مدیریت تولید و محصول

محصولات

بيان ابعاد مديريت محصولات

مدیریت ارتباط با مشتریان
سیستم مناسب CRM، باید بتواند با ایجاد امکاناتی چون مرکز تلفن، مرکز خدمات، مدیریت نمایندگان، صندوق فروش و سایت فروش الکترونیک، فرایندهای بازاریابی، فروش، مدیریت سفارشات، مدیریت منابع سازمان و خدمات پس از فروش را به شکلی هماهنگ مدیریت کند.

سامانه حامی، کلیه این امکانات و مزایا را داراست.
تجارت الکترونیک
ارائه کارت خرید به مشتریان (کارت های اعتباری ویژه شرکت)
ارائه کارت تخفیف به مشتریان (بسته به کارکرد و سطح تعامل مشتریان)
امکان خرید از سایت با کارت خرید
امکان خرید از سایت به وسیله کارت¬های اعتباری بانکی

خدمات خودکار به مشتریان
انتخاب ترکیب محصولات توسط مشتری (بدون دخالت پرسنل فروش)
صدور خودکار پیش¬فاکتور و فاکتور (بدون دخالت پرسنل فروش)
سفارش¬دهی محصولات توسط مشتری (بدون دخالت پرسنل فروش)
کنترل مراحل آماده سازی محصول توسط مشتری (بدون دخالت پرسنل فروش)
خدمات پس از فروش
راهنمای مشتریان توسط تلفن گویا
راهنمای مشتریان توسط اپراتورها
مدیریت گارانتی و وارانتی و تخفیفات
مدیریت شکایات
نظر سنجی و سنجش رضایت مشتری

مرکز ارتباطات
امکان ارسال و دریافت SMS
امکان ارسال و دریافت فکس (به صورت انبوه سفارشی شده، یعنی بعنوان مثال ارسال یک متن نامه به شرکت¬های مختلف به شکلی که نام مدیر عامل هر شرکت بر روی نامه آن شرکت درج شده باشد)
امکان ارسال و دریافت ایمیل (به صورت انبوه سفارشی شده)
امکان برقراری و پاسخگویی تماس¬های تلفنی
دفتر تلفن (اطلاعات تماس افراد و سازمان¬ها)
Caller ID (ثبت نام و مشخصات مشتری به محض تماس مشتری)
ارتباط خودکار (ارتباط خودکار مشتری به اپراتور مربوطه)
سوابق تماس (نمایش سوابق تماس مشتری به محض تماس برای اپراتور مربوطه)

عملیات فروش
مدیریت محصولات
گروه¬بندی مشتریان
مدیریت تماس¬های بازاریابی (امکان تخصیص گروه¬های مشتریان به بازاریاب¬های تلفنی)
مدیریت سفارش¬گیری و ثبت سفارشات
مدیریت تخفیفات (بر اساس سطح کارکرد مشتریان)
صدور پیش فاکتور
صدور فاکتور
صدور بارنامه، صورتمجلس حمل، رسید مشتری و …
ثبت و نگهداری سوابق خرید مشتریان

مدیریت نمایندگی¬ها
ثبت و نگهداری اطلاعات نمایندگان
تعیین سطح دسترسی نمایندگان به اطلاعات مشتریان
کنترل عملکرد نمایندگان (گزارش گیری)
رتبه¬بندی نمایندگان
ارائه خدمات کامل CRM به نمایندگان

بازاریابی
سامانه حامی، ابزارهای مختلفی برای بازاریابی در اختیار سازمان قرار می¬دهد. سازمان می¬تواند تبلیغات خود را با استفاده از ابزارهایی چون SMS، ایمیل، فکس و تماس تلفنی به مشتریان خود برساند.

فروش
به کمک سامانه حامی، امکان ثبت درخواست، صدور پیش فاکتور، پیگری سفارش تا مرحله آماده شدن، برنامه¬ریزی تحویل و هماهنگی با مشتری، صدور بارنامه و رسید مشتری و ثبت رسید مشتری وجود دارد. فروش به دو صورت الکترونیکی (بدون تماس با فروشنده) و معمولی از طریق سامانه حامی قابل حصول است.

خدمات مشتریان
سامانه حامی، این امکان را فراهم می¬کند که مشتریان پاسخ سوالات خود را از طریق تلفن گویا، ارتباط با اپراتورها، ایمیل و فکس دریافت کنند. همچنین مدیریت گارانتی و وارانتی و مدیریت تخفیفات از دیگر امتیازات نرم¬افزار حامی است. یکی از مهمترین ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان، سنجش رضایت مشتری است که سامانه حامی امکان نظرسنجی به طرق مختلف (از گروه¬های مختلف مشتریان، در مورد محصولات مختلف، به کمک ابزارهای مختلف) را فراهم می¬کند.

مدیریت سفارشات
لازمه رضایت مشتریان از سازمان، تحویل به موقع سفارشات آنان است. همچنین لازم است مشتری از میزان پیشرفت تولید و آماده سازی سفارش خود اطلاع داشته باشد. سامانه حامی به کمک ماژول کارتابل، تعریف جریان کار و ارتباط با نرم¬افزارهای مدیریت و کنترل پروژه امکان برنامه¬ریزی تحویل محصول به مشتری را فراهم می¬کند. همچینین این سامانه قابلیت ارائه گزارشات دوره¬ای در خصوص میزان پیشرفت کار به مشتریان را دارد.

مدیریت منابع سازمان
فرایندهای مختلف سازمان باید به نحو مناسب در خدمت تامین خواسته¬های مشتریان باشند. سامانه حامی با ارائه خروجی¬های استاندارد از داده¬های مربوط به اطلاعات مالی فروش، میزان تقاضا و برنامه تحویل، امکان ایجاد ارتباط با سایر نرم¬افزارهای موجود در سازمان را فراهم می¬آورد. به این ترتیب سازمان می¬تواند کنترل مناسبی بر جریان مالی، برنامه¬ریزی تولید و برنامه¬ریزی تامین داشته باشد.

لایه تحلیل
پیش¬بینی، یکی از ارکان برنامه¬ریزی بازاریابی و فروش است. به کمک روند¬هایی که سامانه حامی در اختیار قرار می¬دهد، می¬توان روند تغییرات را شناسایی و برنامه¬ریزی تکمیلی جهت بهبود پیشرفت کار را تهیه کرد.
در این لایه همچنین امکان بررسی و تحلیل دقیق روند فروش هر کدام از گروه¬های محصولات و شکل تعامل هر کدام از مشتریان و یا گروه¬های مشتری وجود دارد. بنابراین می¬توان سیاست¬گذاری توسعه بازار را به کمک این سامانه به شکل مناسب انجام داد.

فناوری مورد استفاده
¬ابزار پیاده سازی:.Net Framework 3.5 ،Visual C#.Net 2008
ابزار پیاده سازی بانک اطلاعاتی: SQL Server 2005
ابزار تحلیل:Enterprise Architect 6.0
قابلیت شبکه: دارد
امکان تعامل با نرم¬افزارهای Microsoft Office و Adobe
اطلاعات یکپارچه: وجود یک بانک اطلاعاتی مرکزی که داده¬ها به صورت یکپارچه در آن ذخیره می¬شود، از دوگانگی اطلاعات و دوباره¬کاری در ورود اطلاعات، پیشگیری می¬کند.
تعداد کاربران: نا محدود
سخت افزار مورد نیاز: PC معمولی

کاربران نرم¬افزار
توجه به دیدگاه¬های نوین مدیریتی و ایجاد نرم¬افزاری فرایند محور، امکان استفاده و بکارگیری نرم افزار حامی را برای حوزه¬های مختلف صنعت و خدمات فراهم کرده است. این نرم¬افزار می¬تواند با توجه به قابلیت¬های خود، متناسب با نیاز هر حرفه¬ای تخصصی شود.

خصوصی سازی و اتوماسیون
همکاری تیمی خبره از مهندسان صنایع و کامپیوتر فارغ¬التحصیل دانشگاه صنعتی شریف در تدوین این سامانه، همسوسازی فرایندهای سازمان به سمت مشتری را به دنبال داشته است. طراحی ماژولار این سامانه، کمک می¬کند که بتوان با ترکیب مناسب ماژول¬ها متناسب با هر صنعت، خدمات مورد نیاز آن صنعت را بوجود آورد.

کاربری آسان
در طراحی سامانه حامی اصول ارگونومیکی در طراحی نرم¬افزار رعایت شده است و به این ترتیب محیطی ساده و دوست داشتنی پیش روی کاربران است. این امر کار با این نرم افزار را تسهیل کرده و جاری سازی آن در سازمان با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

سیستم ردیابی ماهواره ای (GPS Tracking System)
برنامه شرکت حامی پیوند اندیشه نو، ارائه محصولات دارای فناوری پیشرفته مورد نیاز سازمان ها در حوزه های مختلف مدیریت زنجیره تامین است. این خدمات نتیجه همکاری با شرکت های توانمند در حوزه نرم افزار و سخت افزار است. خدمات نرم افزاری و سخت افزاری حامی با مشارکت شرکت هاتف شریف ارائه می شود.
اولین محصول مشترک حامی ـ هاتف، سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری مدیریت ناوگان است. این سیستم مبتنی بر فناوری پیشرفته GPS/GSM بوده و دارای کاربرد گسترده در مدیریت ناوگان حمل و نقل است. طرح ارائه شده برای این سیستم مطابق با پیشرفته ترین سیستم های ناوبری مورد استفاده در شهرهای فرانکفورت، توکیو و نیویورک بوده و در جشنواره رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف حائز رتبه برتر شده است.
سیستم ردیابی برای مالکان ناوگان حمل و نقل امکان ردیابی و کنترل بهتر را فراهم کرده و منجر به شفافیت بیشتر، شناسایی هزینه ها و نقاط ضعف و همچنین حذف سرقت، ضایعات و نقصان در اثر بهبود ردیابی می شود.
*http://hpan.ir/?page_id=9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *