اخبار مدیریت

ايجاد مرکز مشترک علمي ميان ايران – بلاروس

در سفر سه روزه رييس دانشگاه آزاد اسلامي به مينسک، ايجاد مرکز مشترک علمي ميان ايران – بلاروس و امضاي 5 تفاهمنامه همکاري در بخشهاي مختلف علمي آموزشي، از مهمترين موضوعاتي بود که به آن پرداخته شد.
عبدالله جاسبي رييس دانشگاه آزاد در اروپاي شرقي، گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته استادان دو کشور مي‌توانند از اين پس از ظرفيتهاي علمي يکديگر استفاده کنند، همچنين مرکز تحقيقي و پژوهشي مشترک تاسيس خواهيم کرد که در کنار نمايندگي دانشگاه آزاد اسلامي در بلاروس تاسيس مي‌شود و اين نمايندگي در آينده به يکي از واحدهاي خارجي اين دانشگاه تبديل خواهد شد.
وي افزود: در ديدار با مسئولين آکادمي علوم بلاروس نيز توافق شد تا در زمينه علوم نوين همچون هوا و فضا، ليزر، نانو تکنولوژي و بيوتکنولوژي همکاري کنيم.
رئيس دانشگاه آزاد با اشاره به عضويت 8 هزار دانشمند بلاروسي در آکادمي علوم اين کشور، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفيتهاي بالاي علمي در بلاروس، فضاي مناسبي بوجود آمده تا همکاريهاي علمي خود را با اين کشور گسترش دهيم.
همچنين باريس ميخايلوويچ رئيس دانشگاه فني و مهندسي دولتي بلاروس نيز گفت: ما امروز قدم بسيار بزرگي در راه توسعه همکاريهاي علمي دو کشور برداشتيم که اميدواريم فعاليتهاي تحقيقاتي مشترک ميان بلاروس و ايران در آينده نزديک محقق شود.
بلاروس به واسطه برخورداري از زيرساختهاي مناسب علمي از زمان شوروي سابق و همچنين توجه مسولان اين کشور در دستيابي به تکنولوژيهاي نوين، از قطبهاي علمي در ميان کشورهاي شرق اروپا محسوب مي‌شود.
بيش از 200 دانشجوي ايراني در مقاطع مختلف در دانشگاه‌هاي بلاروس مشغول به تحصيل هستند.   

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1454584&Lang=P

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *