عمومی

راز چیست؟

همه ی ما با یک نیروی بیکران کار می کنیم و تمامی ما با قوانین کاملا مشابهی راهنمایی میشویم  وراه زندگی خود راپیدا می کنیم .قوانین موجود درطبیعت بسیار دقیق هستند که ما می توانیم با دانستن آنها به راحتی چیز های مختلفی بسازیم مثلا سفینه ای را ساخته و آن را به کرات دیگر می شد بفرستیم بدون اینکه مشکلی پیش آید .در هر کجای دنیا که باشید همه و همه با یک نیرو کار می کنیم با یک قانون .
این قانون کشش است .
راز همان قانون کشش است .هر چیزی که شما در زندگی تان دریافت می کنید همه از طریق خود شما به زندگی تان راه یافته اند یعنی ما خالق آن رویدادهایی هستیم که قبلا در سر پرورانده ایم.
همۀ استادان بزرگ تاریخ از قانون کشش به عنوان قدیمی ترین ومهمترین قانون عالم یاد کرده اند .شاعرانی نظیر شکسپیر ،ویلیام باراک،و….در اشعارشان به این قانون اشاره  دارند.هنرمندانی مانند لئوناردو داوینچی راز را درنقاشی هایشان به تصویر کشیده اند،متفکرانی مانند پیکن ،نیوتن،گوته،ویکتور هوگو آن را در نوشته ها و داستان هایشان داشته اند.مهم این نیست که شما که هستید و کجا هستید قانون کشش به آنچه که در زندگی شما اتفاق می افتد شکل می دهد و قانون کشش کارش انجام چیزی است که شما در فکرتان دارید.
شما همانی هستید که خودتان به ؟آن فکر می کنید و درزندگی انجام میدهید.
در سال 1912 چارلز مانل قانون کش را چنین تعریف می کند:
بزرگترین و قابل اعتماد ترین قانونی است که همه ی نظام خلقت به آن بستگی دارد
راز هر چیز مشابه خود را جذب می کند.
جان آسارف:
ساده ترین راهی را که من بتوانم قانون کشش را برای شما توضیح دهم این است که اگر من آهن ربایی باشم به طور یقین آهن رباهای دیگر جذ ب من خواهند شد.
یادتان یاشد که شما قوی ترین آهن ربای جهان هستید و درون شما نیروی مغناطیسی قوی وجود دارد که پر قدرت ترین نیروی مغناطیسی جهان است و این قدرت بی پایان مغناطیسی از طریق افکارتان انتشار می یابد و هر چه را که به آن فکر کنید با قدرت بسیار جذب می کند.
به طور ساده منظور از قانون کشش این است که هر چیزی مشابه خودش را جذ ب می کند.شما هر فکری که در سر دارید آن فکر در حال جذب به طرف شماست آیا تا به حال به چیزی که شما را ناراحت می کند و یا برای شما ناخوشایند هستند فکر کرده اید. جالب است بدانید هر چه بیشتر به این مسائل فکر کنید آنها بیشتر و بیشتر به سراغ شما می آیند و شما وضعیت و موقعیت نامطلوب را جذب کرده و در لحظات کوتاهی افکار ناخوشایند را به طرف خود کشیده و وضع را بدتر کرده اید هر چه بیشتر در مورد آن فکر کنید بیشتر ناراحت و ناراحت تر می شوید.
جان آسارف:
تنها کاری که ما به عنوان یک انسان باید انجام دهیم این است که افکارمان را بر آنچه که میخواهیم متمرکز کنیم و آنها را به وضوح ببینیم  و در فکرمان هم آن را مجسم کنیم با انجام این کار یکی از بزرگترین قوانین هستی را به نفع خود برای بدست آ”وردن آنچه که می خواهیم به مرحلۀ عمل در آوریم .
باب پراکتر:
هر آنچه را که در افکارتان همین الان تصور می کنید بزودی شما دردستانتان لمس خواهید کرد.در واقع افکار به اجسام تبدیل می شوند.
جان آسارف:
چیزی که بیشتر مردم نمی دانند این است که هر فکری یک موج و فرکانسی دارد که ما امروزه می توانیم آن را اندازه بگیریم بنابراین وقتی مرتبا ومتناوبا فکری را در ذهن خود داشته و آن را در ذهن بپرورانید مثل داشتن یک اتومیبل نو ،پولی که نیاز دارید یا هر چیزی که ذهنتنان را به آن معطوف کنید و آن را مجسم کنید در حقیقت یک فرکانس از خود منتشر کرده اید که اثرش را بزودی آشکار می کند.
دکتر جووتیل:
افکار شما علائم مغناطیسی به بیرون می فرستند که موجب کشیدن علائم مشابه به طرف شما می شوند یادتان باشد افکار شما از نوع مغناطیسی می باشدو دارای موج هستند پس وقتی شما به چیزی فکر می کنید که در حال فرستادن افکارتان به کائنات می باشد  و این افکار مغناطیسی چیز هایی که دارای فرکانس  ویا امواج مشابه می باشند جذب کرده و دوباره به منبع و مبداکه  آنها را فرستاده است بر می گردند.
مسئله را اینگونه در نظربگیرید ما همگی می دانیم که ایستگاههای تلویزیونی امواجی دارند که به دکل مخابراتی انتقال می دهند این امواج به صورت تصویر در آمده و روی تلویزیونهای شما ظاهر می شوند بیشتر ما از چگونگی طرز کار آن اطلاعی نداریم اما می دانیم که هر کانال فرکانس مخصوص به خود دارد وقتی که ما تلویزیون مان را برروی آن فرکانس تنظیم کنیم آن تصویر را دریافت کرده و اگر بخواهیم کانال دیگر را را ببینیم باید فرکانس دیگری را انتخاب کنیم تا گیرنده قادر به پخش آن کانال باشد.
شما دکل مخابراتی انسانی هستید و از همه ی دکل های مخابراتی موجود در روی زمین تواناترید .فرکانس ارسالی شما زندگی شما را می سازد و فرکانس های که شما می فرستید به همه جا ارسال می شوند از شهر ها و کشورها می گذرند و در کل دنیا پخش می شوند .شما این فرکانس ها را از طریق افکارتان به سراسر جهان ارسال می کنید .
به جای بدی ها،خوبی ها را به طرف خود جذب کنید.
جان آسارف:
مشکل اینجاست که بسیاری از از مردم به اشتباه آن چه که نمی خواهند فکر می کنند و از خود می پرسند چرا چیز هایی که نمی خواهند به سراغشان می آید تنها دلیلی که می توان بیان کرد این است که آنان بیشتر به آنچه که نمی خواهند فکر میکنند تا به آنچه که می خواهند.
بیماری شایعی که بیشتر از هر بیماری مسری در کل تاریخ انسان را متضرر کرده است بیماری مسری و واگیر دار«من نمی خواهم» است.
مردم با تمرکز فکر و حرف زدن های مداوم  و عمل خود را روی چیزی که نمی خواهند موجب این بیماری شده اند .
به آنچه که می خواهید تمرکز کنید و فقط در مورد آنچه که میخواهید فکر کنید و حرف بزنید نه آنچه که نمی خواهید.
باب دویل:
برای قانون کشش تفاوتی نمی کند که آنچه شما به خود جذب کرده اید خوب  است یا بد یا آن را می خواهید  یا آن را نمی خواهید قانون کشش فقط به افکار شما پاسخ می دهد بنابر این وقتی به کوهی از بدی ها و مشکلات خود فکر می کنید علائمی را به جهان ارسال می کنید این است که من کلی بدهی دارم و حالم به همین دلیل بسیا ر بد است در اصل شما این افکار را به خود تاکید می کنید و آن را به خود و کائنات هم تلقین کرده اید و شما این حال بد را بیشتر و بیشتر تجربه می کنید .
وقتی شما افکارتان را متوجه چیزهایی می کنید که نمی خواهید مثلا نمی خواهید که دیر برسید قانون کشش نمی تواند تشخیص دهد که شما می گویید نمی خواهید بلکه به آنچه که در موردش فکر می کنید یعنی به دیر رسیدن توجه می کند و همان را نیز تجربه خواهید کرد.
قانون کشش ،نمی خواهم ،نکن ،نه ،را نمی شناسد و قتی از این کلمات استفاده می کنید قانون کشش فقط معنی مخالفت را دریافت می کند.
بطور مثال:
نمی خواهم دیر برسم                 می خواهم دیر برسم
نمی خواهم سرما بخورم               می خواهم سرما بخورم
باب پراکتر :
قانون کشش همیشه در حال کار کردن است چه شما آن را باور داشته باشید  ویا نداشته باشید و یا آن را درک کنید  یا نکنید.
قانون کشش قانون خلقت است .فیزیک کوانتوم بیان می کند که تمامی دنیا از فکر تشکیل شد ه است  شما از طریق افکارتان و قانون کشش زندگی تان را می سازید.البته همه همین کار را انجام می دهند این قانون فقط برای کسانی نیست که از آن آگاهند بلکه برای همه کار می کند.
اگر کسی برای اولین بار است که این مطلب را می شنود ممکن است به خود بگوید چقدر این کار وحشتناک است مجبورم همه اش حواسم به افکارم باشم و آن را دائما کنترل کنم این کار بسیار سخت است و شاید من نتوانم از عهده اش بر آیم .البته کنترل تمامی افکارمان کاری غیر ممکن است چرا که محققین تخمین زده اند روزانه شصت هزار فکر از ذهنمان می گذرد  و اگر بخواهیم همه ی آنها را کنترل کنیم کار طاقت فرسایی است راه ساده تر این است که از طریق احساساتمان افکارمان را کنترل کنیم  چون از طریق احساست هم می توانیم بفهمیم که به چیزی داریم فکر می کنیم.
احساسات به سرعت به شما می گویند که به چه فکر می کنید مثلا زمانی را در نظر بگیرید که خبر بدی را می شنوید و حس خاصی را تجربه می کنید که به شما هشدار سریع می دهد و در می یابد که چه افکاری  از مغزن تان می گذرد پس سعی کنید که با احساستان در ارتباط باشید  چون سریع ترین راهی است که می توانید بفهمید  در ذهنتان جه می گذرد.
شما دو نوع احساس دارید .احساس خوب و احساس بد، مهمترین موضوعی که باید بدانید این است که شما یااحساس خوب و یا احساس بدی دارید چرا امکان ندارد که شما در یک زمان هم احساس خوب و هم احساس بد را داشته باشید .طبق قانون جذب نیز نمی توانید به طور همزمان افکار خوب و بد را با هم داشته باشیداگر حال بدی دارید این فقط و فقط ناشی از افکار بدی است که در ذهن شما وجود دارد. افكارتان فركانس وجود شما را تعيين مي كند. احساستان نيز اين فركانس را بلافاصله به شما اعلام مي كند. وقتي شما احساس نامطولبي داريد قطعا به افكار نامطلولي فكر مي كنيد و طبق قانون شما داريد رويدادهاي بدو ناخوشايند به زندگي خود فرا مي خوانيد و آن را جذب مي كنيد. وقتي كه حس بدي داريد و تلاش در تغيير افكارتان نمي كنيد انگار بيان مي كنيد كه شرايط بد بيشتري براي من فراهم آن تا احساسا من بد و بد ترشود.
اما از آن جا كه هر سكه دو رو دارد و طرف ديگر احساسات بد، احساسات خوب است كه اگر به اين گونه احساسات خوب توجه كنيد متوجه حضور آن ها مي شويد چرا كه شور و شوق و شادي، قدرشناسي و عشق را براي شما مي آورد تصور كنيد كه چه مي شود اگرهميشه اين احساسات خوب را فرا مي خوانديد و در حقيقت اين شرايط و موارد كه به شما حس خوبي مي دهند به طرف خود مي كشيد.
روش استفاده از راز
گام اول: طلب كردن است
گام اول اين است كه آن چه را كه مي خواهيد از كائنات طلب كنيد و بدانيد كه به شما پاسخ خواهد داد.
آنچه را كه مي خواهيد روي ورق كاغذي بنويسيد و در جملاتتان از زمان حال استفاده كنيد مثلا اين طور عبارت خود را بنويسيد كه من بسيار خوشحال هستم و بعد توضيح دهيد كه مايليد زندگي شما از هر جهت چگونه باشد. خواستن و طلب كردن اولين گامي است كه بايد بر داريد پس سعي كنيد اين را به خود بياموزيم كه چه مي خواهيد و آن را از كائنات طلب كنيد.
اين كار بسيار جالب است كه جهان هستي را بمانند كاتالوگي در دست بگيريد و آن چه را كه مي خواهيد در داخل آن انتخاب كرده سپس آن را طلب كنيد گويي كه كائنات به مانند فروشگاهي است كه جنس مورد علاقه خود را در آن سفارش مي دهيد و سپس خود را آماده مي كنيد تا آن را تحويل بگيريد.
گام دوم: باور كنيد.
دومين مرحله باور كردن است اين نكته را باور كنيد در لحظه اي كه چيزي را طلب مي كنيد ديگر مال شماست و به اين موضوع ايمان راسخ داشته باشيد اين طور تصور كنيد كه آن چه را كه در كاتالوگ ديده و پسنديده ايد و سفارش داده ايد ديگر به شما تعلق دارد درست مثل اين كه چيزي را از فروشگاهي مي خريد و سفارش داده ايد و با اطمينان كامل منتظر دريافتش هستيد. در لحظه اي كه خواسته اي را مطرح مي كنيد باور داشته باشيد و آگاه باشيد كه در دنياي نامرئي از آن شما شده است و نظام كائنات دست به دست هم مي دهند تا آن را به دنياي شما برسانند و شما بايد به گونه اي سخن بگوييد و بينديشيد كه هم اكنون در حال دريافت آن هستيد.
دكتر جوويتل :
كائنات طوري خودش را تغيير مي دهد تا شما به آن چه كه مي خواهيد برسيد.
جك كنفيلد:
اكثر ما تنها به اين دليل كه اجازه خواستن چيزهاي مورد علاقه مان را به خود نمي هيم به آن ها دست نمي يابيم و باور نمي كنيم كه مي توانيم آن ما را مطالبه كنيم.
باب پراکتر:
با يك بررسي اجمالي براي ما روشن مي شود كه تمامي كساني كه به خواسته هايشان دست يافته اند كساني بوده اند كه با تمام نيرو مي خواستند كه كار را انجام دهند و با اين تفكر آن را با آگاهي كامل از كائنات خواسته اند.
گام سوم: دريافت كنيد
مرحله سوم و يا آخرين گام در قانون كشش دريافت كردن است و در اين مرحله احساس خوبي در خود ايجاد كنيد و آن حس را در خود تجربه كنيد احساسي كه در هنگام رسيدن به هر چيز خوبي در زندگي به شما دست مي دهد و آن را تجربه كرده ايد.
يادتان باشد دنيا دنياي احساس است باور داشته باشيد كه اگر به طور عقلاني به چيزي اعتقاد داشته باشد و در اعماق وجودتان آن را احساس كرده و باور داشه باشيد قدرت لازم و كافي را براي دريافت آن چه كه مي خواستيد در خود ايجاد كرده ايد.
مايكل برنارد جك ويت:
شما قادريد از هيچ همه چيز و از غير ممكن ممكن را بسازيد.
اغلب اوقات وقتي مردم راز را درك مي كنند از افكار منفي خود مي ترسند و نگران مي شوند كه احتمالا آن هم نيز بر وقوع مي پيوندند لازم است بدانيد از نظر علمي ثابت شده است كه قدرت افكار مثبت صد برابر افكار منفي است با اين گفته از درجه نگراني آن ها كاسته خواهد شد و نگراني بي مورد را از خود دور مي كنند.
براي اين كه اتفاق منفي و بد در زندگي مان اتفاق بيفتد بايد به ميزان زياد و مرتبا افكار منفي در ذهن ايجاد شود چنانچه شما مرتبا به افكار منفي فكر كرده پس از مدتي ممكن است آن افكار منفي در زندگي شما اثر گذارند. و يا افكار منفي ديگري را برايتان به ارمغان آورند.
چقدر طول خواهد كشيد
موضوع ديگر آن است كه رسيدن به آن چيزي كه شما روي آن تمركز كرده ايد چقدر طول مي كشد. هيچ قانوني در اين مرود وجود ندارد كه به ما بگويد اين روند به طور مثال 30 دقيقه، 3 روز و يا سي روز طول مي كشيد اين موضوع به هم سو و هم جهت بدون شما با كائنات مربوط مي شود.
نكته ديگر
براي عالم هستي اندازه مطرح نيست به مبناي اصول علمي جذب چيزي كه آن را بزرگ مي دانيم مشكل تر از جذب اجسام خيلي كوچك نيست. اندازه از ديد كائنات اهميتي ندارد.
مسئله فقط افكاري است كه در مغز ما مي گذرد وقتي به خود مي گوييم اين بزرگ است پس زمان مي گيرد و يا اين كوچك است صرف كردن زمان كوتاهي برايش كافي است اين قوانين و تعاريف ماست براي كائنات قاعده اي وجود ندارد شما كافيست چيزي را از كائنات بخواهيد صرف نظر از كوچكي يا بزرگي آن براي شما انجام شدني است.
تخته سياه زندگيتان را آن طور كه مي خواهيد بنويسيد.
تخته سياه زندگيتان را آن طور كه مي خواهيد بنويسيد.