برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

این پایان کار نیست

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برانکو کاری کرد کارستان. پرسپولیس ضعیف شده و در آستانۀ اتفاقی وحشتناک را تحویل گرفت و به قوی ترین دوران تاریخ خودش تبدیل ساخت. شاید خوش بین ترین طرفداران هم فکر نمی کردند که بعد از سه سال حضور مردم کروات تیم شان به جایی برسد که در دو سال پیاپی از چندین هفته مانده به پایان بازی ها قهرمانی اش مسجل شده و لیگ برتر برایش تشریفاتی گردد. البته این پایان کار نیست و حکایت همچنان باقیست. سال بعدی هم در کار است و برانکو و چالش های فراوان پیش رو.

شاید تلخ باشد ولی واقعیت این است که سال بعد پرسپولیس قهرمان لیگ برتر نمی شود اگر برخی مسائل و مشکلاتی که آرام آرام در این تیم سرباز کرده و خودنمایی بیشتری می کند را از میان برندارد. بعد از دو دوره قهرمانی لیگ برتر اتفاقاتی در این تیم به وقوع پیوسته که حالا بیش از هر زمان دیگری شادابی و طراوت آن ها را گرفته است. هر چند رکوردهایی که برانکو دم از آن می زند انصافاً جای انکار و کتمان ندارد ولی واقعیت چنین می گوید که با تداوم این روند معلوم نبود اگر لیگ چند هفتۀ دیگر ادامه داشت چه بر سر قهرمانی سرخ ها می آمد. محرومیت از پنجره تابستانی نقل و انتقالات، اشباع روانی بازیکنان و خصوصاً هوادارانی که حتی برای جشن قهرمانی هم ورزشگاه را پر نکردند، اختلاف بین بازیکنان و سرمربی و غرور کاذب برخی از آن ها، طلبکاران متعدد و محدودیت های مالی که بیش از هر زمان دیگری قهرمان لیگ برتر را اذیت می کند و شاید از همۀ این ها آزار دهنده تر برای هواداران پرسپولیس حریف قدرتمند، روپا و آماده ای همچون استقلال شفر می باشد که این موارد می تواند مانع قهرمانی این تیم در فصل آیندۀ لیگ برتر شود. مسائلی که شاید پروفسور به دلیل مصالحی هیچ گاه در برابر رسانه ها و دیگران به زبان نیاورد ولی در دل به خوبی از آن ها آگاهی و شاید کمی هراس دارد. وی به خوبی می داند فرصتی ندارد تا در باد قهرمانی بخوابد زیرا با این اشتباه سال بعد اتفاقات بدی در انتظار آن ها خواهد بود. حالا باید صبر کنیم تا ببینیم مرد جنتلمن نیکمت سرخ برای فصل آینده چه تدابیری خواهد اندیشید.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ سه شنبه 10 اردیبهشت 1397 شماره 6008

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)