برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

تلخ کامی خودشیرینی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تیمی که از پنجرۀ نقل و انتقالات محروم بود و با تعداد زیادی جوان پا به عرصۀ مسابقات گذاشت، خوب هم بازی می کرد، نسبتاً نتایجش با توجه به شرایطی که در آن قرار داشت قابل قبول بود، هیچ وقت سابقۀ قهرمانی هم نداشته که حالا منتظر خلق اتفاق ویژه ای برایش باشند و یا مثلاً حالا که جایگاهش در صدر جدول نیست خدشه ای در سابقه اش ایجاد گردد را یحیی گل محمدی در اختیار داشت.

خدا وکیلی تیم های یحیی در مجموع خوب بازی می کنند و اگر آقایان با پشتوانۀ پرشور و سرمایۀ مردمی عظیمی که تراکتور سازی دارد کمی تحمل می کردند شاید الان این گونه گرفتار نمی شدند. نمی خواهم بگویم سرخ پوشان غرب کشور با ساغلام به جایی نمی رسند. به هیچ وجه قصدم نقد به استخدام مربی ترک تبار نیست بلکه می خواهم برکناری پر هزینه و بی مورد مرد فکور و فوتبالیست باهوش سال های قبل تیم ملی را یادآوری کنم که حتی اگر جانشین اش بهترین مربی دنیا هم باشد قطعاً ضرر این کار برای پرشورها بیشتر از منافعش بود. البته خیلی هم این امر غیر قابل پیش بینی نبود. دقیقاً مشکل اینجاست که مدیران فوتبال کشور که اکثراً غیر فوتبالی هم هستند بعضاً کارهایی می کنند که تا سال ها گریبان باشگاه ها را رها نمی کند. که مثالش در لیگ ایران بسیار زیاد است. البته مدیونید اگر فکر کنید منظورم اتفاقات مانوئل ژوزه و اهمال کاری های مدیران آن زمان پرسپولیس است. به هر حال امروز تیم تبریزی خون به دل هوادارانش می کند و آن قدر انرژی آن ها را گرفته که حتی دیگر دل و دماغ فریاد زدن عیبی یوخ هم برایشان باقی نمانده است. هر چند معتقدم نباید ناامید بود و از حالا باید برای فصل آتی این تیم تمهیدات ویژه ای اندیشید تا آن چه تراکتوری ها و طرفداران شان شایستگی اش را دارند رقم زد اما خوب است از اشتباهات مان درس عبرت بگیریم. آقایان یادتان باشد این گونه برکناری ها که غیر منصفانه است و معمولاً نوعی خودشیرینی تلخ برای هواداران است که آخرش می شود همین.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ چهارشنبه 29 فروردین 1397 شماره 5998

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)