برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

اینجا آخر الزمان است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اینجا آخر الزمان است! نقطه ای دور دست در تاریخ بشریت. همان جایی که اخلاق و انسانیت در آن رنگ باخته، قباحتی وجود ندارد، هیچ زشتی و پلشتی را بد نمی دانیم، انسانیت به فراموشی سپرده شده و اخلاق حلقۀ گمشدۀ کارکردهای نظام بشری است. در دوره ای از زندگی بشر قرار داریم که کشتن انسان های بی گناه از خوردن یک لیوان آب راحت تر است، سایۀ جنگ های تمام نشدنی در طول زندگی انسان ها گسترانیده شده، دزدی و اختلاس، اجحاف و حق کشی نشان زیرکی و زرنگی است، هیچ کسی به نفع دیگری فکر نمی کند و همه چیز در "من" فقط و فقط در "من" خلاصه می شود. اگر من شب سیر خوردم و خوب خوابیدم نوش جانم؛ اصلاً برایم مهم نیست چه بر سرهمسایه ام می آید. و فقط "من" باید به هر قیمتی که شده از زندگی لذت ببرم.

غیرت و مردانگی معنایش متفاوت شده و مردهای این زمانه در نامردی سنگ تمام گذاشته اند. از چشمانی که به بد دیدن عادت کرده و غیرتی که با زیر ابرو هایشان برداشته اند بگیرید تا هزاران حرکتی که هیچ نشانی از معرفت مردهای قدیمی در آن دیده نمی شود. زن ها فقط به جلوه گری فکر می کنند، بسیاری از آن ها از زن بودن خود ناراضی اند، از مادر شدن گریزان اند و شاید در بی مهری و بی عاطفگی از مردان هم کمتر شده اند. فرزندان مان در کوچه ها و مهدکودک ها و یا در اسارت لب تاب ها و تبلت ها، گوشی ها و تلویزیون ها بزرگ می شوند و خداییش عجب نسلی تربیت می کنیم به مراتب بهتر از خودمان.

ولی هنوز می شود خوب دید، خوب زیست و خوب مُرد. فقط همت می خواهد، باور می خواهد و کمی خویشتن داری. خوشا به حال آن هایی که خود را از جماعت آخرالزمان جدا می کنند، به رنگ محیط در نمی آیند، از خودشان و ارزش هایشان فاصله نمی گیرند و تمام قد پای انسانیت ایستاده اند! همان هایی که در هر حال خدا را در نظر دارند و دل هایشان مملو از ایمان، قلب هایشان آرام، قدم هایشان استوار، کردارشان حقیقت، کلام شان صداقت است و با تمام وجود تلاش می کنند رنگی از این همه آلودگی بر جامۀ آن ها نشیند.

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)