برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

مدیونید ملاحظۀ بیت المال را بکنید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باز فصل نقل و انتقالات شد و شروع ریخت و پاش های بی حد و حصر. چشمانتان را ببندید و حیف و میل کنید. مدیونید اگر ملاحظه ی مردم و بیت المال را بکنید. فلان باشگاه لیگ برتری که چند سالی است ید طولایی در به هم ریختن نظم بازار دارد و به قولی نرخ ها را یک تنه جابجا می کند امسال به بهانه ی این که سال گذشته تا مرز سقوط هم پیش رفته هنوز هیچی نشده رسماً اعلام کرده سه میلیارد پای سرمربی جدیدش ریخته است.

از آن طرف هم خبر می رسد که جناب آقای تیام برای آن که افتخار دهند تا در جمع آبی ها حضور داشته باشند باید قیمت نجومی برایش پرداخت شود و آرام آرام اتفاقاتی در پیش است مثل سال های قبل که ته آن جز ریخت و پاش های غیر معقول از جیب مردم نیست. به یاد دارم چند سال قبل محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: حق بازيكني كه يك ميليارد مي‌گيرد بيش از 100 ميليون تومان نيست. و هیج بازیکنی نداریم که بیش تر از صد میلیون ارزش داشته باشد. حرفی که شاید تلخ بود ولی حق بود. چون همگان با چشم خود می بینیم که هیج یک از بازیکنان میلیاردی فوتبال ما به لیگ های معتبر اروپایی راهی پیدا نمی کنند چون از کیفیت لازم برخوردار نیستند. حالا مدیران نابلد بجای آن که این اعداد و ارقام نجومی را خرج زیر ساخت ها، ورزشگاه های اختصاصی، توسعه ی آکادمی ها و توجه به تیم های پایه و مواردی از این دست بکنند کرور کرور پول بی زبان را خرج بازیکنان درجه چندمی می کنند که در بسیاری از اوقات به کارشان نخواهد آمد و دودش تنها به جیب مردم می رود. جالب اینجاست که هیچ دستگاه نظارتی هم وجود ندارد که از این باشگاه های دولتی بپرسد این پول را با کدام مجوز خرج کرده یا از کجا آورده اید؟ اگر چندین برابر این پول ها در فوتبال حرفه ای اروپا خرج می شود حسابش با ما فرق دارد. آن ها خصوصی اند، درآمدزایی دارند، تبلیغات داشته و کلی از این رهگذر بهره می برند نه این که تیم هایی دولتی که مدیرانش با پول مردم در بازار رخ نمایی کنند. تازه اول بسم اللله است عجله نکنید بگذارید بازار کمی داغ تر شود تا معنای حیف و میل و ریخت و پاش را کاملاً بفهمید.

 

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ پنجشنبه 10 خردادماه 1397 شماره 6035

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)