برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

حکایت جیمی جامپ بخت برگشته

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چند روز قبل در جریان مسابقه تیم های فوتبال شهرداری بندر عباس و شاهین شهرداری بوشهر یکی از هواداران خشمگین تیم میزبان، به سمت گلر تیم خودی یعنی شهرداری بندرعباس رفت و درگیری عجیبی میان این دو آغاز شد. اکثر جیمی جامپ ها که معمولاً برای تیم های پیروز و خوشحال وارد  زمین می شوند این مورد عصبانی بود. خیلی هم عصبانی. و به سمت دروازه بان به صورت عجیبی حمله ور شد.

که این امر سبب زد و خورد وحشتناکی میان آن ها شد. اگر با کمی ارفاق واکنش آقای دروازه بان را عکس العمل طبیعی تفسیر نماییم از این جا به بعد ماجرا را نمی توان به هیچ وجه توجیه نمود که بازیکنان تیم میزبان نیز بر سر جوان بخت برگشته ریخته و وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند تا با سیمایی خونین و لباس هایی مندرس توسط مسئولین ذیربط که معلوم نبود تا قبل از ماجرا کجا تشریف داشتند از زمین مسابقه بیرون برده شود. تازه خبرها حاکی است وی را در اصل داوران و کمک مربی تیم میزبان از زیر دست و پای ورزشکاران و پهلوانان! تیم بندرعباسی بیرون کشیدند. در این اتفاق چند ماجرای مهم اهمیت دارد. یکی این که واقعاً تا کی قرار است زمین های فوتبال ما محله ی برو و بیا باشد و هر کس اراده کند بتواند در برابر تلویزیون های پخش مستقیم خودش را وسط ماجرا انداخته و این گونه نظم بازی و پخش تلویزیونی را به هم بریزد؟ این امر هم در جریان مسابقات رخ می دهد و هم در حین مراسم ها و جشن های قهرمانی که معمولاً ده ها نفر غیر مرتبط و غیر مسئول که معلوم نیست چگونه و از کجا خود را وسط معرکه می اندازند و بعضاً با جام قهرمانی دور افتخار هم می زنند! مسألۀ دوم این که واقعاً اخلاق کجای این ورزش است که یک جوان که حالا عمل احساسی و ناصحیحی انجام داده است را باید در برابر دیدگان مردم این گونه دسته جمعی کتک زده و هیچ گونه رحم و مروتی به خرج نداد؟ به هر حال اگر قرار باشد این رفت و آمدها و تمرین های سنگینی بدنی هیچ اثری بر توسعه اخلاق نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 21 اسفند 1396 شماره 5979

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید