برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

حرفِ دل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

⛱ نمی‌دانم این "دل" که می‌گویند دقیقاً کجای وجود آدمی است که گاهی می‌گیرد، گاهی تنگ می‌شود، گاهی سرد می‌شود، گاهی گرم. چرا برخی را بیدل می‌خوانند، گروهی را سنگدل، عده‌ای را بُزدل می‌دانند و برخی را پُردل.

⛱ گاهی همین دل پر می‌کشد و انسان را به پرواز در می‌آورد و گاه می‌بازد و درد می‌گیرد و دنیا را بر سرمان خراب می‌کند. خلاصه فرمان در اختیار اوست، هر طرف بخواهد آدم را می‌برد و هر بلایی بخواهد سرش می‌آورد.

⛱ گویی خوب و بد شمردن آدم‌ها هم بر اساس "دل" است. آن‌هایی که پنجره‌ها را به روی شما می‌گشایند تا دلتان باز شود خوب هستند و آن‌هایی که عرصه را بر شما تنگ می‌کنند تا دلگیر شوید یا دلتان را می‌شکنند بد.

⛱ خلاصه این که همین دل که دقیقاً نمی‌دانیم چیست و کجاست تمام زندگی انسان را در اختیار دارد. از همه جالب‌تر این که دلدار و بی دل هم که باید متضاد هم باشند حال یکسانی دارند؛ هر دو مفتون‌اند و مجنون.

⛱ اما باختن برای همه بد است و برای دل بدتر. اگر می‌خواهید در آرامش زندگی کنید مراقب دل هایتان باشید که نبازند. اکثر دلباخته‌ها عاقبت به خیر نمی‌شوند چون همه چیز را در قمار دل از دست می‌دهند!

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)