاتر از سیاهی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بالاتر از سیاهی حال و روز مشکی پوشان است که مسئولان باشگاه با دستان خود این بخت را برای تیمشان رقم زده اند. اکبر میثاقیان که متخصص نگه داشتن تیم هایِ در حال سقوط و یا صعود با تیم های دسته یک به لیگ برتر است را کنار می گذارند و فردی را بعد از یک دوره کوتاه که مرزبان سرپرست فنی تیم بود رأس کادر فنی می گذارند که فرای آن که از تخصص لازم برای این کار بهره مند نیست تجربه هم ندارد و می خواهد اولین مشق مربی گری اش را برای تیمی بحران زده بنویسد.

بدتر از این انتخاب دستیاری است که او هم نمی تواند هیچ کمکی به وضعیت اورژانسی تیم فانوس به دست مشهدی بکند. از جریاناتی که بین آن ها و مرزبان  هم به وجود آمد اگر چیزی نگوییم بهتر است. اکنون تیم ته جدولی مشهد چنان سردرگم و بحران زده به انتهای جدول چسبیده است که تنها یک معجزه می تواند آن ها را از این معرکه نجات دهد. هر چند تاریخ نشان داده عباسی و تیمش برای ماندگاری هفتۀ آخری در لیگ برتر بسیار خوش شانس هستند ولی قطعاً این شانس همیشه همراه آن ها نخواهد بود. نمی دانم این آقایان چرا توقع داشتند با این سطح امکانات و بازیکنانی که در اختیار داشتند تیمشان با میثاقیان در رده های بالای جدول قرار گیرد؟ آن چه مسلم است این گونه بی پروایی های مدیریتی در عزل و نصب ها هیچ سودی جز هرز منابع، امکانات و زمان ندارد. چه بسا حالا اگر راه واقعی نجاتشان را بخواهند باید به عقب برگردند. خیلی بعید می دانم مسئولان مشکی پوشان این کار را بکنند ولی حتماً در ته دلشان می گویند کاش می شد به گونه ای آبرومندانه در هفته های رو به آخر لیگ جاری دوباره می توانستند از اکبر میثاقیان کمک کنند. کاش آن روزهایی که با هیجانات کاذب این گونه عزل های نابجا و نصب های نابجاتر صورت می گیرد کمی صبوری به خرج دهیم تا این گونه کاسۀ چه کنم به دست نگیریم.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 2 بهمن 1396 شماره 5940

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)