برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

مردمان شاد در شهر خورشید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اصولاً ایرانی ها مردمان شادی نیستند! بر اساس نتایج مطالعات مختلف در سطح ملی و بین المللی مردم ما بیشتر از اینکه در موقعیت های مختلف به دنبال خلق شادمانی یا بهره مندی رضایت مندانه از آنچه دارند باشند، ناخواسته برای خود دغدغه ها یا مسائلی ایجاد می نمایند که لذت زندگی را کاهش می دهد. سوای این که چه امکانات و تمهیداتی برای شاد بودن مورد نیاز است باید گفت شاد زیستن یک هنر است که بخش قابل توجه آن اکتسابی است و با تمرین حاصل می شود.

در بین ایرانی ها برخی شهرها شاخص شادمانی پایین تری دارند؛ از جمله مشهد. این که مدیریت شهری در دورۀ جدید این موضوع را درک کرده و بیشتر از ایجاد نشاط عمومی و امید آفرینی در جامعه سخن می گوید اتفاق بسیار خوبی است. اگر حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ضمن استمرار همین رویکرد فعالیت ها و برنامه های مستمری را در چارچوب اقتضائات شهر مذهبی مشهد برای زائران و مجاوران پایتخت معنوی ایران اسلامی در فصول مختلف با در نظر گرفتن مناسبت ها تنظیم نماید و نمادهای آن را با رنگ، گل و نور به صورت هنرمندانه ای که بعضاً در خدمات آن ها مشاهده گردیده است در شهر به تصویر بکشد و در ساختار برنامه های اوقات فراغت و تفریحات سالم و عمومی خود بگنجاند قطعاً طی چند سال روحیه مردم تازه گردانی شده و افزایش می یابد. به هر حال اتفاقات فرهنگی برای اثرگذاری عمومی زمان بیشتری را مطالبه می نماید پس نیازمند صبوری و مداومت هستند. همان گونه که در تعالیم دین ما شاد بودن و شاد کردن دیگران توصیه شده است وقتی شعار مدیریت شهری نیز باشد می تواند در مرور زمان به فرهنگ و عادت عمومی تبدیل شود. و چه اتفاق خوبی است مردمان شاد در شهر خورشید.

منبع: روزنامه شهرآرا مورخ 10 اردیبهشت 1397، ویژه نامه روز ملی شورا، صفحه 10

 

http://shahraraonline.com/shahrara/news/attachment/eeff7d9207.pdf

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)