مدیریت کتابداری

مدیریت مطالب و محتوا

مترجم: میلاد مکرّم

فیلیپ شکارچی مقایسه مشارکت دانشگاه ها در جریان انقلاب ، نشر الکترونیکی با نقش آنها در انقلاب چاپ و نشر از سده 15th ، و برخی از throws نور را در پایین را تا از سیستم های مدیریت محتوا (مدیریت محتوا) در بخشدانشگاهی.

انقلاب چاپ و نشر بر روی وب؟ 
فقط سه یا چهار سال پیش در جامعه به وب سایت ایده گرفتن مورد استفاده قرار گرفت که راه ما را در آینده کار ریشه ای خواهد بود از راه کار ما در حال حاضر متفاوت است. جهان coalface نشانه گذاری flatfile نسخه متنی را به نفع شروع به کار مشارکتی ناپدید می شوند ، مدیریت گردش کار ، نسخه سند ، در صفحات پرواز خارج از برنامه ساخته شده تکه های مستقل xml ، ابزارهای مدیریت سایت و فشردن دکمه – چاپ و نشر از طریق فرمت های مختلف — اچ ، xml سال تولید ، چاپ ، و غیره متن ظاهر می شود در بیش از یک چهار چوب را در یک مخزن مرکزی ذخیره شوند و با توجه به شرایط خاص repurposed.

در بخش آموزش عالی انگلستان ، این به نظر نمیرسد که رخ داده است. در بخش بین المللی دانشگاه ، از آن به نظر نمیرسد که رخ داده است. ابزار مدیریت سایت استفاده می شود و در اینجا وجود دارد ، و در حال حاضر وجود دارد ویرایشگرهای متن مناسب و معقول هر دو در دسترس است و به طور گسترده ای استفاده می شود — این بدان معنی است که ویراستاران وب دیگر انتظار می رود که با کارهای نشانه گذاری اولیه معامله در تمام طول روز هر روز. برخی سایت ها با هم قرار صفحات در پرواز ، با استفاده از SSIs یا تکه های ماشماهی. سایت های هستند که در باطن با پایگاه داده های رابط کاربری را با کاربر وجود دارد ارائه داده ها در قالب یک کاربر درخواست دوستانه. با این حال شما باید به دنبال سخت را برای سایت در بخش آموزش عالی استفاده می کند که همه این تکنیک ها و yokes که آنها را همراه با کار مشترک و گردش کار اداره می شود. آموزش عالی می باشد سیستم های مدیریت محتوا به عنوان یک ماده البته با استفاده از نه است ، و نه ساختن استفاده از پیچیده ترین سیستم های موجود است.

به عبارت دیگر ، به هر مدل انتشارات زمینه توسعه و نگهداری از خدمات بزرگ وب scalable در بخش آموزش عالی ، آن را در فن آوری مورد استفاده برای ارائه خدمات به طور کامل متوجه نشده. بسیاری از آنچه از طریق وب تحویل داده است هنوز هم شامل برخورد خوبی از فعالیت های را دانلود کنید.
این نیمه راهی و موقعیت مکانی که در آن خانه مدیران وب سایت و ویراستاران می خواهم می شود نمی باشد. پس در آن است که این کاملا عجیب است که در آن ما هستند ، در میان جامعه است که پس تنگاتنگی در اوایل از وب سایت شرکت کنید.
این آسان نیست که توضیح می دهند که چگونه جامعه که وی در بریتانیا به ویژه در خود دارد و موقعیت خود را در بر داشت که در صفحات وب هستند که محصول صنعت دلمه پیچیده. این مقاله تلاش خواهد شد برخی از نور به دلایل و موقعیت فعلی در بخش دانشگاهی بازیگران ، و به پیشنهاد بعضی از راه های است که در آن جامعه ممکن است به دنبال حرکت به سوی جلو.
فن آوری های نهفته انقلاب جدید نشر

آیا سیستم های مدیریت محتوای موجود است؟ آیا آنها در خانه شماره ای از نرم افزار های مختلف موجود است؟ آیا آنها در فرم سفارشی شده برای استفاده توسط موسسه آموزش عالی موجود است؟ جواب این است : ‘بله’ به هر یک از این سوالات. ما ممکن است چه مدت سیستم های مدیریت محتوا بوده اند در اطراف بپرسید ، چون اگر آنها در بلوک جدید می شود و این ممکن است توضیح بدهید که چرا دانشگاهی می باشد با استفاده از آنها را ندارد. جواب این است ، حداقل از نظر چاپ و نشر وب سایت ، زمان بسیار طولانی است. آنها همیشه به نام سیستم های مدیریت محتوا ، اما آنها همواره به عنوان ابزار چاپ و نشر طراحی شده بودند. و آنها شروع به دارای ظرفیت برای انتشار به این وب سایت توسط : (در بالا) نیمه دوم سال 1996.

سیستم های مدیریت محتوا می شوند — مسلما — معادل نزدیک از این ابزار از انقلاب چاپ و نشر از سده 15th ، به طوری که آنها در حال انتشار ابزار revolutionise که هر دو مونتاژ و تحویل اطلاعات. یکی از تفاوتهای عمده بین این تکنولوژی و پیشتر گفته شد ، از اهمیت بزرگ این است که جریان انقلاب بستگی دارد به شدت در جداسازی محتوا از ظاهر و طرح بندی آن است. این اجازه می دهد تا امکان تحویل متن سفارشی با توجه به نیاز کاربر (چه در داخل و یا خارج از موسسه در حال اجرا سیستم) ، در پرواز و بدون دخالت انسان است. برای سازمانها مانند دانشگاه مدرن ، با دولت مرکزی آن احاطه شده است نیمه خود مختار دانشکده ها و واحدهای دپارتمان ، با تمام نیاز بدن را به همان اطلاعات معامله ، سیستم های مدیریت محتوا عرضه می کنند بزرگ بالقوه در شرایط streamlining از دولت ، و timeliness و دقت مؤسسه اطلاعات منتشر شده است. سیستم های مدیریت محتوا استفاده از نرم افزار فرمت های نشانه گذاری مستقل (SGML ، XML و غیره) ، که بدان معنی است که ، برای مثال ، متن ارائه شده در گوتیک سبک حروف Blackletter تا خود را به دیگری می توانید به راحتی فونت و سبک ارائه تطبیق داده خواهد شد. متن ذخیره شده است و نگهداری در یک محل ، و انتشار آن به هر جا لازم است (شاید apotheosis از رویای قرن the15th). این ابزارها در حال حاضر در جامعه چاپ و نشر بازرگانی به حد زیادی استفاده می شود و تا حد کمتری در صنعت دارند.
تاریخچه گردباد از انتشارات دانشگاه تا یدلایمخیرات 1550

برای درک برخی از دلایل آکادمیک به نظر می رسد آهسته کردن با شروع بلوک در نشر الکترونیکی است آموزنده به دنبال چه چیزهایی پشت در تا در طول صد سال اول چاپ اول شکل گرفته. در متن این مقاله نیست در تجزیه و تحلیل عمیق از نقش دانشگاه ها در سال اول انقلاب چاپ و نشر ، اما قصد آن است که نشان می دهد که نسبت به توسعه چاپ و نشر به وب سایت یکی از مشروع (انتشارات دانشگاه آکسفورد وب آغاز می شود تاریخچه خاص خود این موسسه اعلام کرد که توسط آن ‘بود ریشه خود را در انقلاب اطلاعات فن آوری در قرن 15th’) ، و آن ، با وجود علو فعلی دانشگاه های قدیمی تر ما در جهان چاپ و نشر ، آن را یک اشتباه است که تصور کنید که آنها شدند ، لزوما در اولین روز از متون چاپ برجسته.

چاپ اول بود نه تغییر ریشه ای مفهوم کتاب خود ، هر چند انجام آن منجر شود (در قرن ها زیر) را به توسعه و formalisation از متن روش ممکن است نمایش داده شده ، و همچنین مفهوم نسخه ”. در مقابل تکنولوژی چاپ اول باقی ماندند تقریبا همان زمان تا قرن نوزدهم. بدین ترتیب تاریخ چاپ شده است اغلب در شرایط سابقه حروفچینی نوشته شده است. در مورد این انتشار در اوایل انقلاب ، محتوا و فرم آن را پیدا کرد که در آن بیان از نزدیک با هم بافته شده بودند. انتشارات قرار گرفتند تغییرات رادیکال تسخیر شده توسط مقدمه از نوع قابل حرکت دادن است ، کاهش در هزینه های واحد ، و افزایش مقیاس تولید شده (در صد سال اول چاپ اول ، برخی از نه میلیون جلد) چاپ شده بود.
دوره چاپ اولیه فرار از یدلایمخیرات 1450 تا به خوبی به قرن 16th ، و فقط شروع به حل و فصل کردن به اطراف یدلایمخیرات 1550. در اولین روز هر دو چاپ و خرده فروشی توسط همان شرکت : نقش کتاب فروش ، انتشارات و چاپ انجام داده بودند به وضوح متفاوت است (در نظر نامطمئن تعاریف ‘ویرایشگر صفحات وب’ و ‘وب سایت استاد’ در زمان ما). صد سال تمام تا یدلایمخیرات 1550 نشان دهنده یک دوره از تغییر و توسعه است ، همانند خود ما ، حتی اگر اتفاق می افتد در نرخ بسیار کندتر.

OUP معاملات خود را با توسعه خود را در اوایل توسط فشرده سازی دویست سال اول را به بند مجرد. مطبوعات  … بود ریشه خود را در انقلاب فناوری اطلاعات از اواخر قرن پانزدهم ، آغاز شد که با اختراع چاپ از نوع متحرک. اولین کتاب در آکسفورد در سال 1478 چاپ شده بود ، فقط دو سال پس از راه اندازی Caxton مطبوعات چاپ اول در انگلستان است. با وجود این شروع اولیه ، صنعت چاپ در آکسفورد در مد تا حدودی اتفاقی در طول قرن بعد توسعه. از این تعداد شامل کوتاه مدت کسب و کار خصوصی ، توسط برخی از دانشگاه patronized. اما در سال 1586 دانشگاه خود را به دست فرمان از اتاق ستاره امتیازی تایید خود را برای چاپ کتاب. این بیشتر در منشور بزرگ اسقف اعظم توسط پادشاه چارلز تمجید کردن از من که دانشگاه را به عنوان نسخه قابل چاپ ‘همه ی شیوه های بهبود امن بود آثار’. اولین دانشگاه منصوب نمایندگان جهت نظارت بر این امتیاز در یدلایمخیرات 1633. deliberations دقیقه ضبط آثار خود را تاریخ بازگشت به یدلایمخیرات 1668 ، OUP و به عنوان آن وجود دارد ، امروز در آغاز به شکل قابل تشخیص از آن زمان توسعه [1].

شهرام نقاط استاینبرگ ، به اساس اساسا تجاری گسترش چاپ در قرن 15th : 
پرینتر صنعتگران و مردان در کسب و کار بودند ؛ آنها می خواستند برای ساختن یک زندگی ؛ و آنها به آسانی خود را تطبیق داده شده و هنر خود را به شرایط تجارت بین المللی است. چاپ اول تا به حال به جرات خود را به عنوان کالا روزمره برقرار شد ، که این است که می گویند ، تا اینکه به خوبی به آغاز قرن شانزدهم ، یک نقشه نشان دادن مناطقی که پرینتر های پایین به حال حل و فصل شده است ، عملا با یک نقشه نشان دادن مکان های یکسان که در آن هر شرکت تجاری که از راه اندازی آژانس. [2]

استاینبرگ نیز اشاره می کند که ، از همان ابتدا از پیشه وری ، ‘مشتریان انفرادی…. نمی شد به اندازه کافی برای تضمین چاپگر معیشت و امن به فروش آثار او. … چاپگر توسط دیگر مواجه شد ، از زمانی که تغییری نکرده ، از basing کسب و کار خود را در حمایت از نهادهای سازمان یافته و یا با تکیه بر بازار و نسبتا پایدار از باسواد ، کتاب خواه و کتاب خرید و ارباب رجوع از ابعاد قابل ملاحظه. ‘ استاینبرگ ، لیست این موسسات را از طرفداران تجارت آزاد ، و این شد ، پس (و هنوز هستند) دولت ها ، کلیساها ، مدارس ، خصوصی و حمایت از تحصیل کرده طبقه متوسط شهری. aristocracies از اروپا شد در مقابل نمی سرکیف به نسخه های چاپ شده و (شاید طرز حیرت انگیزی) همچنان به استفاده از خدمات scribes برای ایجاد نسخه های نوشته شده با قلم.

استاینبرگ ، همچنین به ما میگوید که ، عجیب ، در حالی که فشار چاپ در سراسر اروپا در پی سریع برپا شده بودند ، از جمله دانشگاه به عنوان شهرهای ‘جاذبه نداشت برای پرینتر های : یادگیری و سعی و کوشش هیچ جانشینی برای پول نقد آماده’. کسانی که در شهرهای دانشگاهی که آیا پرینتر های جلب (بازل ، کلن ، پاریس ، سویل ، ناپل ، و غیره) آیا تا ‘زیرا آنها بخوبی رشد می کند از مراکز تجاری ، بانکداری و حمل و نقل ، و کرسی های سکولار و ecclesiastical دادگاه’.
همانطور که برای نقش کلیسا در زندگی اقتصادی از چاپگرهای اولیه ، آن است که مورد حمایت کلیسا بود از کافی برای نگه داشتن یک درآمد ثابت است. همانطور که استاینبرگ ، می گوید ، ‘انگیزه فکری و قدرت اقتصادی تبدیل شده بود زیادی از اموال متعلق به عوام. این شهرهای بزرگ و جهان صنعت و تجارت است که نقطه اتکاء از کتاب تولید ‘تبدیل شد.

به طور خلاصه ، در حال حاضر و اهمیت ثروت یک عدد پرس دانشگاه بسیار معتبر نشانی از سهم booktrade توسط پرس دانشگاه در طول سال های اولیه توسعه فناوری چاپ و نشر برگزار شد منعکس است. با این حال انتشارات دانشگاه کمبریج خود را به درستی توصیف جهان را به عنوان قدیمی ترین خانه چاپ و انتشارات. این به این معنا نیست که آن را در آغاز از چاپ اول فعال بود — در واقع عامل آن بوده است به عنوان یک موسسه چاپ و انتشارات از سال 1584 ، بیش از 130 سال پس از اختراع چاپ با نوع قابلیت جابجایی (انتشارات دانشگاه آکسفورد صادر انتشار اولین در سال 1585). این موقعیت خود را مدیون این واقعیت است که همه شرکت های چاپ اول ، حضوری موفق در سال های اولیه از زمانی که در خارج از کسب و کار رفته است. چشم انداز از صد سال اول ، به عنوان استاینبرگ ، نشان می دهد ، یکی در دانشگاه ها انجام شده که هیچ بخشی قابل ملاحظه ای در کسب و کار انتشارات و چاپ شده است.
این ممکن است تعجب آور به نظر می رسد. حتی کمی تکان دهنده. وضعیت فعلی پرس بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه به این واقعیت که آنها در در آغاز بود ، اما نه به این واقعیت که در دانشگاه ها ایجاد امکان طول عمر نادر در جهان به دلیل تجاری نمی باشد :

این در واقع بسیار سخت را برای شرکت معمولی ، به ویژه شرکت خانواده ، برای آخرین بار به این نوع از زمان است. خانواده ممکن است از مرگ ؛ احتمالا بیشتر شرکت می باشد بیش از دیگر خانواده و یا شرکت ، یا در دوران مدرن گرفته می شود بخشی از مجتمع بزرگ صنعتی یا تجاری و در از دست دادن استقلال خود را از دست می دهد بسیاری از هویت آن است. فقط اگر متعلق به آن است و اجرا توسط شرکت های بزرگ که می تواند موجودیت خود را بیش از نمی شود در آن راه گرفته شده می تواند آن را برای صدها سال زنده ماندن هستند ، و نه مانند بسیاری از بدن وجود دارد. [3]

آیا تاریخچه خود را تکرار؟ 
از دیدگاه آکادمیک ، این نگاه به قضیه بسیار بعید است. وب سایت (اگرچه نه اینترنت) ایده بود به طور کامل در داخل دانشگاه شد. پیاده سازی های اولیه و توسعه آن در محل دانشگاه انجام گرفته است. سازمان ایجاد شده است که به نظارت بر توسعه آن ، W3C ، به عهده دارد توسط دانشگاهی ، تیم Berners – لی ، و تا به پایگاه اصلی خود را در دانشگاه فنی ماساچوست در کمبریج ، ماساچوست است. [4] بنابراین به نظر می رسد که پیشنهاد مضحک به نقش جهان علمی در طراحی و توسعه وب ، و دقیق تر ، چاپ و نشر در وب ، بسیار ناچیز است و شاید کاهش.

اما با این وجود تاریخچه اولیه چاپ اول نشانی از حلقه برخی از زنگ ها. اگر ما نگاه به خارج در وب ، میبینیم که شرکت های تجاری هستند که سازمانها شروع به بهره برداری طیف وسیعی از فرصت های ارائه شده توسط رسانه جدید. اعضای اصلی W3C شرکت های تجاری با علاقه و اهمیت بسیار دارد در آینده توسعه وب — دانشگاه آکسفورد به عنوان چنین هیچ نماینده ای در W3C به عنوان مثال. با وجود فروپاشی حباب dotcom ، هنوز بازیکن خارج وجود دارد در بسیاری از زمینه وجود دارد ، برای jostling بهترین موقعیت. و آنها به طور کلی پیدا کردن خودشان در حال رقابت با ناشران دانشگاه هستند ، به جز در تعدادی از مناطق بسیار محدود شده است (انتشارات دانشگاه آکسفورد است استثنا مهم است). [5] ، [6] ، [7].
ممکن است که ، از دیدگاه بیشتر در چهار قرن ، توسعه چاپ و نشر در وب سایت خواهد آمد به نظر می رسد در عرصه دانشگاه ها آشکار است که تا حد زیادی توسط آنان از عدم دخالت شد تا باشد. مگر اینکه کاری که انجام شده است خیلی زود.
چه شرح زیر است مشاهده نسخه ساده شده از خودم که چرا ناشران دانشگاهی نیستند از وقتی که در مقابل آن را به بهره برداری از امکانات جدید برای چاپ و نشر می آید. isn’ta این داستان سرراست ، entitities فقط در دانشگاه های خود هستند و سرراست به توصیف کرده اند.

تاریخچه گردباد از وب 
هنگامی که وب شروع شد به هیچ وجه قصد ایجاد یک سیستم که می تواند علامت غنی کردن ، و شامل خواهد بود که شریک زندگی برابر با انتشار مقاله وجود دارد. نقطه بود به جای ایجاد یک سیستم ساده و قابل انعطاف برای اتصال و پخش فایل ها. لازم بود به منظور توسعه سه چیز : یک پروتکل حمل و نقل ، طرح را برای پرداختن به نقاط پرونده ، و یک زبان نشانه گذاری. [4] این چیزها بودند ایجاد شده و به محض آنکه سیستم خارج از سرن با گسترش مرورگر های مشتری شکست در اعضای دستگاه های رومیزی ، وب (که ما آن را بنویسید) شروع به خاموش کنند. اولین وب سایت بود از info.cern.ch البته ، به زودی توسط دیگران ، به دنبال عمدتا در نهادهای آکادمیک. به عنوان گستره ای از سایت ها افزایش یافته است ، بنابراین تنوع سازمانها و محتوا افزایش می یابد.

در نهایت توسط یدلایمخیرات 1994 در اواخر یا اوایل سال 1995 ایده وب سرویس خارج و احتمالا تبدیل به چهره در دسترس ترین این سازمان شروع به سطوح دیگر را از طریق گسترش دانشگاه ، و برخی از داوطلبان مشتاق اضافه شده مسئولیت دپارتمان یا صفحات موجود در پروژه خود را به فعالیتهای. بسیاری از این مسئولیت که در حال حاضر formalised شده است ، به طوری که توسعه وب سایت بخشی از شرح شغل افراد در نقاط مختلف دانشگاه.

XML در نوامبر سال 1996 ، اعلام کرد که در پاسخ به درک این بود که چاپ و نشر در وب خواهد بود بسیار مهم است ، و این که وب سایت مورد نیاز یک علامت بسیار پیچیدهتر کردن زبان مشابه است که در حال حاضر جامعه نسخه قابل چاپ (SGML) استفاده شده است. به همین ترتیب ، ابزار شبیه به سیستم های مورد استفاده در چاپ و نشر نسخه قابل چاپ صنعت چاپ و نشر ، به همین دلیل ، مجبور به پیاده سازی برای وب می شود. با این حال درک است که استفاده از XML است اساسا در مورد استفاده سیستماتیک از منابع الکترونیکی منتشر شد — گونه چاپ و نشر ، و یک نوع بسیار جدید از چاپ و نشر روی هم رفته — هنوز یافت نشد خاک حاصلخیز در میان کسانی که اداره دانشگاه است.

از بالا به پایین یا از پایین به بالا؟ 
دانشگاه ها ، توسط ماهیت خود را ، عمدتا در توسعه بسیار بالا به پایین مد ، در حالی که وب سایت موفقیت خود را مدیون این واقعیت است که رشد آن همچنین می توانید از پایین به بالا. اگر از مطالب این استان کاملا از دولت مرکزی بود ، نمی توانست وجود داشته باشد به همان اندازه از آن را به عنوان وجود دارد ، از برخورد خوب از آن ناشی از سرمایه گذاری شخصی است.
رویکرد بالا به پایین دارای ریشه های عمیق تاریخی در سیستم دانشگاه : دانشگاهها مؤسسات جمعی ، اجرا شده توسط کمیته های که مشاهده طولانی را (کسی که اشاره کرد که به تازگی بسیار کمی نهادهای دیگر را می توانید نظر داشتن امضای قرارداد 300 سال). از سوی دیگر ، آنها همچنین به سازمانهای وسعت علاقه و فعالیت ، که نیاز به ترک فضای نهادی برای توسعه از هر دو برنامه آموزشی دانشگاه و توسعه فردی از اعضای این دانشگاه اختصاص داده شده. این چمن – ریشه های رویکرد به توسعه به عنوان قدیمی است و در صورت لزوم ، به عنوان نهاد مجلس سنا دانشگاه است ، و از مشخصات سیستم دانشگاهی که دارای فضای سازمانی برای توسعه اولیه وب سایت ارائه شده. چه دانشگاه است ، شاید تناقض نگهداری می شود. بیت مثل وب سایت خود دارد.

سرانجام این تناقض این است که مراحل نگهداری رادیکال از هر نوع مشکل برای نهاد به جز در سطح فرد شود. مراحل رادیکال های واقعی از آرایش نهاد ، عمدتا به دلیل راه سیاست های نهادی هستند دلسرد هستند (و باید) منعکس شده در ساختار کمیته. به علاوه نهاد دانشگاه است ، به موجب از اندازه ، پیچیدگی آن ، و سن ، بزرگتر از هر نوع منفعت فردی ، و در برخی موارد (در مورد نهادهای مقدس) ، بزرگتر از منافع جمعی اعضای فعلی آن است.

آن نسبتا آسان به retroject به این تصویر از طبیعت نهاد دانشگاه را به انقلاب چاپ و نشر از سده 15th ، و رفتار از دانشگاه ها از زمان متناسب با مدل. دانشگاه متعهد به خدمات خانه های تجاری که در آن چاپ مطلوب ، اما موسسات خود را به در خانه امکانات چاپ و نشر تا زمانی که آشکار شد که برای انجام چنین کاری نخواهد بود زه کشی در امور مالی ، و این امر می تواند گزینه ارزان تر متعهد است. (هر چند که بسیار عجیب و غریب که در آن زمان دانشگاه ها نزدیک به 130 سال است متوجه نشوند به جاذبه اصلی چاپ اول خود را برای موسسات : ایجاد نسخه های آنها بود که بیش از کنترل حیاتی است. انفرادی پیشگام این محققان استفاده از متن ، و نه نهادهای متعلق به آنها ).

ردیابی سریع انتشارات دانشگاه 
آیا راه حل؟ دوباره این نمایش شخصی است ، اما در چشم انداز چالش وب و پاسخ واقعی دانشگاهها در نظر گرفته بیش از چند سال گذشته است. من که هر دو بر این باورند که سازمان ملل متحد را ضروری و غیر معقول به بازسازی دانشگاه به عنوان نهاد به عنوان راه حلی برای این مشکل نگاه : نهاد دانشگاه است آنچه در آن دلیل خوبی هم است ، و آن را که غالبا از مزایای بی میلی inbuilt پرتاب به مقدار زیادی از منابع خود را در یکی از جهات (حداقل یکی از کالج در آکسفورد هنوز هم با ابراز تاسف شده است احمقانه به اندازه کافی به انتخاب هر کدام از طرف انگلیسی در جنگ داخلی). تغییر که من فکر می کنم با این حال لازم است این است که  ) وب سرویس از یک دانشگاه به توسط آن بدن حاکم را به عنوان معادل های فنی و فرهنگی خانه چاپ و نشر درک می شود  و شاید paradoxically ، همچنین می دانستند که خدمات می باشد  نه تجارت چاپ و نشر قراردادی است.
سرعت توسعه در وب سایت به گونهای است که سال سگ اغلب به عنوان یک مقایسه (یک سال در وب سایت احضار حدود هفت برابر سال حقیقی). با استفاده از این بعنوان یک قاعده کلی ، ما تنها می روم در پشت incunabula وب سایت و ورود به پنجاه سال دوم انقلاب انتشارات. اگر ما به موازات این فشار بیشتر ، ما باید به انتظار انتشار وب سایت دانشگاه درست یکپارچه فعالیت مدتی در اطراف دانشگاه یدلایمخیرات 2008 یا 2009 تا می شوند. من با این معنا نیست که دانشگاه ها خواهد شد ، ناشران صفحات وب ، از آنها که در حال حاضر. منظور من جای است که مراحل اساسی نشر وب باید و شاید به آن زمان را برخی از بلوغ فنی ، که باید در دانشگاه ها چاپ و نشر نمی شود به عنوان صنعت دلمه شرکت کنید. این به این معناست که تکنولوژی مناسب باید در جای خود ؛ نیز که هر از جنبههای مهم از روند باید به درستی در چارچوب مدل تجاری مناسب درک ، و این که تمام سرمایه گذاری باید به اندازه کافی resourced.

انتشارات دانشگاه چیست؟ در اینجا من هم باید در توسعه دانشگاه ها باید و شاید به همین دلیل در نظر خدمات وب سایت خود را به موسسات چاپ و نشر ، اگر از خط راه راه های مختلفی را برای کسانی که قبل از بین برود. در شرایط ساده ، تمام دانشگاه های رسمی منتشر شده اند در گذشته است. برخی از دانشگاه های بسیار معتبر را به طور کامل و بدون فشار دانشگاه را ببینید functioned : الاسایی که یکی را نداشته باشند ، امپریال کالج لندن که یکی را نداشته باشند ، و دانشگاه کالج لندن انجام یکی دو تا نسبتا به تازگی ندارند. چاپ و نشر فعالیت آنها رسمی به تقویم دانشگاه محدود شد ، prospectuses های مختلف ، و امثال ان. اعضای این دانشگاه ها ، انجام دادید و آیا از انتشار از درس می کند. کار آنها یا ممکن است در ظاهر نه به خاطر اساس سود در مجلات علمی که توسط ناشران تجاری ، یا به عنوان نویسنده برای پرس دانشگاه های دیگر ‘، صنعت چاپ و نشر و یا خصوصی. با این حال ، تصویر است بیش از این — پیچیده جدا از نشریات رسمی ، دانشگاه ها هر دو در حال حاضر و همچنین در قرن ها پیش ، ‘منتشر’ بسیاری دیگر از آثار بی دوام بیشتر ، که تحت عنوان ادبیات در حال حاضر آشنا ‘خاکستری’ پاییز گاهی — تولید شده توسط دانشگاه به عنوان یک کل ، و یا در غیر این صورت توسط دانشکده ، مدرسه ، اداره ، مؤسسه و یا آزمایشگاه. این کار ممکن است سری کاغذ ، رسیدگی به کنفرانس ها ، تاریخ و دپارتمان سالنامة ، راهنماهای به معماری از دانشگاه ، proto مجلات ، مقالات وارد شده برای دانش آموزان حضور در وزارت آموزش و پرورش ادامه دارد ، و غیره مطالب دانشگاه صفحات وب اغلب نزدیک پسرعموهای به این سند وجود دارد. (دو مقاله در جاهای دیگر در این شماره از Ariadne — یکی توسط مایکل اخبار روز [8] و از سوی دیگر توسط Stevan Harnad [9] — برخورد با بعضی از مسائل اطراف آن نامه چاپ و از خود ابتکار آرشیو).

همه از این دسته بندی ها در شار است. این فن آوری از اینترنت بدین معنی است که دانشگاه ها به طور بالقوه در حال حاضر صورت رقابت را از همه دانشگاه های دیگر بر روی این سیاره. همه دانشگاه هایی که از وب سایت موسسه در حال حاضر می تواند خود را به دانش آموزان می باشد ، در سراسر جهان تبلیغ نمی کنند. آنها همچنین دارای پتانسیل برای فروش و ارائه دوره های الکترونیکی ، به دانش آموزان در هر نقطه از جهان ، از طریق آموزش از راه دور بسته و ‘آموزش الکترونیکی’ ابزار. با توجه به اینکه این مسابقه در حال حاضر اتفاق می افتد ، و به احتمال زیاد بیش از چند سال آینده تشدید ، تمام دانشگاه ها در تامین امنیت دانش آموزان محلی وابسته نیست شاید باید برای تغییر درک شان از خود ، اگر آنها قرار است برای زنده ماندن. حالا که دانشگاه ها را ببینید سلف خود را با نامه تا حدی محدود یادگیری طرح های ابتکاری ، تحویل در از راه دور ، شاید همه باید به چنین موسسات خود را به عنوان یک گونه از ناشر در نظر بگیرند. وب سایت نه تنها برای ارائه نام تجاری ” (نگرانی از دپارتمان بازاریابی) ، بلکه بخشی از برنامه آموزشی است که (یا باید باشد) مسئولیت صرفا علمی.

میانجی گری از برنامه آموزشی به خارج از اتاق های عمومی سخنرانی کرده است تا کنون شده است از مسئولیت خانه چاپ و نشر دانشگاه. خانه چاپ و نشر نیز به حال مسئولیت صدور مجوز برای مسائل ، و مسائل مربوط به طور کلی برای ارتباط با موسسات چاپ و نشر دیگر. اگر در آینده بسیاری از معاملات دانشگاه را در حال بدست گرفتن محل بر روی وب ، سپس این موضوعات باید با توسط نهاد های شبیه آن سر و کار داشتن با حوزه مشابه.

انتشارات به وب سایت همچنین شامل توسعه و استقرار فرآیند انتشارات. این خرس شباهت های بسیاری به این فرایند نسخه قابل چاپ انتشارات. سیستم های مدیریت محتوا که نسخه قابل چاپ فرآیند به چاپ و نشر الکترونیکی محیط زیست سازگار است ، نه دست کم به دلیل سیستم های طراحی شده بودند در ابتدا ساده به سابق. کل سرمایه گذاری می تواند به عنوان فرآیند کسب و کار ، که ، در مورد شرکت های انتشاراتی چاپ کرده است را به حساب مناسب به هزینه های کارکنان ، کارخانه و ماشین آلات ساخت درک می شود ، overheads ، capitalisation ، صدور مجوز ، و غیره.

این درک از چاپ و نشر به وب به عنوان یک فرایند کسب و کار تمام شده است در حال حاضر در اکثر ادارات دانشگاه ضعیف است. کار بسیاری از خدمات موجود در وب نیاز برای این نمایش از وب سایت چاپ و نشر آگاه هستند ، اما مفهوم وب سرویس را به عنوان فرآیند قدرت صنعتی هنوز به پیدا کردن پذیرش دانشگاه در میان بسیاری از تصمیم گیران. برخی از سران دپارتمان هنوز هم این عقیده که اگر آنها ارسال کارکنان بخش اداری خود را در نیمه دوره در روز بازگشت آنها را مجهز به ایجاد و نگهداری وب سایت خود را دپارتمان. در پشت سر هم با این تصور اشتباه است که وب در حال حاضر تکنولوژی بالغ ، این عقیده که چاپ و نشر در آن است به عنوان جدی نیست فعالیت به عنوان نسخه قابل چاپ چاپ و نشر ، دستور العمل برای مصیبت های طولانی مدت می باشد. این دیدگاه زمینه ای برای این واقعیت است که از منابع واقع بینانه به دانشگاه خدمات وب نمی اختصاص داده می شود را بر عهده دارد : از آنجایی که درک این است که گران قیمت اختصاصی است نه ابزار و نه مطلوب لازم باشد ، بودجه های کوچک باقی می ماند.

استدلال این مقاله بدان معنا نیست که نشان می دهد که دانشگاه باید به خدمات وب را به خانه چاپ و نشر دانشگاه ، جایی که یک در حال حاضر وجود دارد منتقل شود. به این معنا است که تابع در آینده به دانشگاه خدمات وب ممکن است به عنوان بهترین گونه از چاپ و نشر تلقی می شود ، که جنبه های گوناگون و بسیاری از مدل نسخه قابل چاپ نشر هستند ، با وجود برخی از تفاوت های کلیدی ، و قابل انطباق با توسعه های آینده از این خدمات. سیستم های مدیریت محتوا را قدرت دانشگاه صنعتی چاپ و نشر ممکن است ، و در آینده به احتمال زیاد به عنوان مؤلفه های ضروری در کسب و کار است که بعنوان یک دانشگاه در نظر گرفته شود.

منابع 

1. تاریخچه از انتشارات دانشگاه آکسفورد : http://www.oup.com:8080/about/history/
2. استاینبرگ ، شهرام : پنج صد سال چاپ اول ، کتاب پنگوئن ، Harmondsworth ، 1955 (چاپ سوم تجدید نظر شده توسط مورن ، JH 1974).
3. مقدمه ای بر : سیاه و سفید ، مایکل : : تاریخچه ای مختصر از انتشارات دانشگاه کمبریج ، جام ، کمبریج ، 1992.
4. Berners – لی ، تیم : بافندگی وب سایت : گذشته ، حال و آینده شبکه جهانی وب توسط مخترع آن ، شکارچی کسب و کار پرس ، لندن ، 1999.
5. ژولیت مقاله جدید در فرهنگ انگلیسی آکسفورد آنلاین در Ariadne 23 http://www.ariadne.ac.uk/issue23/oed-online/
6. بررسی پیت کلیف از فرهنگ انگلیسی آکسفورد آنلاین در Ariadne 23 http://www.ariadne.ac.uk/issue23/oed-review/
7. مقاله لورا الیوت در زمینه های فنی از فرهنگ انگلیسی آکسفورد آنلاین در Ariadne 24 http://www.ariadne.ac.uk/issue24/oed-tech/
8. پست در طول روز ، مایکل : ‘- نسخه قابل چاپ خدمات و بلند مدت دسترسی به سابقه علمی و Ariadne پژوهش های علمی’ یدلایمخیرات 2001 ژوئن 28 : http://www.ariadne.ac.uk/issue28/metadata/
9. Harnad ، Stevan : ‘شش داوطلبی برای آزادی مراجعه ادبیات آنلاین : Ariadne مقایسه’ یدلایمخیرات 2001 ژوئن 28 : http://www.ariadne.ac.uk/issue28/minotaur/
10. چاپ و نشر ، در آکسفورد : رشد مطبوعات آموخته 1478-1978 (Bodleian نمایشگاه کاتالوگ کتابخانه ، آکسفورد ، 1978)
11. پر ، جان : تاریخچه بریتانیا انتشارات ، روتلج ، لندن ، 1988.

مشخصات نویسنده 
فیلیپ شکارچی
پست الکترونیکی : p.j.hunter @ ukoln.ac.uk
اطلاعات دفتر
UKOLN
باث
وب سایت : www.ukoln.ac.uk/

عنوان مقاله : “مدیریت مطالب و محتوا : دانشگاه ها و انتشارات الکترونیک انقلاب”.
نویسنده : فیلیپ شکارچی
تاریخ انتشار : 22 ماه ژوئن – 2001
انتشار : 28 شماره Ariadne
منشاء آدرس : http://www.ariadne.ac.uk/issue28/cms/intro.html
کپی رایت و ویرایش اطلاعات
پرونده آخرین تغییر : دوشنبه ، 11 – یدلایمخیرات اکتبر تغییر یافتهاست – 2004 13:18:38

 

The Management of Content: Universities and the Electronic Publishing Revolution.

Philip Hunter compares the involvement of universities in the current electronic publishing revolution with their role in the publishing revolution of the 15th century, and throws some light on the low take up of content management systems (CMS) in the university sector.
Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image.

Your browser may not support display of this image.

A publishing revolution on the Web?
Just three or four years ago the Web community was getting used to the idea that the way we would work in future would be radically different from the way we work now. The world of coalface flatfile html markup would begin to disappear in favour of collaborative working, managed workflow, document versioning, on the fly pages constructed out of application independent xml chunks, site management tools and push-button publishing via multiple formats – html, xml, pdf, print, etc. Text appearing in more than one context would be stored in a central repository and repurposed according to particular requirements.

In the UK Higher Education sector, this doesn’t seem to have happened. Worldwide in the university sector, it doesn’t seem to have happened. Site management tools are being used here and there, and there are now decent text editors both available and widely used – this means that Web Editors are no longer expected to deal with basic markup chores all day every day. Some sites put together pages on the fly, using SSIs or ASP chunks. There are sites which interface with backend databases to provide user requested data in a user friendly format. However you will have to look hard for a Higher Education sector site which uses all of these techniques and which yokes them together with collaborative working and managed workflow. Higher Education is not using content management systems as a matter of course, and is not making use of the most sophisticated systems available.

In other words, whatever publishing model underlies the development and maintenance of large scalable Web services in the Higher Education sector, it isn’t fully realised in the technology used to deliver the services. Much of what is delivered via the Web still involves a good deal of manual activity.

This half-way house position isn’t a place where Web Managers and Editors want to be. So it is quite odd that this is where we are, among a community which has been so intimately involved in the early development of the Web.
It is not easy to explain how the HE community in the UK in particular has found itself in the position where its Web pages are the product of a sophisticated cottage industry. This article will attempt to cast some light on the reasons behind the current position in the university sector, and to suggest some ways in which the community might seek to move forward.

The Technology behind the new publishing revolution
Are content management systems available? Are they available in numbers from different software houses? Are they available in a form customisable for use by Higher Education institutions? The answer is ‘yes’ to each of these questions. We might ask how long content management systems have been around, since if they are new on the block, this might explain why academia isn’t using them. The answer is, at least in terms of Web publishing, quite a long time. They weren’t always called content management systems, but they always were designed as publishing tools. And they began to have the capacity to publish to the Web by (at the latest) the second half of 1996.

Content Management Systems are – arguably – close equivalents of the tools of the publishing revolution of the 15th century, in that they are publishing tools which revolutionise both the assembly and the delivery of information. One major difference between this and the earlier technology, of great importance, is that the current revolution depends heavily on the separation of content from its appearance and layout. This allows the possibility of customised text delivery according to user requirement (either within or outside the institution running the system), on the fly and without human intervention. For organisations such as the modern university, with its central administration surrounded by semi-autonomous faculty and departmental units, all requiring to deal with the same body of information, content management systems offer huge potential benefits in terms of the streamlining of the adminstration, and the timeliness and accuracy of the institution’s published information. Content management systems use application independent markup formats (SGML, XML etc), which means that, for example, a text presented in a Gothic Blackletter typeface can as easily be adapted to another font and presentation style. Text is stored and maintained in one place, and published to wherever it is required (perhaps the apotheosis of the15th century dream). These tools are already used to a large extent in the commercial publishing community, and to a lesser extent in industry.

A Whirlwind History of University Publishing up to 1550

To understand some of the reasons why academia appears to be slow off the starting blocks in electronic publishing it is instructive to look back at how things shaped up during the first hundred years of printing. This article doesn’t contain an in-depth analysis of the role of universities in the first publishing revolution, but its intention is to suggest that the comparison with the development of publishing to the Web is a legitimate one (Oxford University Press’s Web site begins its own history of the institution by saying that it ‘had its origins in the information technology revolution of the 15th century’), and that, despite the current eminence of our older universities in the publishing world, it is a mistake to imagine that they were necessarily eminent in the earliest days of printed texts.

Printing did not radically change the concept of the book itself, though it did lead (during the following centuries) to a development and formalisation of the ways text might be displayed, as well as the concept of an ‘edition’. By contrast the technology of printing stayed pretty much the same up until the nineteenth century. Thus the history of printing is often written in terms of the history of typography. In the case of this earlier publishing revolution, the content and the form in which it finds expression were closely woven together. Publishing underwent radical changes triggered by the introduction of moveable type, the reduction in unit costs, and the increase in the scale of production (in the first hundred years of printing, some nine million volumes were printed).

The initial period of printing ran from 1450 until well into the 16th century, and only began to settle down around 1550. In the earliest days both the printing and the retailing were done by the same firms: the roles of bookseller, publisher and printer were not clearly differentiated (consider the uncertain definitions of ‘Web Editor’ and ‘Web Master’ in our time). The whole hundred years up to 1550 represents a period of change and development, similar to our own, even if happening at a much slower rate.

OUP deals with its own early development by compressing the first two hundred years into a single paragraph. The Press

… had its origins in the information technology revolution of the late fifteenth century, which began with the invention of printing from movable type. The first book was printed in Oxford in 1478, only two years after Caxton set up the first printing press in England. Despite this early start, the printing industry in Oxford developed in a somewhat haphazard fashion over the next century. It consisted of a number of short-lived private businesses, some patronized by the University. But in 1586 the University itself obtained a decree from the Star Chamber confirming its privilege to print books. This was further enhanced in the Great Charter secured by Archbishop Laud from King Charles I which entitled the University to print ‘all manner of books’. The University first appointed Delegates to oversee this privilege in 1633. Minute books recording their deliberations date back to 1668, and OUP as it exists today began to develop in a recognizable form from that time.[1]

S. H. Steinberg points to the essentially commercial basis of the spread of printing in the 15th century:
the printers were craftsmen and business men; they wanted to make a living; and they readily adapted themselves and their art to the conditions of international trade. Until printing had firmly established itself as an everyday commodity, that is to say, until well into the beginning of the sixteenth century, a map showing the places where printers had settled down is virtually identical with a map showing the places where any commercial firm would have set up an agency. [2]

Steinberg also points out that, from the beginning of the craft, ‘Individual patrons…. were not enough to guarantee the printer a livelihood and to secure the sale of his books. …The printer was faced by the alternative, unchanged ever since, of basing his business on the support of organized institutions or of relying on the fairly stable market of a literate, book-loving, and book-buying clientele of sizeable dimensions.’ Steinberg lists these institutional supporters of the trade, and these were then (and still are) governments, churches, schools, and the private patronage of the educated urban middle class. The aristocracies of Europe were by contrast not well-disposed to printed editions and (perhaps astonishingly) continued to use the services of scribes to create copies written with the pen.

Steinberg also tells us that, strangely, while printing presses were established across Europe in quick succession, university towns as such ‘had no attraction for printers: learning and diligence is no substitute for ready cash’. Those university towns which did attract printers (Basel, Cologne, Paris, Seville, Naples, etc) did so ‘because they were thriving centres of trading, banking, and shipping, and seats of secular and ecclesiastical courts’.

As for the role of the Church in the economic life of early printers, it is the case that the patronage of the church was insufficient to maintain a steady income. As Steinberg says, the ‘intellectual impetus and economic power had long since become the property of the laity. It was the big towns and the world of industry and commerce which became the mainstay of book-production’.

In short, the current importance and wealth of a number of very prestigious university presses does not reflect the share of the booktrade held by university presses during the early years of the development of publishing technology. Yet Cambridge University Press correctly describes itself as the world’s oldest printing and publishing house. This does not mean that it was active at the start of printing – in fact it has been operating as a printing and publishing institution only since 1584, more than 130 years after the invention of printing with moveable type (Oxford University Press issued its first publication in 1585). It owes its status to the fact that all of the printing firms successful in the early years have since gone out of business. The landscape of the first hundred years, as Steinberg indicates, was one in which universities played no significant part in the business of publishing and printing.

This might seem surprising. Even slightly shocking. The current status of the largest and oldest university presses is due not to the fact that they were in at the beginning, but rather to the fact that the universities create the possibility of a longevity rare in the commercial world:
It is in fact very hard for an ordinary firm, especially a family firm, to last for that kind of time. The family may die out; more probably the firm is taken over by another family or firm, or in modern times becomes part of a great industrial or commercial complex and in losing its independence loses much of its identity. Only if it is owned and run by a corporate entity which cannot itself be taken over in that way can it survive for hundreds of years, and there are not many such bodies. [3]

Is History repeating itself?
From the perspective of academia, this looks to be a very unlikely proposition. The Web (though not the Internet) was an idea created entirely within academia. Its initial implementation and development took place within academia. The organisation which has been created to oversee its development, W3C, is headed by an academic, Tim Berners-Lee, and has its principal base in MIT in Cambridge, Massachussetts. [4] It seems therefore absurd to propose that the role of the academic world in the development of the Web, and more precisely, in Web publishing, is minimal and perhaps diminishing.

But nevertheless the early history of printing does ring some bells. If we look out on to the Web, we can see that commercial companies are the organizations which have begun to exploit the full range of opportunities presented by the new medium. The principal members of W3C are commercial companies with an interest and stake in the future development of the Web – Oxford University as such has no representation on W3C for example. Despite the collapse of the dotcom bubble, there are still many players out there on the field, jostling for the best positions. And they are in general not finding themselves in competition with university publishers, except in a number of very restricted areas (Oxford University Press is an important exception). [5], [6], [7].

It may be that, from the perspective of four centuries further on, the development of publishing on the Web will come to seem to be a field in which the Universities were conspicuous largely by their absence of involvement. Unless something is done very soon.

What follows is a simplified version of my own view of why university publishers are not out in front when it comes to exploiting the new possibilities for publishing. It isn’t a straightforward story, just as universities themselves are not straightforward entitities to describe.

A Whirlwind history of the Web
When the Web began there was no intention to create a system which would contain rich mark-up, and which would be an equal partner with paper publishing. The point was instead to create a simple and flexible system for linking and distributing files. It was necessary to develop three things: a transport protocol, a scheme for addressing file locations, and a markup language. [4] These things were created, and once the system broke out of CERN with the spread of client browsers on users desktop machines, the Web (as we know it) began to take off. The first Web site was of course info.cern.ch, soon followed by others, mainly in academic institutions. As the range of sites increased, so the diversity of organisations and content increased.

Eventually by late 1994 or early 1995 the idea of the Web service possibly turning out to be the most accessed face of the organization began to spread through other levels of the university, and some enthusiastic volunteers added the responsibility for departmental or project pages to their existing activities. Many of these responsibilities have now been formalised, so that Web site development is part of the job descriptions of individuals in different parts of the university.

XML was announced in November 1996, in response to the perception that publishing on the Web was going to be very important, and that the Web required a much more sophisticated mark-up language similar to that already used by the print community (SGML). Likewise, tools similar to the publishing systems used by print publishing houses, for the same reason, have to be implemented for the Web. However the understanding that the use of XML is essentially about the systematic use of electronically published resources – a species of publishing, and a very new kind of publishing altogether – has not yet found fertile soil among those who run universities.

Top-Down or Bottom-up?
Universities, by their very nature, develop very largely in a top-down fashion, whereas the Web owes its success to the fact that it can also grow bottom-up. If content was the province of a purely central administration, there wouldn’t be as much of it as there is, since a good deal of it is the result of personal enterprise.

The top-down approach has deep historical roots in the university system: universities are collective enterprises, run by committees, which take the long view (someone pointed out recently that very few other institutions can contemplate signing 300 year contracts). On the other hand, they are organisations also devoted to a breadth of interest and activity, which need to leave institutional spaces for the the development of both the university curriculum and the individual development of the members of the university. This grass-roots approach to development is as old and as necessary as the institution of the university senate, and is a characteristic of the university system which has provided the the institutional space for the initial development of the Web. What the university is, is perhaps a maintained contradiction. A bit like the Web itself.

The upshot of this maintained contradiction is that radical steps of any kind are difficult for the institution to take except at the level of the individual. Radical steps are discouraged by the actual make-up of the institution, largely because of the way institutional politics are (and have to be) reflected in committee structures. Plus the university institution is, by virtue of its size, complexity, and age, bigger than any individual interest, and sometimes (in the case of venerable institutions), bigger than the collective interest of its current members.

It is fairly easy to retroject this picture of the nature of the university institution into the publishing revolution of the 15th century, and the behaviour of the universities of the time fits the model. Universities committed to the services of commercial printing houses where desirable, but did not commit their institutions to in-house publishing facilities until it became obvious that to do so would not be a drain on finances, and that it would be the cheaper option. (Though it is very odd that it took universities nearly 130 years to realise the principal attraction of printing for their institutions: the creation of editions over which they had critical control. Individual scholars pioneered this use of text, not the institutions to which they belonged).

Fast tracking University Publishing
Is there a solution? Again this is a personal view, but it is a considered perspective on the challenge of the Web and the actual response of universities over the past few years. I would argue that is both un-necessary and unreasonable to look to the reconstruction of the university as an institution as a solution to this problem: the institution of the university is what it is for good reason, and it mostly benefits from an inbuilt reluctance to throw large amounts of its resources in any one direction (at least one college in Oxford still regrets having been foolish enough to pick either of the sides in the English Civil War). A change which I think is required however is that

a) the Web service of a university has to be understood by its ruling body as the technical and cultural equivalent of a publishing house

and, perhaps paradoxically, also understood that the service is

b) not a conventional publishing enterprise.

The speed of development on the Web is such that dog years are often invoked as a comparison (one year on the Web equals about seven real years). Using this as a rule of thumb, we are just leaving behind Web incunabula, and entering the second fifty years of the publishing revolution. If we push this parallel further, we ought to expect university Web publishing to become a properly integrated university activity sometime around 2008 or 2009. By this I don’t mean that universities will be publishers of Web pages, since they do that already. I mean instead that the process underlying Web publication ought to have by then some technical maturity, that universities should not be involved in publishing as a cottage industry. This means that appropriate technology should be in place; also that every significant aspect of the process should be properly understood within the context of an appropriate business model, and that the whole enterprise should be adequately resourced.

What is University Publishing? Here I should expand on why universities ought to consider their Web services to be publishing institutions, if of a different stripe to those which have gone before. In simplistic terms, not all universities have been formal publishers in the past. Some very prestigious universities have functioned entirely without an official university press: the LSE doesn’t have one, Imperial College London doesn’t have one, and University College London didn’t have one either until relatively recently. Their formal publishing activity was confined to the university calendar, the various prospectuses, and suchlike. The members of these universities, did and do publish of course. Their work might appear either on a not for profit basis in academic journals run by commercial publishers, or as authors for other universities’ presses, or private publishing houses. However, the picture is more complicated than this – apart from formal publications, universities both now and also in earlier centuries, ‘published’ many other more ephemeral works, which fall under the now familiar heading ‘grey literature’ – sometimes produced by the university as a whole, or otherwise by faculty, school, department, institute or laboratory. These might be working paper series, conference proceedings, departmental histories and yearbooks, guides to the architecture of the university, proto-journals, papers compiled for the students attending the department of continuing education, etc. The contents of university Web pages are often close cousins to these documents. (Two articles elsewhere in this issue of Ariadne – one by Michael Day [8] and the other by Stevan Harnad [9] – deal with some of the issues surrounding e-prints and the self-archiving initiative).

All of these categories are in flux. The technology of the Internet means that Universities potentially now face competition from all other universities on the planet. All universities with a Web site can already advertise their institution to would-be students worldwide. They also have the potential to sell courses delivered electronically, to students anywhere in the world, via distance learning packages and ‘e-learning’ tools. Given that this competition is already happening, and is likely to intensify over the next few years, all universities not dependent on a secure supply of local students perhaps ought to alter their perception of themselves, if they are going to survive. Now that universities see their futures bound up to some extent with e-learning initiatives, delivered at a distance, perhaps all such institutions ought to consider themselves as a species of publisher. The Web will not only deliver the ‘brand’ (the concern of the marketing department), but also part of the curriculum, which is (or ought to be) a purely academic responsibility.

The mediation of the curriculum to the public outside the lecture room has hitherto been the responsibility of the university publishing house. The publishing house has also had responsibility for licensing issues, and matters relating in general to dealings with other publishing institutions. If in future much of a university’s transactions are taking place on the Web, then these matters have to be dealt with by a similar institution, with similar scope.

Publishing to the Web also involves the development and deployment of a publishing process. This bears many similarities to the print publishing process. Content Management Systems have adapted the print publishing process to the electronic environment, not least because the systems were originally designed to streamline the former. The whole enterprise can be understood as a business process, which, in the case of print publishing companies, has to give proper account to the cost of staff, plant and machinery, overheads, capitalisation, licensing, etc.

This perception of publishing to the Web as a whole business process is currently weak in most university administrations. Many working within existing Web services are aware of the need for this view of Web publishing, but the concept of a Web service as a industrial-strength process has yet to find acceptance among many university decision-makers. Some departmental heads still have the idea that if they send their administrative staff on half-day courses they will return equipped to create and maintain their departmental Web site. In tandem with the mistaken notion that the Web is already a mature technology, the idea that publishing on it is not as serious an activity as print publishing, is a recipe for long-term disaster. This underlying view is responsible for the fact that realistic resources are not being allocated to university Web services: since the perception is that expensive proprietary tools are neither desirable nor necessary, the budgets remain small.

The argument of this article is not meant to suggest that university Web services should be passed over to the university publishing house, where one exists already. It does mean that the future function of university Web services might be best regarded as a species of publishing, and that many aspects of the print publishing model are, despite some key differences, applicable to the future development of these services. Content Management Systems make industrial-strength university publishing possible, and in future are likely to be regarded as an essential component of the business of being a university.

References
1. History of Oxford University Press: http://www.oup.com:8080/about/history/
2. Steinberg, S.H: Five Hundred Years of Printing, Penguin Books, Harmondsworth, 1955 (Third revised edition by Moran, J.H. 1974).
3. Introduction to: Black, Michael: A short History of Cambridge University Press, CUP, Cambridge, 1992.
4. Berners-Lee, Tim: Weaving the Web: The Past, Present and Future of the World Wide Web by its inventor, Orion Business Press, London, 1999.
5. Juliet New’s article on the Oxford English Dictionary Online in Ariadne 23 http://www.ariadne.ac.uk/issue23/oed-online/
6. Pete Cliff’s review of the Oxford English Dictionary Online in Ariadne 23 http://www.ariadne.ac.uk/issue23/oed-review/
7. Laura Elliot’s article on the technical background of the Oxford English Dictionary Online in Ariadne 24 http://www.ariadne.ac.uk/issue24/oed-tech/
8. Day, Michael: ‘E-print Services and Long-term Access to the Record of Scholarly and Scientific Research’ Ariadne 28 June 2001: http://www.ariadne.ac.uk/issue28/metadata/
9. Harnad, Stevan: ‘Six Proposals for Freeing the Refereed Literature Online: A Comparison’ Ariadne 28 June 2001: http://www.ariadne.ac.uk/issue28/minotaur/
10. Printing and Publishing at Oxford: the Growth of a Learned Press 1478-1978 (Bodleian Library Exhibition Catalogue, Oxford, 1978)
11. Feather, John: A History of British Publishing, Routledge, London, 1988.

Author Details

Philip Hunter

Email: p.j.hunter@ukoln.ac.uk

Information Officer

UKOLN

Bath

Web site: www.ukoln.ac.uk/

Article Title: “The Management of Content: Universities and the Electronic Publishing Revolution.”
Author: Philip Hunter
Publication Date: 22-June-2001
Publication: Ariadne Issue 28
Originating URL: http://www.ariadne.ac.uk/issue28/cms/intro.html
Copyright and citation information
File last modified: Monday, 11-Oct-2004 13:18:38 UTC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *