مدیریت دولتی

معرفی رشته مدیریت دولتی

فهرست درس های تخصصی و جایگاه  رشته مدیریت دولتی در کسب و کار

معرفی رشته مدیریت دولتی
دوره کارشناسی مدیریت دولتی یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره ها، موسسه های و شرکتهای دولتی و خصوصی دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت است.
شرکت کنندگان در این دوره افزون بر آشنایی با مسایل نظری دانش مدیریت با کاربردهای این رشته آشنا می شوند. ضرورت و اهمیت این دوره در آشناسازی مدیران رده های گوناگون با نقش رشته مدیریت در سازمانها و موارد استفاده این دانش، و همچنین تربیت نیروی متخصص به عنوان رابط بین مدیران و کارمندان اداری و فنی که معمولاً مسوولیت اجرایی و سرپرستی واحدها را عهده دار خواهند شد، می باشد .

فهرست درس های تخصصی رشته مدیریت دولتی در مقطع کارشناسی
آمار و کاربرد آن در مدیریت-آمار و کاربرد آن در مدیریت 2-اصول حسابداری 1-اصول حسابداری 2-اقتصاد خرد-اقتصاد  کلان – تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم – تحقیق در عملیات 1 – تحقیق در عملیات 2 – تصمیم گیری و تعیین خط مشی دولتی – توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی – جامعه شناسی سازمانها – حسابدای  دولتی – حقوق اداری – حقوق  اساسی – روابط کار  در سازمان – روانشناسی کار یا روانشناسی سیاسی – روش تحقیق در مدیریت – ریاضی پیش دانشگاهی – ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت 1 – ریاضیات و کاربرد ان در مدیریت 2 – زبان پیش دانشگاهی – زبان تخصصی  مدیریت 2 و 1 – زبان تخصصی مدیریت 3 و 4 – سازماندهی  و اصلاح تشکیلات – سیر اندیشه سیاسی و تحول نهاد اداری – سیستم اطلاعاتی مدیریت – علم کلام 1 – فراگرد تنظیم و کنترل بودجه مالیه عمومی و تنظیم خط مشی مالی دولت – مباحث ویژه  مدیریت دولتی – مبانی سازمان و مدیریت – مبانی مدیریت اسلامی و الگوهای آن – مبانی مدیریت دولتی 1 – مبانی مدیریت  دولتی 2 – مدیریت تحول سازمانی – مدیریت تطبیقی – مدیریت تعاونیها – مدیریت توسعه – مدیریت رفتار سازمانی – مدیریت سازمانهای محلی و شهرداریها – مدیریت منابع انسانی – کامپیوتر و کاربرد آن در مدیریت

جایگاه رشته مدیریت دولتی در صنعت و بازار کار
رشته کارشناسی مدیریت دولتی یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است که با طول دوره 4 سال در 8 نیمسال عرضه می شود. هر نیمسال تحصیلی 17 هفته می باشد در این رشته درسهای تئوری جنبه های کاربردی آن ها نیز مدنظر می باشد تعداد واحد های درس این رشته 133 واحد است. هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص برای سازمان ها، ادارات، مؤسسات و شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. رشته مدیریت در جهان دچار تحولات بسیار عمیقی شده که متأسفانه این تحول در کشور ما بسیار کند و در بسیاری از مواقع خارج از حوزه مدیریت علمی کارها انجام می شود به هر حال مدیریت سر سلسه پیشرفت کشور هاست و متأسفیم که مجال صحبت در این باره وجود ندارد ما شما را دعوت می کنیم در این مورد به کتاب های موجود در بازار مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *