برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

سه چراغ روشن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاخت و تازهای حسن روشن تمامی ندارد. هر بازی و هر اتفاق مهمی که برای آبی های پایتخت می افتد باید منتظر رجزخوانی ها، تحقیر کادر فنی و بازیکنان استقلال از سوی او باشیم. با این شیوه ی برخورد دیگر استقلالی ها به کری خوانی با رقیب دیرینه نیاز ندارند و باید غضنفر را بگیرند! کاری به صحت و سقم ادعاهای روشن ندارم.

اما باور دارم اگر کسی دلسوزانه و با حسن نیت بخواهد صحبت کند نباید کاستی ها و نقاط ضعف احتمالی تیم محبوبش را در رسانه ها جار بزند. پیشکسوت استقلال بودید خدا خیرتان دهد اما دلیل نمی شود الان به خود اجازه ی تضعیف تیم مردمی را بدهید و هر روز با کلامتان هواداران را بیازارید. مگر استقلال فقط همین یک پیشکسوت را دارد که به جای همه صحبت می کند؟ از کادر فنی می گوید، مدیریت را نقد می کند، شیوه ی جذب بازیکنان را دلالی می خواند و ... آقای روشن حتی اگر ادعاهای شما درست باشد اگر دلسوز هستید جوری بیان نکنید که بیشتر از آن که برای این باشگاه مردمی مفید باشد مزاحمت ایجاد کند. شما به راحتی به مدیران استقلال و حتی مدیران وزارت ورزش دسترسی دارید پس لطفاً نقد و نظر خودتان را با آن ها در میان بگذارید نه با رسانه هایی که منتظر صید یک تیتر جنجالی از سوی چهره های قدیم و جدید سرخابی ها هستند. همین الان نقش علی پروین را ایجاد مودت و همراهی در پرسپولیس ببنید و با رفتار خودتان مقایسه کنید. تازه جایگاه او کجا و جایگاه شما کجا؟ حسن روشن هیچکس را قبول ندارد و هر روز باید در متظر مصاحبه ای جدید علیه استقلالی ها باشیم. خصوصاً وقتی تیم نتیجه نمی گیرد و به حمایت امثال او نیاز است. جالب اینجاست آنقدر علیه همه مصاحبه می کند تا هر چند وقت یک بار یکی دو تا از حرف هایش اثبات شود که این اتفاق برایش یک پیروزی محسوب شده و حس می کند با سه چراغ روشن به مرحله ی بعدی رفته است و به قول معروف دور بر می دارد. خلاصه این که هر کسی باید خدا را مد نظر داشته باشد و در حرفی که می زند حقیقت و مصلحت را در نظر بگیرد. چشم و دلتان روشن باشد اما فراموش نکنید بزرگان گفته اند؛ «گر سخن همه سیم است چون زر است خاموشى»

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 9 مهر 1397 شماره 6128

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.50 (1 رای)