مدیریت فروش

مهندسی فروش

نویسنده: مهدی یاراحمدی خراسانی

فرايند مهندسي فروش اولين بخش از مراحل ارتباط با مشتري است . اين بخش با در اختيار گرفتن نيروي كارشناسي مجرب و توان تخصصي و فني ،‌پاسخگويي به نيازهاي طرح شده از جانب مشتريان را از طريق مراحل زير در ستور كار خود دارد :

·         دريافت درخواست و اعلام نياز مشتري از طريق درخواست شفاهي ، كتبي يا اعلام مناقصه .
·         برقراري تماس اوليه با مشتري ، بررسي درخواست و تشكيل تيم كارشناسي مسؤول مشتري
·         بررسي محيط و فرايندهاي جاري ، تحليل وضعيت موجود و تدقيق نيازهاي مشتري
·         تشكيل جلسات دمو و نمايش سيستم هاي موجود و بحث و بررسي پيرامون ويژگيهاي سيستم‌ها و ميزان انطباق آنها با خواست مشتري
·         انتخاب راهكار مناسب و بهينه بر اساس نتايج بررسي ها ، سياست ها و اولويت هاي سازمان مشتري و توجيهات فني و اقتصادي هر يك از روشها از طريق ارائه دو راهكار زير:
·         طراحي ، ساخت و استقرار سيستم هاي اختصاصي ويژه شركت
·         استقرار سيستم هاي كاربردي تيپ رايورز
·         عقد قرارداد با مشتري بر اساس توافقات فيمابين
·         انتقال مراحل بعدي كار به تيم هاي مربوطه در فرايند هاي ساخت يا نصب و راه اندازي سيستم بر اساس نوع قرارداد و توافق انجام شده براي توليد سيستم هاي اختصاصي يا استقرار سيستم هاي موجود .

خدمات مهندسی فروش
رشد و بالندگی صنعت  ، جز با تقویت و حمایت از صنایع پایین دستی به عنوان مکمل زنجیره تولید ، ممکن نمی باشد ، لذا واحد خدمات مهندسی فروش با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ماموریت نگاه به  آینده ، فعالیتهایی را در این راستا به شرح ذیل انجام می دهد :

1 – رسیدگی به شکایات مشتریان
شکایت مشتریان فرصتی برای از بین بردن نقاط ضعف ماست . لذا سعی نموده ایم با ایجاد روش های کارآمد و مناسب شکایات مشتریان را دریافت ، ریشه های بروز مشکل را شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نماییم .

2- ارائه خدمات فنی – مهندسی و گواهینامه های لازم
تا تبدیل مواد اولیه ، به یک محصول با کیفیت مشتریان خود را همراهی خواهیم نمود . به همین منظور سعی می کنیم تا جزیی ترین اطلاعات مربوط به هر محصول ، فرآیند آن و رفع عیب را در اختیار مشتریان قرار دهیم .

گواهینامه های لازم برای هر محصول بویژه برای کاربرهای غذایی و دارویی که از مراجع معتبر کسب شده است را در اختیار مشتریان قرار می دهیم .
مشخصات فنی
گواهینامه های محصول و سایر خدمات فنی – مهندسی

3-برگزاری دوره های آموزشی
برگزاری دوره های آموزشی را با هدف شناساندن هر چه بیشتر محصول و کاربرد آن در دستور کار خود قرار داده ایم .

4- توسعه محصول و کاربرد محصولات با همکاری موسسات تحقیقاتی
تحقیق و توسعه را باهدف آفرینش ایده های نو در دستور کار خود قرار داده ایم . و با برقراری ارتباط مستمر با مرکاز تحقیقاتی در این مسیر کوشیده ایم . دستاوردهای این مطالعات که نهایتا توسعه محصول یا توسعه کاربرد محصول است ، در قالب کتاب یا مقاله در اختیار مشتریان قرار می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *