برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

دست از سر خودت بردار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آقای طارمی دست از سر خودت بردار! خود را رها کن، چرا مانع رشد و پیشرفت خودت می شوی؟ نگاهی دوباره به سخنان مهدی طارمی در برنامه نود بیاندازید تا با چشمان خود ببینید چگونه دست و پا می زند که اشتباهاتش را توجیه کند. کیفیت عملکرد یک بازیکن از دو جنبۀ متفاوت باید مورد بررسی قرار گیرد؛ اول استعداد ذاتی و دوم تلاش و تدبیر و تعقل. هر چند داشتن استعداد در پیشرفت بسیار موثر است اما قطعاً عامل دوم اهمیت بیشتری دارد.

نشان به آن نشان که فوتبالیست های مستعد بسیاری بوده اند که به دلیل نداشتن تلاش و یا تدبیر کافی هیچ وقت به آن چه از نظر استعداد استحقاقش را داشته اند نرسیده اند. نمی خواهم حالا که محرومیتش تمام شده با این جور نوشتار حالش گرفته شود اما واقعیت باید بگویم امثال آقای گل دو فصل اخیر لیگ را با اشتباهات مکرری که می کنند فوتبالیست هایی نمی دانم که در زمین چمن عاقبت به خیر شوند. اگر به کسی بر نخورد و کمی با دقت و واقع بینانه تر نگاه کنیم تا همین الان ضررهای شماره نه سابق سرخ ها برایشان بیشتر از منافعش بوده است. از محرومیت هایی که به خاطر وی پرسپولیس می کشد بگیرید تا زیان های مالی یا حتی از نظر فنی موقعیت های بسیاری که اگر از دست نمی داد دو فصل قبل قهرمانی از دست سرخ ها نمی پرید. خصوصاً الان که روند گل زنی علیپور را می بینیم بیشتر به این نکته می رسیم که گل های طارمی به نام خودش هم نبوده و برانکو تیمش را به گونه ای چیده و هدایت می کند که خود به خود هر کس مهاجم نوک باشد آقای گل لیگ می شود. تازه اگر صدرنشین فعلی لیگ برتر می توانست مهاجم جدیدی جذب کند با رقابتی که ایجاد می شد بیشتر هم گل می زد. شاید بتوان این گونه نتیجه گرفت که الان درستی اندیشه و تأکید برانکو بر حفظ و حمایت از بازیکنانی نظیر ربیع خواه یا ماهینی که بی ادعا، تاکتیک پذیر، منظم، در خدمت تیم و پرتلاش هستند بیشتر به چشم می آید. خلاصه این که طارمی جوان مستعدی است که می تواند آینده خوبی داشته باشد ولی با این روند ته پیشرفتش همان لیگ مثلاً ستارگان! قطر است نه لالیگای اسپانیا.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ چهارشنبه 4 بهمن 1396 شماره 5942

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)