عمومی

پيام رييس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجوبان ايران(ايسنا)، در پيام دكتر عبدالله جاسبي آمده است: امروزه دانشگاه‌ها مهمترين مراکز توليد علم، دانش و معرفت و کانون اميد، پيشرفت و تعالي جامعه، محسوب مي شوند. وظيفه دانشگاهيان توليد علم، معرفت، آگاهي و عقلانيت است که اين امر زمينه افزايش سطح بهره وري، تعالي و رفاه اجتماعي را فراهم مي سازد كه در اين زمينه بايد فرصت‌هاي تحصيل و تحقيق در کشور توسعه يابد و امکان پژوهش و آموزش براي هر جوان ايراني در هر زمان فراهم شود.
نبض پيشرفت و تعالي جامعه به دست اساتيد مبرز و دانشجويان آگاه و سخت كوشي رقم مي‌خورد كه با پشتكار و جديت، زمينه عزت و ترقي كشور را فراهم مي‌سازند و اين مهم زماني امكان‌پذير است كه دانشجويان عزيز با بهره‌گيري از خلاقيت، نو‌آوري و استعداد خود و تعامل، همراهي و سعه‌ صدر مسوولان و استفاده از رهنمودهاي اساتيد دلسوز، توانايي‌ها و امكانات دانشگاهي را براي ارتقاي منزلت دانشجو، كيان دانشگاه‌ و اعتلاي علمي، آموزشي و پژوهشي بكار گيرند.
جاسبي در ادامه اين پيام مي افزايد: دانشگاه آزاد اسلامي كه در مرحله نويني از حيات تاريخي و اجتماعي ميهن اسلامي مان و در ارديبهشت ماه سال 1361 با حمايت ماندگار و موثر حضرت امام(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران پاي به عرصه فعاليت نهاد، در طي بيش از 27 سال فعاليت، داراي دو ميليون و 800 هزار فارغ‌التحصيل، يك ميليون و 600 هزار دانشجو، 30 هزار عضو هيات علمي و 31 هزار پرسنل در سراسر كشور مي باشد و با 357 واحد دانشگاهي و مركز آموزشي، در فضايي نزديک به 14 ميليون متر مربع مجتمع هاي بزرگ و مصفا، شامل فضاهاي آموزشـي، فرهنگي، بيمارستاني، بهـداشتي درماني، آزمايشگاهي، کارگاهي، ورزشي، رفاهي، کتابخانه، سايت هاي فناوري اطلاعات و…، كانون اميدي بـراي جوانان مشتاق بـه تحصيلات عالي در سـراسر ميهن اسلامي مان محسوب مي‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامي داراي 600 مدرسه با حدود 60 هزار دانش آموز، 114 آموزشكده سما و همچنين 10 مجتمع بيمارستاني و 50 مركز رشد و فنآوري مي‌باشد.
در اين پيام آمده است: از برنامه‌هاي اين دانشگاه ارتقاي كيفيت آموزشي، پژوهش محوري و استفاده مجدانه از تمام ظرفيت‌هاي موجود در راستاي تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد.
نقش برجسته اين مجموعه بزرگ دانشگاهي در فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي و بين‌المللي، رشد و توسعه علمي كشور را شتاب مضاعفي بخشيده است و حضور درخشان اساتيد فرهيخته و دانشجويان خلاق و مبتكر در همايش‌ها و سمينار‌هاي علمي و رقابت هاي بين‌المللي موجب ارتقاي بنيه و توان علمي كشور گرديده است.

رشد چشمگير مقالات علمي، ترويجي و پژوهشي استادان و دانشجويان اين دانشگاه، مندرج در نشريات معتبر بين‌المللي و حضور آنها در مجامع علمي جهاني از اهميت فراواني برخوردار است. دانشگاه آزاد اسلامي سرمايه‌گذاري در زمينه توليد علم، جنبش نرم افزاري و ايجاد كرسي‌هاي نظريه‌پردازي، نقد و مناظره و تأسيس مركز فناوري‌هاي نوين در جهت رشد و توسعه رشته‌هاي نانوتكنولوژي، بيوتكنولوژي، IT، ICT، روبوكاپ، جوش هسته‌اي، توليد آب شيرين و توسعه علوم نوين را در دستور كار خود قرار داده و در اين زمينه به پيشرفت‌هاي چشمگيري نيز نائل شده است.
توسعه كتابخانه‌هاي الكترونيكي، گسترش آموزش مجازي، ايجاد مركز مطالعات بين رشته‌اي، راه‌اندازي سيستم جامع اطلاع‌رساني، تاسيس مدرسه مديريت و توسعه و گسترش فعاليت‌هاي باشگاه پژوهشگران جوان با ده هزار عضو از ديگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامي است.
جاسبي در خاتمه، آغاز سال تحصيلي را به جامعه دانشگاهي و دانشجويان، اعضاي خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي به ويژه دانشجويان جديد، تبريک گفته و براي همگان از درگاه خداوند متعال، دستيابي به مدارج عالي علمي، ديني و اخلاقي، توأم با موفقيت، بهروزي و سعادت خواهان شده است.

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1405839

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *