برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

ماجراهای علی و عادل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از زمانی که عادل فردوسی پور برنامه نود را روی آنتن زنده شبکه سه برده تا امروز اتهامات زیادی به او وارد شده است. طرفدار آبی یا قرمز بودن، مصلحت اندیشی، سیاسی کاری، توصیه پذیری، پول گرفتن برای دعوت از مهمانان خاص، اجنبی پرست، کی روشی پور و ده ها اتهام دیگر از این دست به او وارد شده است. اگر از حق نگذریم علیرغم تمامی این بحث ها و پذیرش کاستی های احتمالی که در هر کاری می تواند وجود داشته باشد وی در مروز زمان اثبات کرد که تلاش او ارائه ی یک برنامه تخصصی و بدون جانبداری و سوگیری است.

نشان به آن نشان که با همین تکنیک توانسته سال ها جایگاه برنامه اش را به عنوان بهترین و پربیننده ترین برنامه ی ورزشی سیما حفظ کند. اما در چند سال اخیر اتفاقاتی در نود و رفتار عادل مشاهده می شود که می توان به منتقدانش بیشتر از گذشته حق داد. نمی خواهم در مقام قضاوت صحت و سقم گفته های علی کریمی بنشینم ولی به عنوان یک رویکرد کلی می توان گفت عادل اخیراً برخی رویکردهای جانبدارانه اش بیشتر از گذشته به چشم می آید. که واضح ترین آن در مواجهه با مواردی مثل حمایت از سرمربی تیم ملی است. نگاهی به فهرست موارد انتقادی شماره هشت جنجالی سرخ ها بیاندازید تا ببینید که واقعاً در برخی موارد اگر نگوییم عادل رفتار معنا دار و جانبدارانه داشته، باید بپذیریم آن چنان که از او و برنامه اش توقع بوده شفاف سازی و پیگیری نکرده است. ابهامات فدراسیون فوتبال، لخت کردن ملی پوشان در فرودگاه، بلیت فروشی، پسرخوانده بی مدرک کی روش و برخی دیگر از سخنان کریمی را که مرور کنیم درخواهیم یافت که برنامه نود نیاز به بازنگری در برخی از رویه های خود دارد. وقتی در بازی سپید رود و استقلال هواداران آبی علی کریمی را تشویق کردند یک جورهایی دریافتیم که عده زیادی از مردم حتی استقلالی ها هم از حرف های او رضایت داشتند. البته شخصاً این گونه رفتارهای کریمی را به مصلحت وی نمی دانم و نمی پسندم ولی باید پذیرفت امثال وی دلسوزانه و صادقانه حرف می زنند پس نباید از سخنانش بی اعتنا گذشت. برنامۀ نود بعد از نزدیک به دو دهه باید بازنگری اساسی در برخی رویکردهای خود داشته باشد تا کماکان بتوان از آن به عنوان عاملی مثبت در مدیریت حاشیه های فوتبال کشور یاد کرد.

 

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 23 بهمن 1396 شماره5956

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)