برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

استمرار در شایستگی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرد شماره یک تورین بعد از سال ها افتخار آفرینی، یکه تازی و بزرگی درون دروازه تیم ملی ایتالیا و پرافتخارترین تیم باشگاهی این کشور حالا دیگر به پایان راه رسیده است. بوفون دوست داشتنی و تسخیر ناپذیر نه در میان افسوس هواداران یونتوس و تیم ملی ایتالیا بلکه با بدرقه ی نگاه غمگین میلیون ها طرفداراش در سراسر دنیا به پایان محتوم دوره ی قهرمانی خود رسیده است و اکنون دنیای فوتبال شاهد وداع یکی از خاطره انگیزترین ستاره های خود با مستطیل سبز است.

اگر نخواهیم بگوییم بوفون بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال است که قهرمانی جام جهانی، جام ملت های اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، کالچیو و افتخارات بسیار زیاد دیگری را برای خود و تیمش به ارمغان آورده، باید او را لااقل جز چند چهره ی اول در این امر بدانیم. مردی که دوست و دشمن او را تحسین می کنند و به احترامش کلاه از سر بر می دارند. بی شک آن چه کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا را به این همه افتخار رسانده است علاوه بر شایستگی های غیر قابل انکار فنی مداومت در تمرین و استمرار در شایستگی است. بوفون هیچ گاه فراز و فرود نداشت، مغرور نشد، خودش را بی رقیب ندانست و مانند برخی از فوتبالیست های تازه به دوران رسیده یا نان به نرخ روز خور با هر پیشنهادی وسوسه نشد تا نامش به عنوان یکی از وفادارترین فوتبالیست های تاریخ ثبت و درج گردد. حتی آن روزی که یونتوس به حکم انظباطی مجبور شد با چندین امتیاز کمتر در لیگ پایین تر فعالیت خود را ادامه دهد فیلش یاد هندوستان نکرد تا رفیق روزهای سخت برای تیمش و هوادارانی که در آن زمان حسابی حالشان گرفته شده بود باقی بماند. این رفت و آمدها و این اشک ها و لبخندهای دنیای فوتبال باخود پیام دارد. پیام هایی که باید از آن ها پند گرفت تا بتوان با پیمودن راه صحیح به قله ی افتخارات دست یافت. بوفون نمونه ای خوبی برای نقض سخنان تمامی کسانی است که سعی می کنند فوتبال حرفه ای را به دور از هرگونه احساسات و اخلاق نشان دهند. او نشان داد می شود در بالاترین سطح حرفه ای باشی و در عین حال به مقولاتی همچون اخلاق، وفاداری و ... نیز پایبند بمانی.

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 31 خرداد 1397 شماره 6025

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)