برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

حيف از رنگ عشق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در سال‌هاي اخير صعود به ليگ برتر فوتبال ايران با توجه به بازي‌هاي فشرده و فرسايشي ليگ يك يا همان جام آزادگان كار بسيار سختي شده است. ماراتن سنگيني كه طي آن معمولاً تيم‌هاي تقريباً هم سطحِ تهراني و اكثراً شهرستاني رقابت فشرده‌اي انجام داده و بعد از تلاشی گسترده و نفسگير به سطح اول فوتبال كشور صعود مي‌كنند اما خيلي جالب و البته تعجب‌برانگيز آن است که برخي تيم‌ها كه با اين همه سختي موفق به حضور در جام خليج فارس مي‌شوند، به راحتي و با اشتباهات بسيار فاحشي اين موقعيت را از دست مي‌دهند و هوادارا‌ن‌شان را نااميد مي‌كنند. يكي از اين نمونه‌ها باشگاه مشكي‌پوشان يا سياه‌جامگان است.


تيمي كه آمده بود نام ابومسلمِ محبوبِ مشهدي‌ها را زنده كند، بعد از آنكه دو سال پياپي به صورت ناپلئوني و در هفته آخر در ليگ برتر باقي ماند،  گويي امسال عزمش را براي سقوط بيشتر از هميشه جزم كرده است. اين در حالي است كه در سال جاري از نظر يارگيري و ثبات كادر فني شرايط بهتري داشت. اين واقعيت كه تيم‌داري براي بخش خصوصي كار بسيار سختي است، كاملاً پذيرفته و قابل قبول است ولي قاعدتاً نمي‌توان همه كاستي‌ها را به مسائل اقتصادي نسبت داد. سياهپوشان امسال در حالي سقوط خواهد كرد كه از نظر فني ضعيف‌ترين تيم ليگ نبود ولي قطعاً از نظر تدبير از همه تيم‌ها پايين‌تر بود. اين اتفاق براي فوتبالي‌هاي مشهدي كه رنگ مشكي برايشان يادآور خاطرات بسيار خوبي است، بسيار ناگوار است كه ببينند رنگ خاطرات‌شان دستگرمي ساير تيم‌ها شده و در هر بازي چهار، پنج گل مي‌خورد و هر روز بيشتر به ته دره سقوط نزديك مي‌شود. بدون شك دوام حضور ميثاقيان و صبوري مسئولان باشگاه مي‌توانست مانع اين اتفاق شود. به هر حال از سياه‌جامگان كه گذشت ولي چه خوب است ساير تيم‌هاي بخش خصوصي كه با اين مشقت سري ميان سرها درآورده و ليگ برتري مي‌شوند، به ياد داشته باشند كه فرصت آنها براي اشتباه كردن بسيار محدود و كمتر از ساير تيم‌هاست. پس در تصميمات‌شان بايد بسيار سنجيده‌تر و محتاط‌تر باشند.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ شماره 5975

 

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)