خلاصه كتب مديريتي

مديريت استرس

 

 فهرست:
– درک فشار عصبی
– تجزیه و تحلیل دلایل فشار عصبی
– مقابله با فشار عصبی در محل کار
– اقدام در منزل

تعریف فشار عصبی
فشار عصبی در افراد عارضه ای است که سلامت جسمی و فکری فرد را به مخاطره می اندازد.

تاثیر فشار عصبی بر جامعه
علاوه برزیان های فردی،عوارض عمومی فشار عصبی همچنان بالا وبه طوردا ئم رو به افزایش است.

علائم هشدار دهنده فشار عصبی

تجزیه وتحلیل اثرات فشار عصبی
بر جامعه؛
فشار بر خدمات عمومی

بر افراد؛
بیماری و مشکلات رفتاری

بر صنعت؛
عدم کارایی و ناهنجارهای اقتصادی

 درک فشار عصبی
فشار عصبی به « بیماری   نا مرئی» مشهور است. این بیماری میتواند بر شما، سازمان و افراد درون آن تأثیربگذارد، بنابراین هرگز نباید با دیده اغماض به این « بیماری » نگریست.

تاثیر فشار عصبی بر بدن:
 زمانی که فشار فیزیکی و روانی بر انسان وارد میشود ،ترشح هورمون هایی خاص  نظیرآدرنالین وکورتیزول دربدن افزایش می یابد.که در دراز مدت برای بدن بسیار مضر  هستند.

تاثیر فشار عصبی بر شرکت ها:
 هر فعالیتی که از میزان اثرات ویران کننده فشار عصبی بکاهد،موجب می شود کارگران شاداب تر و سازمان ها سرمایه دار تر شوند.

تاثیر فشار عصبی بر تصمیم گیری
فشار عصبی (به هر میزان که باشد)میتواند توا نای را در اتخاذ تصمیمات مناسب کم کنداتخاذ تصمیم های اشتباه در محل کار و منزل ممکن است به حادثه و درگیری ،خسارت مالی یا از دست دادن شغل فرد منتهی شود.

فشار عصبی سازمانی
 فشار عصبی سازمانی را می توان توسط غیبت ها و کیفیت کار اندازه گیری کرد.

تاثیر فشار عصبی بر خانواده
فشار عصبی می تواند کانون خانه وخانواده را به نابودی بکشاند .بخش عظیمی از نرخ بالای طلاق در غرب به خاطر افزایش سریع فشار عصبی در محل کار است .

شناسایی علائم
فشار عصبی علامت یا نشانه مشخصی ندارد .افراد عصبی و غیرعصبی ممکن است به یک اندازه دچار بیماری قلبییا به حد وفور از مشروبات الکلی استفاده کنند.
بروز استرس  دلایل  متعددی  دارد ؛
از توضیحات  کاری  نامشخص و مداخله ای  گرفته تا نا هنجاری در ارتباطات  و  شرایط   ضعیف  کاری(شامل «شواهد» و علائم بیماری ساز)

شناسایی فشار عصبی در محل کار
از علائم معمول شامل تنزل یافتن وضع ظاهری فرد ، پرخاشگری ، تغییر در عادت های غذا خوردن و کناره گیری از فعالیعت های اجتماعیاست.

علائم فیزیکی
از جمله این علائم می توان به:بیخوابی،احساس خستگی مداوم ،سردرد،خارش پوست،نامنظم شدن سیستم گوارشی ، زخم معده ، ورم معده، بی اشتهای ، زیاده خوری و گرفتگی عضلات نام برد.

علائم روانی
علائم روانی فشار عصبی شامل تند مزاجی، حملات زهر دار عصبی ، از بین رفتن قوای جسمی، کم شدن احساس شادی و ناتوانی در تمرکز روی ساده ترین کارهای روزمره است.

اندازه گیری فشار عصبی         
در اندازه گیری تقریبی فشار عصبی فاکتور های زیادی دخالت دارند . این فاکتورها با توجه به این که فشار عصبی می تواند در یک فرد، یک سازمان و یا جامعه اندازه گیری شود متفاوت هستند.

نگاهی به آمارها
یکی از مفید ترین منابع اطلاعاتی در مورد فشار عصبی موجود در جامعه ،آمارهای ملی است که می توان به مواردی چون نرخ سالانه حملات قلبی و تعداد خود کشی هااشاره کرد.

 

                        اندازه گیری میزان فشار عصبی

 عواملی که باعث بروز این گونه فشارها می شوند 

انواع فشار عصبی

  _تغییرات غیر منتظره در آمار جرایم.

 _نرخ بیکاری، با توجهه به مناطق شهری که در آن بیکاری یک افت به شمار می رود. 

فشار عصبی اجتماعی

  _بی خوابی مزمن.

 _تغییر در الگوی غذا خوردن. 

فشار عصبی فردی

  _تغییرات غیر منتظره در میزان غیبت های کارمندان.

 _کاهش کیفی محصولات و خدمات سازمان. 

فشار عصبی درون سازمانی

 WWW.Athir.blogfa.com

mahdiyarahmadi@gmail.com 

 

تجزیه و تحلیل دلایل فشار عصبی     
باید اعتراف کرد که در 50 سال گذشته جامعه ، دنیایی کار،و زندگی روزمره دستخوش تغییرات بسیار ی شده و این تغییرات در نهایت به افزایش چشم گیر فشار عصبی منجر شده اند.

جمعیت سالخورده
سطح زندگی مردم روز به روز بالا میرود و انسانها عمر طولانی تری میکنند. واین به معنی افزایش جمعیت سالخورده است و برای تک تک انسانها باعث ایجاد فشار عصبی می شود.

رشد شهر گرایی
عواملی مانند شرایط نابهنجار زندگی ، مجاورت میلیون ها انسان کنار هم،بالا بودن میزان جرائم، سر و صدا و آلودگی هوا در تشدید فشار عصبی نقش مهمی ایفا می کند.

بر خورد با فر هنگ های کاری جدید
خصوصی سازی های فرا گیر ، صنایع دولتی را به صنایع خصوصی تبدیل کرده است ؛ صنایعی که برای انها افزایش سود شرکت مهم تر ازنگهداری  نیروی کار است.

آمادگی برای پذیرش تغییر

ارزیابی مجدد بازار کار
ظهور پدیده ای به نام کامپیوتر موجب شده است تا تغیییرات سریع تر از پیش به وقوع بپیوندند.این تکنولوژی ها شما را قادر می کنند که همراه با بازار استخدام تغییر کنید ، به این شکل چشم اندازهای کار افزایش و میزان فشار عصبی کاهش می یابد.

ایجاد محیط های کاری جدید
تکنولوژی ارتباطی با فراهم کردن امکان انتخاب محیط کار و چگونگی انجام آن، انعطاف پذیری بیشتری در روشهای کاری ما به وجود می آورد. هم اکنون بسیاری از افراد، منزل را به عنوان محل کار خود انتخاب می کنند. این کار نه تنها از فشار عصبی چشمگیر مربوط به رفت وآمد جلوگیری می کند، بلکه هزینه های سفر را نیز کاهش می دهد.

ارزیابی روابط
رابطه ضعیف با همکاران در محیط کار موجب بروز فشار عصبی می شود.روابط کاری خود را توسعه ببخشید ،آنها را تجزیه و تحلیل کنید و حوزه های مشکل ساز را مشخص کنید.

تجزیه و تحلیل مشکلات
برای قانون گذاران کار ، رویارویی با مشکلات ارتباطی بسیار سخت است اما اگر این کار انجام نشود مشکلات روی هم انباشته می شوند که این خود بسیار تنش زا خواهد بود.

ارزیابی محل کار
وضعیت ساختمانی شرکت و شرایط محل کار می تواند بر میزان فشار تاثیر بسزایی داشته باشد.برای تشخیص اینکه چه چیزی شما و همکاران شما را تحت فشار گذاشته است بهتر است نگاهی عمیق و دقیق به این دو موضوع داشته باشید وسپس بهترین راه حلهای ممکن را بدست آورید.

بهبود شرایط
یکی از دلایل اساسی بروز فشار عصبی ، محل کار نا مناسب است . این موضوع نه تنها بر کار کردن شما تاثیر سوء دارد بلکه می تواند سلا مت شما را نیز به خطر بیندازد.

کنار آمدن با زندگی روزمره
ساختن یک زندگی خانوادگی مفرح و ایجاد دوستی های نزدیک می تواند راه مناسبی برای رهای از فشار عصبی باشد.

مدارا کردن با حوادث زندگی
به غیر از مرگ و طلاق ، در زندگی اتفاقات دیگری ذنیز وجود دارند که گاهی فشار عصبی ایجاد میکنند، اتفاقاتی نظیر تغییر محل زندگی ، تولد فرزند، پیدا کردن کار در یک کشور دیگر و بازنشستگی از این جمله رویداد ها هستند.

مقابله با فشار عصبی در محل کار
نحوه واکنش افراد به فشار عصبی متفاوت است . تنها با شناخت ماهیت واکنش افراد می توانید مقابله با فشار عصبی در خود و دیگران را آغاز کنید.

شناخت فرهنگ ها
در بعضی از فرهنگ های کاری ، وجود مقداری فشار عصبی اجتناب ناپذیر است.شناسای فشار عصبی غیر مجاز در محیط کار بسیار مهم است . نادیده گرفتن فشار عصبی موجب می شود تا بر خورد با اثرات دراز مدت آن بسیار سخت تر و مشکل تر شود.

در نظر گرفتن عوامل
برای کاهش فشار عصبی ، می توان عوامل زیر را در تدوین استراتژی سازمان لحاظ کرد:
1- تدوین برنامه ای برای افزایش سطح آگاهی کارمندان در مورد هزینه های سر سام آور فشار عصبی در محیط کار
2- تدوین یک برنامه مشاوره برای کمک به افراد.
3- ارائه گزارش های منظم به کارمندان در مورد میزان پیشرفت استراتژی جدید و کلیه اصلاحاتی که به بار می آورد.
استراتژی مطلوب  بر اساس وسعت سازمان  و منابع آن طراحی می شود.

اقدامات سازنده
سازمانی  که می خواهد برای مقابله با فشار عصبی در محیط کار حرکت مثبت انجام دهد ، باید هزینه های مربوطه را بپردازد تا منافع کلی خود را تامین کند ، منافعی که نه تنها از نظر مالی قابل ملاحظه هستند بلکه بالا رفتن روحیه کارمندان و افزایش خلاقیت را نیز به دنبال خواهند داشت.

دور ریختن وسائل زائد
داشتن یک میز خلوت و یک سطل زباله پر  کمتر ایجاد تنش و فشار عصبی می کند.

مرتب کردن میز کار
برای کاهش فشار در محیط کار ابتدا ازمیز کار خود شروع کنید. به هم ریختگی روی میز ، خود عاملی در ایجاد فشار است.

سازمان دهی
میز کارتان را مجهز به کازیه کار های رسیده،کازیه کارهای در دست اقدام ، کازیه بایگانی و کازیه کار های دور ریختنی کنید.

بهینه سازی محیط کار
فشار عصبی می تواند تحت تاثیرمحرک های دیگری نظیر رنگ محیط اطراف تحریک شود.با استفاده از گل و گیاه، و عکس های خانوادگی به میز کارتان رنگ و جلا  ببخشید.

گرفتن بازخورد
مهمترین کار در مقابله با فشار عصبی توانایی برقراری ارتباط با افرادی است که شما بیشتر وقت خود را با آنها می گذرانید (یعنی همکاران).سعی کنید با افرادی تماس حاصل کنید که در کارهای شما مداخله نمی کنند. از انها بخواهید زمانی که دچار فشار عصبی هستید، بازخوردی صادقانه داشته باشید.

مدیریت زمان
یکی از برجسته ترین علائم فشار عصبی در محیط کار این است که احساس کنیم در طول روز زمان کافی برای انجام کارها نداریم. این احساس را می توان به وسیله سازماندهی بهتر زمان و با استفاده از تعدادی از سیستم ها به حداقل رساند.

برنامه ریزی کار ها
کارهای خود را به سه دسته اصلی تقسیم کنید:الف، ب ، ج ، کارهای مهم و فوری را در گروه کارهای الف قرار دهید. کارهای که مهم هستند ولی از فوریت چندانی برخوردار نیستند در گروه کارهای ب و کارهای معمولی بادرجه اهمیت پایین را در گروه ج قراردهید.

مدیریت اطلاعات
برای کاهش فشار عصبی هنگام استفاده از سیستم های الکترونیکی ، زمان مناسبی را به ارسال و پاسخگوی به نامه ها و پیام ها اختصاص دهید. بر قراری ارتباط خوب دیگران را نیز تشویق می کند تا پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند.

تعادل درون
یک روز بد در شرکت فقط یک روز بد کاری است و نباید زندگی شخصی شما را تحت الشعاع قرار دهد.

استاندارد های کار
 یکی از دلایل معمول فشار عصبی احساس گناه در رابطه با انجام یا عدم انجام کارها است.

اندیشه مثبت
برای ایجاد یک محیط کاری آرام و عاری از فشار عصبی ، عادت کنید اندیشه ای مثبت داشته باشید.

زمانی برای استراحت
زمانی که دچار فشار عصبی هستید ، کل بدن از این عصبانیت تاثیر می گیرد و وضع ظاهری آنتغییر می کند  . آگاهانه تلاش کنید بدن خود را موقع کار استراحت دهید تا بدین طریق بتوانیدمیزان کشش عضلانی را کاهش دهید و اثرات و واکنش های مخرب بدن ناشی از فشار عصبی بکاهید.

تشخیص فشار عصبی در دیگران
یافتن علائم بهترین راه شناسایی فشار عصبی در افرادمشخص کردن تغییرات رفتاری آنها است.

راههای دفع فشار
1- تمامی همکاران و کارمندان را در جریان تصمیم هایی که ممکن است بر آنها نیز تاثیر بگذاردقرار دهید.
2-افراد را به شرکت در برنامه ریزیتشویق کنید.
3- هر هفته زما نی برای نظر خواهی،پیشنهادت و ارائه بازخورد از افراد در نظر بگیرید.

تجزیه وتحلیل شخصیت:
میزان اثرگذاری فشار عصبی بر افراد ارتباط نزدیکی با شخصیت آنها دارد.

کمک به همکاران :
پس از اینکه فشارعصبی ودلایل آن را درهمکار خود شناسایی کردید، سخت ترین مرحله کارآغاز می شود:یعنی آگاه کردن فرد نسبت به آنچه شما مشاهده کرده اید وتشویق کردن وی به انجام یک حرکت اصلاحی.

اقدام
پس از اینکه فشار عصبی را شناسایی و وجود آن محرز شد ، یک استراتژی مناسب مطرح کنید تا شخص مبتلا با کمک آن بتواند با فشار عصبی مقابله کند.

حمایت از همکاران
گاهی لازم است به افرادی که دچار یک حالت فشار عصبی هستند کمک کنید . با اتخاذ یک شیوه منطقی و آرام ، مراحل زیر را به کاربگیرید:
1- در مورد مشکلات افراد با آنها بحث و گفتگو کنید.
2- پس از تعیین نوع فشار عصبی افراد، از آنها بپرسید که چه کمکی برای آنها مفید و کارساز خواهد بود.

اقدام در منزل
فشار عصبی به وجود آمده در محل کار به طور حتم بر زندگی خانوادگی نیز تاثیر می گذارد و اثرات مخرب آن بر دوستان و خانواده نیز وارد خواهد شد .یاد بگیرید گاهی اوقات از کار دست بکشید، استراحت کنید و به تفریحات و سرگرمی های خود بپردازید و غذاهای خوب بخورید.

بودن در کنار خانواده
اولین گام در راه کاهش فشار در منزل در نظر گرفتن فرصتی برای انجام امور خانوادگی است.

فراغت از کار
انتقال فشار عصبی از محل کار به منزل تاثیر مخربی بر زندگی خانوادگی خواهد گذاشت و بالعکس.

صبح
برای روز خود از همان آغاز تصمیم بگیرید . بعد از بیدار شدن چند نرمش ساده انجام دهید. قبل از صرف صبحانه یک لیوان آب بنوشید.

غروب
کتاب بخوانید ، فیلم ببینید ، موسیقی گوش دهید یا به سینما بروید.

شب
شب هنگام دوش بگیرید. پس از مراجعت به منزل ، قبل از رفتن به رختخواب ، یک چای  نوشیدن خیلی مفید خواهد بود.

خوابیدن بهتر
حداقل دو ساعت قبل از خواب از تمامی  فعالیت های تحریک کننده ، به ویژه کار کردن ، فاصله بگیرید تمرکز کردن را فراموش نکنید

سرگرمی های جدید
تفریح درست ، تفریحی است که آن قدر جالب و جذاب باشد تا شما را از هر کار دیگری باز دارد و شما را شاداب و سرحال کند- همان گونه که خواب موجب شادابی و نشاط  می شود.

بهبود رژیم غذای
ما چیزی جز ء آنچه که می خوریم نیستیم .زمانی که تحت فشار هستیم ، بیشتر غذاهای آماده و ساده می خوریم . به این دسته از غذاها « غذا های نا سا لم » گفته می شود. خوب خوردن باید بخشی از برنامه جدی کاهش سطوح فشار باشد . با کم کردن عادات بد  خود شروع کنید.

تلخیص و تدوین: مهدی یاراحمدی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *