برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

پسا کی روش و شایعه ای دوست نداشتنی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دست از سر آبی و قرمز بردارید. همان شعار همیشگی نه آبی نه قرمز را سر بدهید و کاری به کارشان نداشته باشید. بعد از سال ها این دو تیم مربیانی پیدا کرده که توانسته اند از نظر فنی و سطح و سبک بازی سرخابی ها را کمی تکان داده و به آن چه باید باشند نزدیک نمایند. اگر قرار باشد کی روش بعد از جام جهانی از ایران برود -که گویی احتمال وقوع این امر بسیار فراوان است- لازم نکرده دم دست ترین و راحت ترین کار را انتخاب کنید و برانکو یا شفر را جایگزین آن ها نمایید.

تاج داران سئول کمی به خودشان زحمت داده و از حالا شروع به مطالعه و مذاکره کنند و سکان هدایت تیم ملی را به فردی که همانند کی روش بتواند تحول عظیمی در فوتبال ایران ایجاد نموده و روند رو به رشد آن را حفظ کند واگذار نمایند. نه این که بلافاصله شایعۀ مربیان سرخابی سر زبان ها بیفتد و تیم ملی هنوز از روسیه برنگشته یکی از آن ها را بر این امر مهم منصوب نمایند. بعد هم باشگاهی که با این مربیان قرارداد دارد با شانتاژ تبلیغی منافع ملی مهم تر از منافع باشگاهی است مجبور شود قید مربی موفق خود را بزند. اصولاً این گونه انتصاب ها جواب نمی دهد. به یاد آورید قطبی پرسپولیس کجا و قطبی تیم ملی کجا؟ شواهد نشان می دهد شفر و برانکو تا سال ها می توانند روند روبه رشد آبی و قرمز را تضمین کنند پس لطفاً به خاطر منافع ملی کاری به کارشان نداشته باشید و از حالا این فیتیله را از گوشتان خارج کنید که در دوران پسا کی روش آن ها را وسوسه کرده و هدایت بهترین تیم این روزهای آسیا را به ایشان بسپارید. برای ساختن جایی حتماً لازم نیست جای دیگر را خراب کنید. ضمن این که تیم ملی فوتبال نیازمند حرکت رو به جلو و استخدام مربیان بسیار سطح بالاتر است نه حرکت رو به عقب و اکتفا به حداقل های موجود.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ چهارشنبه 9 اسفند 1396 شماره 5969

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)