منابع کنکور مدیریت

پذيرش تحصيلي از دانشگاه ها و كالج هاي هند و مالزي

معرفی دانشگاه
دانشگاه APIIT/UCTI مالزي، دانشگاه فناوری و نوآوری، در منطقه اي در جنوب کوالالامپور به نام پارك فن آوري مالزی(Technology Park Malaysia) قرار دارد. APIIT/UCTI دانشگاهي بين المللي شناخته مي شود كه علاوه بر مالزي، در كشورهايي همچون استراليا، هند، پاكستان و سريلانكا نيز شعبه دارد و مشغول به فعاليت است.   پارك فناوري كه یکی از بزرگترين مراكز تحقيقاتي در صنعت آی تی و تکنولوژی مالزي محسوب مي شود ، تا مركز شهر در حدود 12 كيلومتر فاصله دارد 
دانشگاه APIIT/UCTI   مالزي تحت نظارت و با نمايندگي رسمي از دانشگاه Staffordshire  در انگلستان مشغول به فعاليت است و کلیه دانشجویانی که دوره هاي کارشناسی ارشد خود را در این دانشگاه بگذرانند مدرک دانشگاهی پایان دوره را مستقیماً از دانشگاه Staffordshire انگلستان دریافت خواهند نمود. اين امر امكان تحصيل ارزان قيمت در مالزي براي دانشجوياني كه تمايل به اخذ مدرك تحصيلي معتبر از دانشگاهي شناخته شده  در انگلستان با صرف هزينه كمتر دارند را فراهم ساخته است.

چه كساني براي APIIT /UCTI   اقدام كنند؟
به طور خاص علاقمندان به اخذ پذيرش تحصيلي در دوره های کارشناسی ارشد شاخه هاي IT، علوم کامپیوتر، مدیریت اجرایی (MBA)، مهندسی نرم افزار و تجارت الکترونیک در مالزي مي توانند دانشگاه APIIT/UCTI را به عنوان مقصد تحصيلي انتخاب كنند. ضمن اینکه در اغلب این رشته ها جهت اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدرک کارشناسی مرتبط نخواهید داشت.
توجه داشته باشید که خدمات پذیرش از این دانشگاه با استفاده از سرویس پذیرش آنلاین ایران ایندیا بصورت کاملا رایگان صورت میگیرد. برای اطلاع از مراحل انجام کار به اینجا بروید

ليست رشته ها و شهريه ها در APIIT/UCTI
دوره های کارشناسی ارشد
دوره هاي فوق ليسانس دانشگاه APIIT/UCTI در مالزي چنانکه گفته شد به طور كامل با نظارت و نمايندگي دانشگاهStaffordshire انگلستان  برنامه ريزي و ارائه مي شوند. این رشته ها به دو گروه کلی تقسیم می شوند؛ گروه اول که اخذ پذیرش در آنها منوط به داشتن مدرک کارشناسی در شاخه های آی تی و کامپیوتر است، و گروه دوم که پذیرش در آنها نیاز به ارائه ی سابقه تحصیلی در این رشته ها را ندارد. طول دوره تحصیل به طور استاندارد برای کلیه ی رشته ها 3 ترم (12 ماه) است. کلیه ی دوره ها به صورت ترکیب کلاس درس و پروژه برگزار می شوند.

گروه اول:
1-  کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار (Software Engineering)
2-  کارشناسی ارشد سیستم ها ی کامپیوتری موبایل(Mobile Computer Systems)
3-  کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات (Information Technology Management)
4-   کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک(E-Commerce)
5-   کارشناسی ارشد برنامه نویسی کامپیوتر(Computing)

شرایط پذیرش گروه اول:
1-  داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با شاخه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات
2-  ارائه حداقل دو سال سابقه کار مرتبط

گروه دوم:
1-  کارشناسی ارشد مدیریت فناوری(Technology Management)
2-  کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش فناوری طلاعات (MBA – IT Sector)

شرایط پذیرش گروه دوم:
1-   ارائه مدرک کارشناسی (در کلیه ی رشته ها قابل قبول است)
2-   ارائه حداقل دوسال سابقه کار مرتبط

شهريه دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه APIIT/UCTI :
شهریه کل دوره یکساله برای کلیه رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه درصورت پرداخت یکجا در ابتدای سال، معادل 33000 رینگیت است.
درصورتیکه دانشجو تمایل داشته باشد میتواند شهریه را طی 3 قسط در ابتدای هر ترم پرداخت کند که در این صورت هر قسط معادل 11500 رینگیت خواهد بود.
تذکر: علاوه بر شهریه مبالغ دیگری نیز باید پرداخت شوند که به شرح زیر میباشد:
– هزینه ثبت نام اولیه دانشگاه برای کلیه ی رشته ها و مقاطع: 800 رینگیت (فقط یک بار). این هزینه میبایست همزمان با درخواست پذیرش به حساب دانشگاه واریز گردد.
–  سایر هزینه ها: به جز هزینه های دوره های آموزشی و خوابگاه در حدود سالانه 350 دلار می بایست جهت مواردی مانند عضویت کتابخانه ، تمدید ویزا ، بیمه و غیره به دانشگاه پرداخت شود.

مدارك لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي دوره هاي كارشناسي ارشد
1) کپی صفحه اول گذرنامه متقاضی
2) 7 قطعه عكس 4*6
3) يك سري ترجمه رسمي كامل با مهر وزارت امور خارجه از مدرك کارشناسی و ریز نمرات
4) رزومه کامل متقاضی همراه با شرح سوابق تحصیلی و شغلی به علاوه معرفی دو استاد همراه با آدرس و تلفن و ایمیل به عنوان کسانی که می توانند در صورت نیاز در مورد وضعیت علمی شما اظهار نظر نمایند.
5) واریز مبلغ 800 رینگیت به حساب دانشگاه و یا ارسال از طریق دفتر ایران ایندیا
6) یک برگ گواهی موجودی بانکی به زبان انگلیسی به مبلغ حداقل هشت میلیون تومان
7) گواهی حداقل دو سال سابقه کار به زبان انگلیسی (یا ترجمه آن) از محل کار

دوره هاي زبان در APIIT/UCTI
مانند ساير دانشگاه هاي مالزي  ، APIIT/UCTI نيز دوره هاي آموزش زبان انگليسي را براي دانشجویانی كه برای تحصیل در این دانشگاه در دوره های آکادمیک پذیرش گرفته اند و مدرک نمره 6 در آزمون IELTS و يا نمره 580 در آزمونTOEFL را دارا نيستند در نظر گرفته است. طول يك دوره كامل زبان انگليسي در اين دانشگاه 7 ماه و به صورت 7 ترم 1ماهه (4 هفته ای) خواهد بود. بعد از صدور پذيرش و در بدو ورود به دانشگاه از متقاضيان آزمون تعيين سطح به عمل خواهد آمد و به ميزان مورد نياز براي دانشجويان دوره زبان در نظر گرفته خواهد شد.
·         هزينه هر ترم از دوره زبان 1370 رینگیت (در حدود 430 دلار) خواهد بود.
·         دوره های زبان در این دانشگاه به صورت فشرده و تمام وقت برگزار می شوند.
·         زمان بندی کلاس های زبان: دوشنبه تا جمعه ( 5 روز در هفته ) به مدت 5 ساعت در روز. ( 3 ساعت صبح و 2 ساعت بعد از ظهر )

تقویم دوره های کارشناسی ارشد APIIT/UCTI
ماه/دوره     زبان     زبان
(نوبت دوم)     کارشناسی ارشد
ژانویه     4     25     4
فوریه     8     –     –
مارچ     8     22     –
آوریل     19     –     –
می     3     24     17
جون     14     28     –
جولای     19     –     –
آگوست     2     23     –
سپتامبر     20     –     –
اکتبر     4     25     4
نوامبر     8     29     –
دسامبر     13     –     –

خوابگاه های دانشجویی
خوابگاه های دانشجویی اپیت از تنوع قابل قبولی برخوردارند، بطوریکه دانشجو میتواند برمبنای نیازهای شخصی و بودجه خود خوابگاه مورد نظر خود را انتخاب کند.هزینه تقریبی خوابگاه های دانشگاه بر مبنای مجتمع ساختمانی و امکانات آن بطور تقریبی بدین شرح است:
طبقه بندی خوابگاه     امکانات     نام مجتمع     اجاره ماهانه (RM)
Deluxe     Kitchen-TV-Wi Fi     Vista Komanwel     350-850
Premium     Wi Fi Only     Fortune Park     300-800
Super Premium     Kitchen-TV-Wi Fi     Fortune Park     430-940
SuperPremium Plus     Kitchen-TV-Wi Fi     Savana     670-1140
توجه داشته باشید که علاوه بر مبالغ فوق مبلغی حدودا معادل 3 ماه اجاره باید بعنوان پیش پرداخت به دانشگاه تحویل شود که حدود 60% آن در زمان تخلیه خوابگاه مسترد میگردد.

شرايط زندگي در مالزي
هزینه های زندگی یک دانشجو در مالزی بر اساس شرایط زندگی هر شخص متفاوت است. اما به طور متوسط، ماهانه 500 تا 600 دلار برای هزینه های یک زندگی دانشجویی یک نفره کافی خواهد بود.

شرح هزینه ها به عنوان نمونه:
خوابگاه یکنفره متوسط: 600 رینگیت در ماه
غذا: هر وعده بین 5 تا 10 رینگیت (با توجه به قیمت یک پرس غذا و نوشیدنی در کیوسک دانشگاه) = 450 تا 900 رینگیت در ماه
رفت و آمد: با توجه به وجود سرویس بین خوابگاه و دانشگاه، اغلب دانشجویان جهت رفت و آمد میتوانند از سرویس رایگان استفاده کنند. جهت استفاده از امکانات مراکز خرید مرکز شهر، امور اداری، استفاده از تفریحگاههای سایر مناطق و غیره با استفاده از خط راه آهن شهری (LRT-Star) میتوان به محدوده مرکزی کوالالامپور رفت که هر بار سفر تا مناطق مرکزی با قطار هزینه ای در حدود 3 تا 5 رینگیت دارد. در مجموع در نظر گرفتن ماهانه 100 تا 200 رینگیت برای این قبیل رفت و آمد ها کافی خواهد بود.
هزینه های پیش بینی نشده: بهتر است ماهی در حدود 300 رینگیت جهت خرید لباس یا وسایلی که احیاناً نیاز خواهید داشت در نظر بگیرید.
جمع هزینه ها: ماهانه 1500 تا 2000 رینگیت (تقریباً معادل 450 تا 600 دلار آمریکا)

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي***
لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد بطور تقریبی مبلغی معادل 200 دلار جهت صدور ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

دانشگاه مالتی مدیا
کارشناسی ارشد رشته MBA
معرفی دانشگاه
دانشگاه مالتی مدیا (MMU) در سال 1996 با هدف ایجاد فرصت و زمینه ی لازم برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مالتی میدیا (چند رسانه ای) و فناوری اطلاعات تاسیس شده است. این دانشگاه به عنوان اولین و بزرگترین دانشگاه خصوصی با تاییدیه ی نخست وزیر وقت مالزی دکتر ماهاتیر محمد کار خود را آغاز نمود و هم چنان یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی مالزی به شمار می رود که هم اکنون به جز مالزی، پذیرای دانشجویانی از 78 کشور جهان است.
دانشگاه مالتی مدیا دارای 2 کمپ دانشگاهی اصلی می باشد. پردیس مرکزی این دانشگاه در منطقه ی سایبرجایا (Cyberjaya) در جنوب شهر کوالالامپور و پردیس دوم آن در شهر ملاکا (Melaka) در بخش جنوب غرب مالزی واقع شده اند و هر یک رشته های مختلفی را در دانشکده های متعلق به خود ارائه می نمایند. لازم به ذکر است دوره های MBA صرفا در پردیس اصلی (سایبرجایا) ارایه میشوند
توجه داشته باشید که خدمات پذیرش از این دانشگاه با استفاده از سرویس پذیرش آنلاین ایران ایندیا بصورت کاملا رایگان صورت میگیرد. برای اطلاع از مراحل انجام کار به اینجا بروید

دوره های MBA در دانشگاه مالتی مدیا
دوره های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در دانشگاه MMU با گرایش های مختلفی ارائه می شوند و از لحاظ سنجش کیفیت، فاکتورهایی مانند امکانات آموزش آنلاین، دسترسی به کتابخانه های تخصصی آنلاین، برخورداری از دسترسی اینترنت بی سیم در محیط دانشگاه، تدریس به زبان انگلیسی و کتابخانه فیزیکی کامل با منابع به روز انگلیسی زبان و همین طور فراهم نمودن دوره های آمادگی زبان انگلیسی آکادمیک برای دانشجویان خارجی در آن رعایت شده اند. این دوره ها با استقبال کم نظیر دانشجویان ایرانی مواجه شده است.
دانشگاه مالتی مدیا هدف خود از از طراحی این رشته را توسعه و درونی سازی فهم بهتر از مدیریت مدرن، توسعه کاربرد سیستم های چندرسانه ای در مدیریت، و تامین مدیرانی لایق و کارآمد برای بنگاه های اقتصادی برشمرده است.

تحصیل MBA در دانشگاه مالتی مدیا
دوره های MBA این دانشگاه در 5 گرایش مختلف ارائه می شوند؛
1-      مدیریت عمومی (General Management)
2-      مدیریت فناوری اطلاعات(Information Technology Management)
3-      بازاریابی چندرسانه ای (Multimedia Marketing)
4-      مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management)
5-      امور مالی چندزسانه ای (Multimedia Finance)
دانشجویان پس از اخذ پذیرش و تکمیل زبان انگلیسی، ابتدا 24 واحد دروس عمومی را می گذرانند و سپس 12 واحد تخصصی مربوط به گرایش خود را انتخاب خواهند کرد. 12 واحد نیز به پروژه اختصاص دارد.

دروس پایه (هر درس 3 واحد):
حسابداری برای مدیران     Accounting For Managers
رفتار سازمانی و طراحی      Organisational Behaviour and Design
مدیریت بازاریابی     Marketing Management
امور مالی شرکت ها     Corporate Finance
مدیریت استراتژیک      Strategic Management
اقتصاد برای مدیران      Economics for Managers
تحلیل کمی     Quantitative Analysis
سیستم های اطلاعاتی و تجارت الکترونیک     Information Systems and E-Commerce

دروس تخصصی بر مبنای گرایش ها (هر درس 3 واحد):
1- مدیریت عمومی
مدیریت عملیات      Operation Management
قوانین اینترنتی /یا/ کارآفرینی      Cyberlaw /or/ Entrepreneurship
درس انتخابی 1     Elective 1
درس انتخابی 2     Elective 2

2- مدیریت فناوری اطلاعات
سیستم های اطلاعاتی رسانه ای      Multimedia Information Systems
شبکه های کامپیوتری وبرنامه نویسی اینترنتی     Computer Network & Internet Programming
مدیریت پایگاه داده ها     Database Management
قوانین اینترنتی /یا/ کارآفرینی     Cyberlaw /or/ Entrepreneurship

3- بازاریابی چندرسانه ای
رفتار مصرف کننده     Consumer Behaviour
قوانین اینترنتی /یا/ کارآفرینی      Cyberlaw /or/ Entrepreneurship
بازاریابی جهانی     Global Marketing
بازاریابی و چندرسانه ای      Marketing & Multimedia

4- مدیریت منابع انسانی
مدیریت منابع انسانی     Human Resource Management
قوانین اینترنتی /یا/ کارآفرینی      Cyberlaw /or/ Entrepreneurship
روابط صنعتی     Industrial Relations
استخدام و انتخاب نیرو     Recruitment & Selection

5- امور مالی چند رسانه ای
تحلیل سرمایه گزاری      Investment Analysis
قوانین اینترنتی /یا/ کارآفرینی      Cyberlaw /or/ Entrepreneurship
بازار مالی     Financial Market
استراتژی امورمالی شرکتها     Corporate Financial Strategies
تذکر: دانشجویان می بایست علاوه بر واحد های پایه و تخصصی، 4 واحد روش تحقیق و 8 واحد پروژه نیز بگذرانند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش:
1- سه سری کپی برابر اصل از تمام صفحات گذرنامه متقاضی
2- چهار سری ترجمه از ریز نمرات و مدرک کارشناسی
3- هفت قطعه عکس شش در چهار
4- گواهی سابقه کار (حداقل دو سال تمام وقت و مرتبط) دو نسخه
5- مقاله: در یک مقاله کوتاه (یک تا دو پارگراف) مختصراً توضیح دهید چرا این دوره MBA را در این دانشگاه انتخاب کرده اید و این دوره در آینده ی حرفه ای شما چه تاثیری خواهد داشت. متن را به صورت فایل Word برای بخش پذیرش تحصیلی ایمیل کنید.
6- توصیه نامه تکمیل شده اساتید: 2 نسخه توصیه نامه خاص دانشگاه مالتی مدیا را از وب سایت دانلود نمایید. این توصیه نامه ها می بایست با ذکر نام، آدرس، تلفن و مشخصات کامل از سوی دو نفر از اساتید شما تکمیل شوند.
7- گواهی بانکی به مبلغ حداقل 8 میلیون تومان در حساب شخصی متقاضی به زبان انگلیسی

هزینه و زمان بندی
تحصیل در دوره های MBA دانشگاه MMU به طور استاندارد 20 ماه زمان نیاز دارد (به شرط گذراندن به موقع واحدها) که هزینه ی آن برای این مدت در حدود 33 هزار رینگیت می باشد. دانشگاه هر سال سه بار در ماه های مارس، جولای و نوامبر دوره جدید MBA را آغاز می نماید که جهت اخذ پذیرش تحصیلی در هر یک از این دوره ها متقاضیان می بایست حداقل سه ماه و نیم (14 هفته) قبل از شروع ترم، مدارک کامل و بدون نقص خود را به یکی از دفاتر ایران ایندیا تحویل داده باشند.

دوره های زبان انگلیسی
دوره های زبان انگلیسی دانشگاه مالتی مدیا به صورت سه دوره ی 3 ماهه برگزار می شوند که شرکت در این دوره ها خاص دانشجویانی است که تصمیم به تحصیل در دوره های کاردانی، کارشناسی یا کارشناسی ارشد این دانشگاه را دارند. هزینه ی هر دوره ی سه ماهه 3300 رینگیت (تقریباً 1100 دلار آمریکا) می باشد.

شرايط زندگي در مالزي
هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است. امكانات خوابگاهي در دانشگاه MMU براي دانشجويان موجود است اما با توجه به کیفیت پایین خوابگاه ها و امکان اختلال در ارائه ی خوابگاه، باید افزود که اجاره آپارتمان هاي اطراف MMU نسبت به شهر كوالالامپور ارزان تر و کاملاً مقرون به صرفه است و توصیه می شود دانشجويان جهت اجاره آپارتمان یا اتاق در حوالی کالج اقدام نمایند.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي***
لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد بطور تقریبی مبلغی معادل 200 دلار جهت صدور ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .


دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی
(Limkokwing University of Creative Technology)
دوره های کارشناسی ارشد
معرفی دانشگاه
دانشگاه لیم کوک وینگ ، از بهترین و بزرگترین دانشگاههای خصوصی مالزی به شمار می رود. این دانشگاه به لحاظ هدفمند سازی رشته های تحصیلی برای فرصت های شغلی آتی دانشجویان ، برنامه ریزی بسیار دقیقی دارد و دو اصل نوآوری و خلاقیت را سر لوحه عملکرد خود و دانشجویان خود قرار داده است. تنوع رشته ها و امکانات عالی تحصیلی و رفاهی لیم کوک وینگ را در جایگاهی برتر نسبت به بسیاری از دانشگاه ها قرار داده است.در لیم کوک وینگ از دانشجویان انتظار می رود عادت های روز مره و هر گونه کاهلی در فکر و عمل خود را کنار بگذارند. دانشجوی ليم کوک وينگ در يک کلام بايد قالب های کهنه فکری خود را بشکند و برای مسائل قديمي راه حلهايي خلاق و نوين ارائه کند. محيط دانشگاه محیطی چند مليتي است و این دانشگاه کیفیت بالای بین المللی خود را از طریق مشارکت با تعدادی از مطرح ترین دانشگاه های جهان هم چون دانشگاههایی در انگلستان ، استرالیا و نیوزیلند ، و نیز پیاده سازی برنامه هایی مطابق با آخرین استاندارد های جهانی اثبات نموده و در این راه ، هم چنان به سوی فردایی روشن تر گام بر می دارد. در حال حاضر لیمکوکوینگ به جز مالزی، در چندین کشور دیگر شعبه ی فعال دارد که از میان آنها میتوان کامبوج، بوتسوانا، لسوتو و انگلستان را نام برد. شعبه های دیگر این دانشگاه در چین و آمریکا در دست احداث هستند و به زودی به بهره برداری خواهند رسید.
کمپ مرکزی این دانشگاه ساختمان بسیار زیبایی است که در فضایی استثنایی، 6 دانشکده، یک کالج راهبری و دو آکادمی حرفه ای را درخود جای داده است. علاوه بر این، هر آنچه ممکن است مورد نیاز یک دانشجو قرار بگیرد در این کمپ دانشگاهی جای گرفته. از بین آنها می توان به کافی شاپ، آرایشگاه، مینی مارت، رستوران، باشگاه بدن سازی با تجهیزات مدرن و کامل، کلینیک، کافی نت و غیره اشاره کرد. محل قرارگیری این کمپ در منطقه ی سایبرجایا(Cyberjaya) در جنوب کوالالامپور می باشد.
با توجه به امکانات عالی و فضاسازی مطلوب، لیم کوک وینگ موفق شده است بالاترین تنوع ترکیب جمعیت دانشجو در میان دانشگاه های مالزی را به خود اختصاص دهد. 8500 دانشجوی این دانشگاه را شهروندان 140 کشور جهان تشکیل می دهند. تمام این موارد در کنار هم، لیم کوک وینگ را به دانشگاه مورد علاقه نه تنها برای دانشجویان، بلکه برای مقامات مالزی، مقامات و دیپلمات ها و وزرای کشورهای خارجی و هم چنین چهره های سر شناس بین المللی نموده است که هرگاه سری به مالزی بزنند بازدید از این ستاره ی دانشگاه های مالزی را در برنامه ی خود خواهند داشت.

فهرست رشته ها و شهریه های دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه لیم کوک وینگ
انستیتو تحصیلات تکمیلی دانشگاه لیم کوک وینگ، دو گروه رشته را که در پی می آید در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می نماید. لازم به ذکر است که در شاخه های MBA این دانشگاه، دانشجویان فارغ التحصیل کلیه رشته ها پذیرش می شوند اما برای ارتباطات و هنر، دانشجو می بایست کارشناسی رشته مرتبط را داشته باشد. شهریه ی تحصیل در هر یک از این رشته ها 35000 رینگیت مالزی است.

الف) هنر و ارتباطات
1- کارشناسی ارشد علوم ارتباطات (M.A. in Communication)
این دوره ی تحصیلی که 4 ترم (9 واحد در هر ترم) زمان استاندارد آن است، روی طبیعت و کارکردهای تئوری ارتباطات و استفاده از آنها در محیط واقعی تمرکز دارد. هدف این دوره کارشناسی ارشد توسعه دانش تئوریک دانشجویان همراه با افزایش توانایی عملی و حرفه ای آنان است. در طول دوره از همکاری متخصصین زمینه ی ارتباطات برای مطالعات نمونه ای استفاده خواهد شد. فهرست دروس به این شرح است:
ترم اول:
– تئوری های ارتباطات جمعی
– استراتژی برای نگارش حرفه ای
– روابط عمومی سازمانی /یا/ مدیریت تبلیغات
ترم دوم:
– روش های تحقیق در ارتباطات
– ارتباطات میان – فرهنگی
– کمپین های روابط عمومی /یا/ برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی
ترم سوم:
– اخلاق حرفه ای در علوم ارتباطات
– پژوهش افکار عمومی /یا/ پژوهش رفتار مصرف کننده
– مدیریت ریسک و بحران /یا/ برنامه ریزی حسابداری
ترم چهارم:
– مذاکره و مدیریت اختلافات /یا/ خلاقیت در تبلیغات
– پروژه پایان نامه (6 واحد) /یا/ انتخاب دو درس از بین:
–          تبلیغات الکترونیک
–          ارتباطات گروهی
–          تصمیم گیری و حل مساله
–          ارتباطات در توسعه منابع انسانی
–          تولید ویدئویی
–          تحلیل مخاطب

2- کارشناسی ارشد هنر و طراحی معاصر در عرصه بین الملل
(M.A. in International Contemporary Art & Design Practice)
دانشگاه لیم کوک وینگ که کیفیت رشته های هنر و طراحی آن زبانزد است این دوره ی کارشناسی ارشد را به عنوان برنامه ی نهایی برای فارغ التحصیلانش شناخته است. هر آنچه که از امکانات و منابع، خلاقیت و دانش در گروه هنر لیم کوک وینگ وجود دارد به خدمت این رشته کارشناسی ارشد در آمده است. هدف این رشته در کنار ایجاد فضای ایده آل تئوری و عملی برای هنرمندان، توسعه ی دیدگاه و ذهن دانشجویان به عرصه های میان-فرهنگی و جهانی در هنرهای خلاقه و تربیت هنرمندانی است که هیچ مرز جغرافیایی یا فرهنگی برای اندیشه و خلاقیت آنها متصور نیست. مبنای این دوره پروژه های فردی و ایجاد زمینه برای بروز و رشد نوآوری های تک تک دانشجویان است. طول یک دوره کامل کارشناسی ارشد این رشته 5 ترم تحصیلی می باشد که کل آن به علائق و انتخابهای شخصی و  پروژه دانشجو اختصاص دارد. عنوان واحد ها به این شرح است:
ترم یک (9 واحد):
– انتخاب موضوع مورد علاقه و تشخیص زیر و بم آن
– توسعه شناختی نسبت به موضوع
– مدیریت سوژه
ترم دو (9 واحد):
– عملیات حرفه ای پیشرفته
– سمینار گردش کار روی موضوع پژوهش
– مستند سازی حرفه ای برای سوژه
ترم سوم (9 واحد):
– نگارش و تولید پروپوزال
– تولید طرح تحقیق
– تحلیل نمونه های پژوهش
ترم چهارم (6 واحد):
– روش های تجقیق
– انجام عملیاتی پروژه
ترم پنجم (6 واحد):
– رونمایی نتایج و جمع بندی پژوهش
– ارائه پایان نامه

ب) دوره های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA)
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در دانشگاه Limkokwing در شش گرایش مختلف ارائه می شود و پذیرش در آن برای فارغ التحصیلان همه ی رشته ها میسر است. پذیرش دانشجو در این رشته ها هر ماه امکان پذیر است. طول دوره رشته ی MBA در لیم کوک وینگ سه ترم تحصیلی و شهریه آن همانطور که گفته شد 35000 رینگیت است. هر ترم تحصیلی در گروه رشته هایMBA شامل 15 واحد درسی خواهد بود. برخی از گرایش های معرفی شده، برای اولین بار در کشور مالزی ارائه می شوند؛

1- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت توریسم و تفریحات(MBA in Leisure & Tourism Management) 
دانشگاه لیم کوک وینگ از معدود دانشگاه های مالزی است که این رشته را ارائه می نماید. در سایر دانشگاه ها یا کارشناسی ارشد در زمینه توریسم ارائه نمی شود، یا اینکه رشته هایی محدود مانند برنامه ریزی توریسم آنهم بدون کلاس درس و فقط به صورت پایان نامه برای متقاضیان قابل استفاده است. انتخاب بسیار خوب لیم کوک وینگ در تلفیق دو رشته ی بسیار پرطرفدار، پولساز و نو، یعنی MBA از یک طرف و توریسم از طرف دیگر، فرصتی ایده آل برای علاقمندان به این زمینه های تحصیلی و شغلی فراهم آورده است. در یک کلام، فارغ التحصیلان این رشته بهترین شانس در بازار کار و سرمایه گذاری توریسم به عنوان یک صنعت نوین که با سرعت در حال توسعه و پیشرفت است را دارا می باشند. دروس پایه و تخصصی این رشته به ترتیب زیر ارائه می شوند:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت استراتژیک
– مطالعه موردی
ترم سه:
– توریسم و سفر
– مدیریت رویدادها در توریسم و تفریحات
– مدیریت توریسم بین الملل
– مدیریت تورهای ورزشی
– پروژه و پایان نامه

2- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت ورزشی (MBA in Sports Management)
این رشته، یعنی ترکیب MBA و مدیریت ورزشی برای اولین بار است که در مالزی ارائه می شود. شرکت و تحصیل در این رشته نیازی به داشتن سابقه در علوم ورزشی یا مدیریت ورزش ندارد، اما طبیعتاً آینده ی شغلی آن به این زمینه ها مرتبط خواهد بود. به طور خاص علاقمندان به موفقیت در زمینه های شغلی جذاب و پرتحرکی مانند مربی گری ورزشی، مدیریت تیم های ورزشی، مدیریت باشگاه ها در سطوح مختلف مدیریتی و غیره می توانند با گذراندن این دوره آینده شغلی روشنی برای خود رقم بزنند. دروس پایه و تخصصی این رشته به این شرح اند:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت استراتژیک
– مطالعه موردی
ترم سه:
– مدیریت بازاریابی ورزشی
– کاربردهای مدیریت مالی در ورزش
– مدیریت ورزشی
– ورزش و روابط با رسانه ها
– پروژه و پایان نامه

3- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – ارتباطات و روابط عمومی (MBA in Communication & Public Relations)
اگر چه کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش روابط عمومی پیش از این نیز ارائه می شده است، تلفیق آن با رشته ی ارتباطات از دیگر نوآوری های لیم کوک وینگ در برنامه های MBA به شمار می رود. شرکتها و سازمان های بزرگ طی فرآیندهای توسعه و جهانی شدن نیازمند برقراری ارتباطات حرفه ای نزدیک و استراتژیک با یکدیگر و با بازارها دارند و نقش کلیدی در این میان را مدیران روابط عمومی و مدیران ارتباطاتی شرکتها بازی می کنند. بنابراین یک مدیر حرفه ای روابط عمومی یا ارتباطات در حال حاظر و در آینده با فرصتهای شغلی بسیار خوبی مواجه خواهد بود. شرح دروس این رشته به ترتیب زیر است:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت استراتژیک
– مطالعه موردی
ترم سه:
– ارتباطات جمعی
– روابط عمومی
– ارتباطات سازمانی
– کاربردهای عملی روابط عمومی
– پروژه و پایان نامه

4- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت منابع انسانی (MBA in Human Resource Management)
دانشجویان این رشته آموزش خواهند دید که چگونه و با چه شرایطی بهترین، کارآمد ترین و به صرفه ترین نیروی انسانی را برای یک سازمان یا شرکت انتخاب و مدیریت نمایند. برای کسب چنین قابلیتی، لازم است که دانشجویان به مباحثی هم چون استخدام استراتژیک، قوانین کار، مدیریت تغیرات سازمانی، راهبری نیروی انسانی و ساخت و توسعه گروه های کاری اشراف کامل پیدا کنند. سر فصل دروس این رشته به این ترتیب است:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت استراتژیک
– مطالعه موردی
ترم سه:
– مدیریت منابع انسانی بین المللی
– توسعه منابع انسانی
– مذاکرات در روابط با نیروی انسانی
– پروژه و پایان نامه

5- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – امور مالی و بانکداری (MBA in Finance & Banking)
علاقمندان به امور مالی، حسابداری و بانکداری با گذراندن این دوره MBA می توانند دانش و مهارت های خود در این بخش ها را گسترش داده و فرصتهای شغلی بهتری برای خود بسازند. فارغ التحصیلان این رشته توانایی بالایی در مدیریت بحران های مالی به ویژه برای بانک ها و موسسات مالی خواهند داشت و در این زمینه از آنها استفاده خواهد شد. علاوه بر این، کلیه مشاغل مرتبط با بورس، سرمایه گذاری و بازارهای مالی به روی این فارغ التحصیلان باز خواهد بود. فهرست دروس پایه و تخصصی به این شرح است:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت استراتژیک
– مطالعه موردی
ترم سه:
– تحلیل امنیت معاملات
– مدیریت سبد سهام
– مدیریت سرمایه و عملیات خزانه داری
– مدیریت بانک
– پروژه و پایان نامه

6- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت چندرسانه ای (MBA in Multimedia Management)
اگر به کاربردهای تکنولوژی در مدیریت علاقمند باشید، این دوره آموزشی برای شما مناسب خواهد بود. سوال اصلی در این رشته، چگونگی مدیریت داده های چند رسانه ای در سیستم های اطلاعاتی است. علاوه بر دانش مدیریتی که لازمه ی رشته یMBA است، جنبه های خلاقانه طراحی و تولید مالتی مدیا و مدیریت پروژه در این رشته مورد تاکید قرار می گیرند. فهرست دروس این رشته به این شرح می باشد:
ترم یک:
– مدیریت
– حسابداری برای مدیران
– بازاریابی
– روش های کمّی در علوم بازرگانی
ترم دو:
– مدیریت مالی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد برای مدیران
– مدیریت دانایی
– مطالعه موردی
ترم سه:
– مدیریت پروژه های مالتی مدیا
– مدیرت استراتژیک
– تکنولوژی و نوآوری
– بازاریابی چندرسانه ای (مالتی مدیا)
– پروژه و پایان نامه
*** سایر هزینه های دانشگاه :  1960 دلار هزینه ورودی و ثبت نام اولیه در دانشگاه است که یک بار و در ابتدا پس از دريافت پذيرش و قبل از اخذ ويزا به حساب دانشگاه پرداخت مي شود. بهتر است همزمان با پرداخت ورودی، شهريه سال اول تحصيل نيز پرداخت شود  تا از ريسک کمتری برای حمل پول برخوردار شويد و قبل از افتتاح حساب بانکي مجبور نباشيد مبلغ زيادی را با خود نگه داريد.

دوره هاي زبان در لیم کوک وینگ
مانند ساير دانشگاه هاي مالزي  ، Limkokwing نيز دوره هاي آموزش زبان انگليسي را براي متقاضياني كه  مداركي مانند نمره 6 در آزمون IELTS و يا نمره 580 در آزمون TOEFL ندارند در نظر گرفته است. طول يك دوره كامل زبان انگليسي در اين دانشگاه 10 ماه و به صورت 10 ترم 1 ماهه (4 هفته ای) خواهد بود. بعد از صدور پذيرش و در بدو ورود به دانشگاه از متقاضيان آزمون تعيين سطح به عمل خواهد آمد و به ميزان مورد نياز براي دانشجويان دوره زبان در نظر گرفته خواهد شد. مرکز برگزارکننده ی این دوره ها در لیم کوک وینگ، International House نام دارد که از مراکز مشهور آموزش زبان است و در کشورهای مختلف شعبه دارد.
·         هزينه هر ترم از دوره زبان 1630 رینگیت (در حدود 500 دلار) خواهد بود.
·         دوره های زبان در این دانشگاه به صورت فشرده و تمام وقت برگزار می شوند.
·         زمان بندی کلاس های زبان: دوشنبه تا جمعه ( 5 روز در هفته ) به مدت 4 ساعت در روز.
·         کلاس های زبان هر ماه دانشجو می پذیرند. از آنجایی که شرط ورود به دوره های آکادمیک، گذراندن کلاس های زبان است، عملاً دانشجویان محترم هر زمان از سال که مایل باشند می توانند درخواست پذیرش و مدارک خود را به مشاوران ایران ایندیا تحویل دهند تا در اولین فرصت ممکن پذیرش شده و بتوانند تحصیل خود را آغاز کنند.

مدارك لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي دوره هاي كارشناسي ارشد دانشگاه لیم کوک وینگ
1) کپی تمام صفحات گذرنامه متقاضی
2) 7 قطعه عكس 4*6
3) يك سري ترجمه رسمي كامل با مهر وزارت امور خارجه از مدرك کارشناسی و ریز نمرات
4) رزومه کامل متقاضی
5) حداقل يک برگ سابقه کار به زبان انگلیسی در سربرگ محل کار سابق خود و یا ترجمه رسمی آن در سربرگ دارالترجمه برای مدت دو سال
6) یک برگ گواهی موجودی بانکی انگلیسی مبنی بر وجود سپرده ای در حدود 7 میلیون تومان در حساب شخصی متقاضی.

امکانات رفاهی و خوابگاهی
در لیم کوک وینگ همه امکانات مورد نیاز یک دانشجو ، در بهترین و کامل ترین شکل خود فراهم است. مجتمع این دانشگاه چنانچه گفته شد شامل بخش هایی نظیر رستوران و بوفه با چندین مجموعه غذا از ملیت های مختلف ، سالن های ورزشی ، دسترسی به اینترنت در تمام محدوده دانشگاه به صورت بی سیم ، باشگاه دانشجویی ، سالن های برگزاری سمینار ، کنسرت و تئاتر ، کارگاههای مجهز و وسیع نقاشی ، طراحی ، چاپ و مجسمه سازی برای فعالیت های فوق برنامه ، کافه، آرایشگاه و مینی مارت و سایر امکانات می باشد. امکانات خوابگاه نیز بسیارکامل و مناسب طراحی شده است و هزینه خوابگاههای دانشجویی بسته به انتخاب دانشجویان ، بین 120 تا 180 دلار در ماه متغیر است که دانشجو پس از انتخاب خوابگاه می بایست 5 ماه اجاره را به صورت پیش پرداخت و معادل 2 ماه اجاره را به عنوان ودیعه ی خوابگاه مورد نظر به دانشگاه پرداخت نماید. به جرات می توان گفت که از لحاظ کیفیت خوابگاه ها و امکانات، لیم کوک وینگ جزء رده ی برتر دانشگاه های مالزی به شمار می رود. هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :
براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

دانشگاه فن آوری (صنعتي) مالزی
University Technology Malaysia
UTM
معرفی دانشگاه
دانشگاه تكنولوژي مالزی در ناحیه جنوبی این کشور واقع شده است و مقصدی مناسب برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در شاخه های فنی ، مهندسی و تكنولوژيك می باشد . بيش از 20  مركز پژوهشی در اين دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. 12000 دانشجو در مقطع کارشناسی، 6000 دانشجوی غیر حضوری و 3800 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، بافت و ساختار جمعیتی دانشگاه فن آوری مالزی را تشکیل می دهند. نزديک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتي، فرصت خوبي را برای دانشجويان فني مهندسي بوجود مي آورد تا در دوران تحصیل بتوانند ارتباطی مفید و نزدیک با محیط حرفه ای آینده خود را تجربه نمایند .

تاريخچه:
تاریخ تاسیس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر ميگردد ؛ زماني كه به عنوان يك مدرسه تكنيكي داير شد و بعدها در نوع خود (آموزش تكنولوژيك) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشكده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید.  نخست وزير پيشين اين كشور دكتر ماهاتير محمد اين دانشگاه را به عنوان دانشگاه كاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود .

موقعيت و محل دانشگاه :
کمپ اصلی UTM با مساحت 1/77 هكتار در Skudai در استان Johor Bahru  در قسمت جنوبي مالزي  به فاصله سه ساعت از کوالالامپور واقع شده است. کمپ دوم UTM که به تازگی شروع به کار کرده است در شهر کوالالامپور واقع شده که مساحتی حدود 18 هكتار را در بر می گیرد و صرفاً دوره های مقطع کارشناسی ارشد را برگزار می نماید.

امكانات دانشگاه
مجموعه ورزشي دانشگاه: امكانات ورزشي دانشگاه شامل زمين بدمينتون و سالن براي بازيهاي باشگاهي مانند ژيمناستيك مي باشد . علاوه بر اين، زمينهاي فوتبال ، امكانات براي ورزش تنيس ، بسكتبال ، واليبال و ورزشهاي آبي نيز تعبیه شده است .قسمت اعظم اين زمين هاي ورزشي نزديك به ساختمان هاي مسكوني داتشجويان قرار گرفته اند .
باغ استوایی: این باغ در نزديكي درياچه واقع شده است که مکانی مناسب استراحت ، مطالعه یا اوقات فراغت دانشجویان است . این مجموعه داراي انواع مختلفي از گل ها و گياهان مناطق استوایی مي باشد که زیبایی چشم گیری دارد  .
رودخانه هاي طبيعي و كمپهاي متعدد نیز براي افراد علاقه مند به جاذبه های طبیعی در دسترس قرار دارند .
تفريحگاه دیگری که می توان از آن نام برد Observatory Center مي باشد كه در بلندترين نقطه دانشگاه واقع شده است . اين مكان به عنوان محلی براي استفاده از هواي تازه ، قدم زدن و ورزش كردن درنظر گرفته شده است و دانشجويان با رفتن به بالاي اين تپه ميتوانند از منظره زيباي اطراف دانشگاه لذت ببرند .
غذاخوری ها: در حدود 50 رستوران و كافه تريا و Fast Food با انواع غذاهاي چيني و هندي و غربي و سنتي در محوطه دانشگاه وجود دارد. تعداد زیادی فروشگاه شامل فروشگاههاي كتاب – مركز كپي – مركز تلفن موبايل  –اتوشويي – سالن زيبايي و آرايشگاه – فروشگاههاي كامپيوتر و بيش از 20 فروشگاه سبزي و ميوه و آژانس هاي مسافرتي نیز مشغول به فعالیت مي باشند.
مركز پزشكي دانشگاه: امکانات پزشكي در کمپ دانشگاهی براي دانشجويان فراهم است . مركز پزشکی دانشگاه طيف وسيعي از خدمات از قبیل جراحي هاي كوچك ، آزمايش های طبي و همچنين مراقبت هاي پزشكي محدود را ارائه می دهد  .
مهد کودک: اين مركز براي نگهداري كودكان 5 سال و پایین تر در نظر گرفته شده است. اين مركز در نزديكي زمين تنيس واقع است و براي عموم قابل استفاده می باشد كه براي پذیرش فرزندان كارمندان دانشگاه و دانشجويان اولویت قائل است .
پیش دبستانی: مرکز پیش دبستانی براي نگهداري كودكان 5 تا 6 سال مي باشد كه از كودكان كساني كه در حوالي دانشگاه سكونت دارند هم نگهداري به عمل مي آورد .
سرويس حل و نقل: اين سرويس براي حمل و نقل دانشجويان از خوابگاه ها و محلات اطراف به دانشگاه طراحی شده است. روزانه بيش از 30 سرویس از 7 صبح تا 11:30 شب به سمت دانشگاه و بالعکس کار نقل و انتقال دانشجویان را انجام می دهند .
بانك و اداره پست: بانك CIMB یکی از پر مشتری ترین بانک های مالزی  در دانشگاه شعبه دارد که برای دانشجویان قابل استفاده است. هم چنین یک شعبه از اداره پست در ساختمان اتحادیه دانشجویان قرار گرفته است.
مسجد سلطان اسماعيل: ساخت مسجد سلطان اسماعيل در سال 1990 به پايان رسيده است . اين مسجد با گنجایش 10000 نفر امكانات زيادي نظير اتاق هاي سمينار و كتابخانه و سالن هاي سخنراني را دارا مي باشد .
كتابخانه دانشگاه: این کتابخانه به نام Persutakan Sultanah Zanariah ( PSZ ) معروف است . در ماه می سال 1998 این کتابخانه به جهت خدمات و ساختار مناسب خود موفق به اخذ استاندارد MS ISO9002 گردیده است . در حال حاضر دسترسي به متن هاي كامل ژورنال ها ، ديكشنري ها ، دايره المعارف ها و كتابهاي الکترونیک از طريق امکانات متنوع اين کتابخانه  وجود دارد .
كتابخانه الکترونیک:  تمام دانشجويان می توانند با استفاده از اینترنت از هرجا که مایل باشند به کتابخانه الکترونیک دانشگاه دسترسی پیدا کنند.
سالن هاي سخنراني و كلاسها: كه به تجهيزات آموزش الكترونيكي مانند   notebookو سيستم هاي صوتي مجهز شده اند .
مكان زندگي: در حال حاضر 17 ساختمان در کمپ اصلي براي سكونت موجود مي باشد كه ظرفیت پذیرش بيش از 10000 دانشجو را داراست . انواع مختلف اتاق های تك نفره ، 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره در این ساختمان ها در نظر گرفته شده است . برای دانشجویان متاهل  بيش از 200 واحد آپارتمان 2 خوابه مبله كه به اينترنت دانشگاه متصل است موجود می باشد .
امكانات موجود در هر ساختمان مسكوني: كافه تريا – سالن چند منظوره – نمازخانه – اتاق مطالعه – مركز اينترنت و كامپيوتر – زمين تنيس
از آنجايي كه تعداد خوابگاه های متاهلی محدود مي باشد ، فراهم بودن مكان زندگي براي  دانشجویان متاهل منوط به خالی بودن آپارتمان ها است.

دسترسی به  UTM
منطقه جوهور از کوالالامپور 350 کیلومتر فاصله دارد که بر این مبنا دانشجویان خارجی که با پرواز بین المللی به کوالالامپور می آیند ، می توانند با یک پرواز داخلی ( 40 دقیقه ) و یا قطار ( 6 ساعت ) به این منطقه دسترسی پیدا کنند. شرکت قطارهای بین شهری مالزی (KTM) سرويسهاي متعددي براي منطقه جوهور از ديگر شهر هاي مالزي و سنگاپور فراهم مي كند .

شرايط زندگي در مالزي
آب و هواي مالزي : آب و هواي مالزی به طور کلی نیمه استوایی و معتدل است که سالی 1 تا 2 ماه ( حوالی ماه های مارس و آوریل ) رو به گرمی می گذارد . دماي ميانگين در مالزي بین 21 تا 32 درجه سانتي گراد متغیر است . فصل باران در قسمت شرقی ( ایالت های ساباه و ساراواک ) از آبان تا بهمن و در قسمت غربي از اواخر فروردين تا خرداد و از مهر تا آذر است .رطوبت هوا معمولاً در حد 80 درصد قرار دارد .
اقوام و مذاهب : مالزي را می توان از آن دسته کشورهایی بر شمرد که به لحاظ مذهب و قومیت از تنوع بالایی برخوردارند. نژادهای مالایی ، چینی ، هندی ، اندونزیایی ، پاکستانی ، عرب و … در این کشور در هم آمیخته اند و به همین نسبت مذاهب اسلام ، بودیسم ، هندویسم ، فرقه های مختلف تائویسم ، مسیحیت و غیره نیز رواج دارند. تنوع بالای اقوام و مذاهب در مالزی تاثیری بسیار مثبت بر دیدگاه و فرهنگ مردم این کشور در نوع برخورد با شهروندان سایر کشور ها داشته است.

هزينه هاي زندگي
از آنجا که هزینه زندگی در منطقه جوهور و اسکودای به نسبت کوالالامپور در رتبه پایین تری قرار دارد، برآورد دانشگاهUTM برای هزینه زندگی دانشجویان این دانشگاه بدون احتساب هزینه متغیر اسکان، در حدود 300 تا 350 دلار در ماه است. برای متاهلین هزینه ی سرانه از این رقم پایین تر خواهد بود. مثلا برای یک زوج ماهانه 500 تا 550 دلار، و برای یک خانواده سه نفره ماهانه 650 تا 700 دلار بدون احتساب هزینه متغیر اسکان کافی خواهد بود.

هزینه تحصیل در UTM
دوره زبان
هزینه دوره زبان هر ترم (15 هفته): 4576 رینگیت

کمپ جوهور:
کارشناسی ارشد (فقط کلاس): هر ترم 3526 رینگیت
کارشناسی ارشد (کلاس + پژوهش): هر ترم 3526 رینگیت
کارشناسی ارشد (فقط پایان نامه): هر ترم 3926 رینگیت
دکترا: هر ترم 4226 رینگیت

کمپ کوالالامپور:
کارشناسی ارشد (فقط کلاس): ترم اول 8280 رینگیت، ترم دوم به بعد 7360 رینگیت
تذکر: دانشجويان از شانس گرفتن کمک هزينه تحصيلي برخوردارند اما اين مساله بستگي به عوامل مختلفي نظير رشته، موقعيت علمي، سخت کوشي وغيره دارد که پس از آغاز به تحصيل مشخص مي شود و در زمان اقدام برای پذيرش اين موضوع اصلا مشخص نيست و ايران اينديا هم در اين مورد هيچ اختيار يا مسووليتي ندارد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه UTM
برای اخذ پذیرش از این دانشگاه میتوانید از سرویس اخذ پذیرش آنلاین سایت ایران ایندیا استفاده نمایید. جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش بدین شرح است:
1- ترجمه ريز نمرات ليسانس (و فوق لیسانس) و ترجمه مدرك كارشناسي (و کارشناسی ارشد) ممهور به مهر دادگستري و وزارت امور خارجه ايران (2 نسخه)
2- دو نسخه توصيه نامه اساتيد كه می بایست توسط دو تن از اساتيد به همراه مهر و امضا تکمیل شده و ترجيحاً در پاكت دربسته قرار داده شود .توجه کنید که میبایست از هر استاد 2 نسخه توصیه نامه تحویل داده شود (جمعاً 4 نسخه) شما میتوانید فرم توصیه نامه را از اینجا دانلود کنید
3- كپي پاسپورت از كل 40 صفحه در دو نسخه . (حتما از کاغذ سایز A4 استفاده شود)
4- كپي برابر اصل پاسپورت در دو نسخه (اين كار توسط دارالترجمه انجام مي شود).
5- 8  قطعه عكس 4*6
6- پروپوزال: طرح توجيهي براي پايان نامه اي كه قصد داريد براي اخذ مدرك روي آن كار كنيد. براي اطلاعات بيشتردر زمینه نحوه نگارش پروپوزال می توانید از راهنماي پروپزال استفاده كنيد. توجه کنيد که چنانچه شما از سيستم تحصيلي فقط کلاس و بدون پژوهش استفاده مي کنيد نيازی به پروپوزال نداريد.
(نیازی به ارسال پرینت پروپوزال به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل پروپوزال را برای ما ایمیل کنید)
7- برگه تامين مالي: براي تهيه اين نامه بايد مبلغ 7 ميليون تومان در حساب خود در بانك قرار دهيد و همان روز از بانك نامه تايديه بگيريد و نامه را به روابط بين المللي بانك داده و ترجمه انگليسي آن را دريافت نماييد. (2نسخه) پس از اخذ برگه موجودی لاتین می توانید مبلغ را از حساب خارج کنید .
8- رزومه انگليسي : براي نگارش رزومه از راهنماي رزومه استفاده كنيد (2نسخه)
(نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.)
9- مدرك زبان (کارنامه آزمون آيلتس يا تافل در اولویت قرار دارند اما اگر دوره ای هر چند کوتاه در یک آموزشگاه زبان گذرانده باشید نیز گواهی آن قابل قبول است.)

توضیح مهم درباره مدرک زبان و IELTS:
برای اخذ پذیرش ارائه ی مدارک تافل یا آیلتس اجباری نیست اما پس از اخذ پذیرش و در زمان ثبت نام دانشجو الزاماً می بایست در آزمون تافل یا آیلتس شرکت نموده و کارنامه خود را ارائه دهد. شرایط دانشجو پس از ارائه ی کارنامه به این ترتیب خواهد بود:
– نمره ی آیلتس: 6.0 و بالاتر / تافل آی بی تی: 79 و بالاتر / تافل کاغذی: 550 و بالاتر: بدون نیاز به دوره ی زبان ثبت نام قطعی در دوره دانشگاهی انجام می شود
– نمره ی آیلتس: 5.0 تا 6.0 / تافل آی بی تی: 61 تا 79 / تافل کاغذی: 500 تا 550: با در نظر گرفتن حداقل یک ترم دوره ی زبان انگلیسی و کسب نمره ی کافی ثبت نام می شود
– نمره ی آیلتس: 4.0 تا 5.0 / تافل آی بی تی: 40 تا 61 / تافل کاغذی: 450 تا 500: با در نظر گرفتن حداقل دو ترم دوره ی زبان انگلیسی و کسب نمره ی کافی ثبت نام می شود
تذکر: اگر وضعیت زبان انگلیسی شما مناسب نمی باشد، پیش از اقدام برای ادامه تحصیل برای دوره های فشرده زبان انگلیسی اقدام کنید.

فهرست رشته های موجود در دانشگاه UTM
دانشکده معماری و برنامه ریزی

الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد طراحی شهری (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد برنامه ریزی مسکن (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد برنامه ریزی منابع و مدیریت محیط زیست (فقط کلاس درس)
5- کارشناسی ارشد برنامه ریزی – فناوری اطلاعات (فقط کلاس درس)
6- کارشناسی ارشد برنامه ریزی منطقه ای و شهری (فقط کلاس درس)
7- کارشناسی ارشد معماری (فقط پایان نامه)
8- دکتری برنامه ریزی حمل و نقل (فقط پایان نامه)
9- دکتری معماری (فقط پایان نامه)
10- دکتری برنامه ریزی منطقه ای و شهری (فقط پایان نامه)

دانشکده علوم زیستی و زیست-مهندسی
الف) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد علوم زیستی (فقط پایان نامه)
2- دکتری علوم زیستی (فقط پایان نامه)

دانشکده مهندسی عمران
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – آب (هیدرولیک و هیدرولوژی) (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – حمل و نقل (فقط کلاس درس)
3- دکتری مهندسی عمران – مدیریت و فناوری ساخت (کلاس درس + پایان نامه)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی مواد (فقط پایان نامه)
2- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مهندسی سازه (فقط پایان نامه)
4- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – آب (هیدرولیک و هیدرولوژی) (فقط کلاس درس)
5- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – ژئوتکنیک (فقط کلاس درس)
6- کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست (فقط پایان نامه)
7- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – مدیریت محیط زیست (فقط کلاس درس)
8- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – آب (هیدرولوژی و منابع آب) (فقط کلاس درس)
9- کارشناسی ارشد مدیریت ساخت (فقط کلاس درس)
10- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – حمل و نقل (فقط کلاس درس)
11- کارشناسی ارشد مهندسی حمل و نقل (فقط پایان نامه)
12- کارشناسی ارشد مهندسی عمران – فاضلاب (فقط کلاس درس)
13- دکتری مهندسی عمران – مدیریت و فناوری ساخت (کلاس درس + پایان نامه)
14- دکتری مهندسی عمران (فقط پایان نامه)

دانشکده مهندسی برق:
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی برق – الکترونیک و مخابرات (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی برق – مکاترونیک و کنترل اتوماتیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مهندسی برق – قدرت (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی ارتباطات (کلاس درس + پایان نامه)
2- کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و سیستم های میکروالکترونیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مهندسی برق – الکترونیک و مخابرات (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد مهندسی برق – مکاترونیک و کنترل اتوماتیک (فقط کلاس درس)
5- کارشناسی ارشد مهندسی برق – قدرت (فقط کلاس درس)
6- دکتری مهندسی برق (فقط پایان نامه)

دانشکده مهندسی شیمی و منابع طبیعی
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد امنیت، سلامت و محیط زیست (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد فناوری پلیمر (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی گاز (فقط پایان نامه)
3- کارشناسی ارشد امنیت، سلامت و محیط زیست (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (فقط کلاس درس)
5- کارشناسی ارشد مهندسی نفت (فقط پایان نامه)
6- کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر (فقط پایان نامه)
7- کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست (کلاس درس + پایان نامه)
8- دکتری مهندسی گاز (فقط پایان نامه)
9- دکتری مهندسی شیمی (فقط پایان نامه)
10- دکتری مهندسی نفت (فقط پایان نامه)
11- دکتری مهندسی پلیمر (فقط پایان نامه)
12- دکتری مهندسی محیط زیست (فقط پایان نامه)

دانشکده زمین شناسی
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد ژئوانفورماتیک (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مدیریت و توسعه زمین (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مستغلات (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد Remote Sensing (فقط کلاس درس)
5- کارشناسی ارشد مدیریت دارایی (Asset Management) (فقط کلاس درس)
6- کارشناسی ارشد مهندسی ژئوماتیک (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد ناوبری ماهواره ای (Satellite Navigation) (فقط پایان نامه)
2- کارشناسی ارشد تحقیقات صنایع (فقط پایان نامه)
3- کارشناسی ارشد ژئوانفورماتیک (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد هیدروگرافی (فقط پایان نامه)
5- کارشناسی ارشد تحقیقات ماهواره ای (Satellite Surveying) (فقط پایان نامه)
6- کارشناسی ارشد مدیریت و توسعه زمین (فقط کلاس درس)
7- کارشناسی ارشد مستغلات (فقط کلاس درس)
8- کارشناسی ارشد Remote Sensing (فقط کلاس درس)
9- کارشناسی ارشد مدیریت دارایی (Asset Management) (فقط کلاس درس)
10- کارشناسی ارشد مهندسی ژئوماتیک (فقط کلاس درس)
11- دکتری ناوبری ماهواره ای (Satellite Navigation) (فقط پایان نامه)
12- دکتری تحقیقات صنایع (فقط پایان نامه)
13- دکتری ژئوانفورماتیک (فقط پایان نامه)
14- دکتری هیدروگرافی (فقط پایان نامه)
15- دکتری تحقیقات ماهواره ای (فقط پایان نامه)
16- دکتری مدیریت و توسعه زمین (فقط پایان نامه)
17- دکتری مستغلات (فقط پایان نامه)
18- دکتری Remote Sensing (فقط پایان نامه)
19- دکتری مهندسی ژئوماتیک (فقط پایان نامه)

دانشکده مهندسی مکانیک
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک – فناوری پیشرفته ی تولید (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک – فناوری پیشرفته ی تولید (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد طراحی صنعتی (فقط پایان نامه)
5- کارشناسی ارشد مهندسی مواد (فقط کلاس درس)
6- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک – تکنولوژی دریایی (فقط پایان نامه)
7- دکتری مهندسی مکانیک (فقط پایان نامه)

مدرسه بین المللی تجارت
الف) کمپ کوالالامپور
1- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – کار آفرینی فنی(فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – مدیریت استراتژیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – مدیریت سرمایه و اعتبار (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – کار آفرینی فنی (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – مدیریت استراتژیک (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) – مدیریت سرمایه و اعتبار (فقط کلاس درس)

دانشکده علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات – مدیریت (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر – امنیت اطلاعات (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر – مهندسی نرم افزار Real Time (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات – مدیریت (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات – تولید (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر(فقط کلاس درس)
4- دکتری علوم کامپیوتر (فقط پایان نامه)

دانشکده علوم پایه
الف) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد فیزیک (کلاس درس + پایان نامه)
2- کارشناسی ارشد ریاضیات مهندسی (فقط کلاس درس)
3- کارشناسی ارشد شیمی (فقط کلاس درس)
4- کارشناسی ارشد ریاضی (کلاس درس + پایان نامه)
5- دکتری ریاضی (فقط پایان نامه)
6- دکتری شیمی (فقط پایان نامه)
7- دکتری فیزیک (فقط پایان نامه)

دانشکده مدیریت و توسعه منابع انسانی
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد توسعه منابع انسانی (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مدیریت – تکنولوژی (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد توسعه منابع انسانی (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مدیریت – تکنولوژی (فقط کلاس درس)
3- دکتری مدیریت (فقط پایان نامه)

دانشکده علوم تربیتی
الف) کمپ کوالالامپور:
1- کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی (فقط کلاس درس)
2- کارشناسی ارشد مشاوره و راهنمایی (فقط کلاس درس)

ب) کمپ جوهور:
1- کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
2- کارشناسی ارشد مشاوره و راهنمایی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
3-  کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی و دبیری (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
4- کارشناسی ارشد آموزش و توسعه (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
5- کارشناسی ارشد روان شناسی آموزشی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
6- کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
7- کارشناسی ارشد سنجش آموزش (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
8- کارشناسی ارشد آموزش فنی و حرفه ای (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
9- کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
10- کارشناسی ارشد آموزش ریاضی (فقط کلاس درس) یا (کلاس درس + پایان نامه)
11- کارشناسی ارشد آموزش فیزیک (کلاس درس + پایان نامه)
12- کارشناسی ارشد آموزش شیمی (کلاس درس + پایان نامه)
13- دکتری مدیریت آموزشی (فقط پایان نامه) یا (کلاس درس + پایان نامه)
14- دکتری مشاوره و راهنمایی (فقط پایان نامه) یا (کلاس درس + پایان نامه)
15- دکتری برنامه ریزی درسی و دبیری (فقط پایان نامه) یا (کلاس درس + پایان نامه)
16- دکتری توسعه آموزشی (فقط پایان نامه) یا (کلاس درس + پایان نامه)
17- دکتری روان شناسی آموزشی (فقط پایان نامه) یا (کلاس درس + پایان نامه)
18- دکتری سنجش آموزش (کلاس درس + پایان نامه)
19- دکتری تکنولوژی آموزشی (فقط پایان نامه)
20- دکتری آموزش فنی و حرفه ای (فقط پایان نامه)
21- دکتری آموزش زبان انگلیسی (فقط پایان نامه)
22- دکتری آموزش ریاضی (فقط پایان نامه)
23- دکتری آموزش فیزیک (فقط پایان نامه)
24- دکتری آموزش شیمی (فقط پایان نامه)

دانشگاه علوم مالزی
Universiti Sains Malaysia
USM
معرفی دانشگاه
کمپ مرکزی 500 هکتاری دانشگاه USM که به دانشگاهی در باغ (University in a Garden) مشهور است، در جزیره ی زیبای پینانگ در شمال غرب مالزی واقع شده است. پینانگ از مشهورترین جزایر مالزی است که از زمان استعمار انگلستان مورد توجه و علاقه ی انگلیسی ها بوده و امروزه هم خانواده های انگلیسی بسیاری به آن مهاجرت یا در آن زندگی می کنند. پینانگ که از سوی یونسکو به عنوان یک میراث جهانی (World Heritage) شناخته شده است، با یک پل به خشکی و به شهر باتر وورت (Butterworth) و از آنجا از طریق شاهراه شمال-جنوب مالزی به سایر شهرها متصل است. با توجه به اینکه این جزیره به طور عمده یک تفریحگاه محسوب می شود، هتل ها و مراکز تفریحی بسیاری را در خود جای داده است. کمپ USMدر جنوب شهر جورج تاون (George Town) مرکز پینانگ و در نزدیکی پل اتصال به خشکی قرار دارد. خطوط هواییMalaysia Airlines و Air Asia هر روز ازکوالالامپور و سنگاپور و سایر شهرهای مهم به پینانگ پرواز دارند. علاوه بر این می توان با سه تا چهار ساعت رانندگی در شاهراه شمال-جنوب از کوالالامپور به سمت شمال به پینانگ دسترسی پیدا کرد.
USM یکی از 4 دانشگاه تحقیقاتی مالزی (Research University) است که بودجه ی تحقیقاتی بالایی به خود اختصاص داده و مراکز پژوهشی قوی و مجهزی دارد. طی سال های گذشته USM همواره رتبه ی جهانی خود را نیز حفظ کرده و ارتقا داده است. این دانشگاه طی 5 سال گذشته هر سال رتبه ای زیر 500 (در سطح جهانی) داشته است. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر بالغ بر 22 هزار نفر است.
اغلب رشته های دانشگاهی در مقاطع تکمیلی این دانشگاه ارائه می شوند، اما آنچه باعث شهرت و قدرت گرفتن USM شده است، کیفیت و تنوع رشته های آن در گروه های علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه است. برای تحصیل در گروه رشته های مهندسی هم چنان دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM) بهترین انتخاب به شمار می رود.
کمپ دوم USM که اختصاص به شاخه های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و بهداشت دارد در منطقه ی کوبانگ کریان(Kubang Kerian) در کوتا بارو (Kota Bahru) مرکز استان کلانتان و در شمالی ترین نقطه ی ساحل شرقی شبه جزیره مالزی در حوالی مرز تایلند قرار دارد. استان کلانتان به عنوان قلب صنایع دستی سنتی مالزی ساختار اجتماعی – اقتصادی ساده ای دارد. منبع درآمد اصلی مردم این منطقه کشاورزی و صنایع دستی مانند پارچه بافی سنتی و در کنار اینها اکو-توریسم است. این کمپ 220 هکتاری مانند کمپ مرکزی کلیه ی امکانات آکادمیک و غیر آکادمیک (مانند زمین گلف، کلاب های ورزشی، رستوران و غیره) را در خود جای داده است. بیمارستان مجهز 750 تخت خوابی HUSM با امکانات کامل و به روز نیز جزئی از این مجموعه است. علاوه بر این، کتابخانه پزشکی USM با حدود 110 هزار جلد کتاب تخصصی، 28 هزار اسلاید و 5300 آیتم سمعی-بصری هر روز از 8:30 صبح تا 12 شب پذیرای دانشجویان است. دسترسی به کمپ پزشکی USM نیز بسیار آسان است، پرواز های خطوط هوایی Malaysia Airlines و Air Asia هر روز از کوالالامپور و پینانگ به کوتا بارو برقرار است. کمپ USM در 25 دقیقه ای فرودگاه کوتا بارو واقع شده است.
کمپ سوم USM که اختصاص به رشته های مهندسی دارد در نیبونگ تبال (Nibong Tebal) در امتداد شاهراه اصلی شمال-جنوب مالزی و با فاصله ی یک ساعته از پینانگ قرار دارد. رشته هایی مانند مهندسی شیمی، مکانیک، عمران و غیره در این کمپ ارائه می شوند.

زندگی در USM
1- کمپ مرکزی
دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی ارشد یا دکتری شاخه های علوم پایه، علوم انسانی، علوم اجتماعی، ارتباطات، مدیریت، داروسازی، هنرهای زیبا، محیط زیست، معماری و توریسم درخواست پذیرش می دهند در کمپ مرکزی در پینانگ ثبت نام و تحصیل خواهند نمود. USM در پینانگ خوابگاه هم برای دانشجویان مجرد و هم متاهلین خوابگاه ارائه می نماید که البته تعداد آن محدود است. هزینه زندگی در خوابگاه هایUSM  در پینانگ به این ترتیب است:
–          اتاق یکنفره بدون کولر: ماهانه 55 دلار
–          اتاق یکنفره با کولر: ماهانه 85 دلار
–          اتاق دو نفره بدون امکانات آشپزخانه: ماهانه 17 تا 22 دلار
–          خوابگاه متاهلی (آپارتمان های یک و دو خوابه) : 55 تا 75 دلار

*** در دو مورد آخر هزینه های برق و شارژ جداگانه محاسبه خواهد شد.
چنانچه دانشجویان موفق به گرفتن خوابگاه نشوند یا ترجیح دهند مستقل باشند، در محله های اطراف کمپ دانشگاه آپارتمان می توان آپارتمان اجاره کرد. اجاره ی یک آپارتمان دو تا سه خوابه در این محله ها از 180 دلار (بدون مبلمان و کوچک) تا 550 دلار (مبله و بزرگ) متغیر است. هم چنین اتاق جهت اجاره در این منطقه موجود است که نرخ آن از 55 تا 80 دلار می باشد. سرویس رفت و آمد به دانشگاه در محله های اطراف برقرار است.
بدون در نظر گرفتن هزینه متغیر اسکان، هزینه زندگی برای یک نفر دانشجو در دانشگاه USM ماهانه حداقل 300 دلار و برای خانواده ها (مثلاً یک خانواده 3 نفره) حداقل ماهانه 600 دلار قابل تخمین است.

2- کمپ کوتا بارو
دانشجویانی که برای شاخه های علوم پزشکی و دندان پزشکی درخواست پذیرش می کنند، برای تحصیل به کمپ کوتا بارو اعزام خواهند شد. هزینه های زندگی در کوتا بارو در مقایسه با پینانگ یا کوالالامپور به ویژه در مورد اسکان بسیار پایین تر است. خوابگاه های کمپ کوتابارو صرفاً جهت دانشجویان مجرد قابل استفاده است و تنها حالت موجود ” اتاق دو نفره بدون امکانات آشپزخانه: ماهانه 17 تا 22 دلار” می باشد.
اغلب خانه ها در کوتا بارو به صورت ویلایی هستند و اجاره ی یک ویلای دوبلکس مبله در نزدیکی USM از حدود 250 دلار در ماه قابل محاسبه است. همانطور که پیشتر اشاره شد بدون در نظر گرفتن هزینه متغیر اسکان، هزینه زندگی برای یک نفر دانشجو در دانشگاه USM ماهانه حداقل 300 دلار و برای خانواده ها (مثلاً یک خانواده 3 نفره) حداقل ماهانه 600 دلار قابل تخمین است.

تحصیل در USM

نکات کلیدی:
1- دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در USM در سه حالت ارائه می شوند:
1-1 فقط کلاس درس (Course Work)
2-1 کلاس درس + پایان نامه(Mixed Mode)
3-1 فقط پایان نامه(Research)
2- طول یک دوره کارشناسی ارشد در USM حد اقل 2 ترم و طول یک دوره دکتری حداقل 4 ترم است. البته برخی رشته ها مانند تخصص های پزشکی (کارشناسی ارشد پزشکی) حداقل 8 ترم زمان تحصیل نیاز دارند. همچنین دوره های دکتری که کلاس درس نیز دارند حداقل 6 ترم زمان احتیاج خواهند داشت.
3- پیش از اقدام برای تحصیل در USM لازم است متقاضیان وضعیت زبان انگلیسی خود را به حد مورد نیاز (IELTS: 6.0 یاTOEFL:550) رسانده باشند. هم چنین شانس قبولی بر اساس سابقه کار مرتبط ، سطح معدل و نمرات تخصصی هر فرد متغیر است. چنانچه از نظر زبان انگلیسی در سطح مناسب نیستید اکیداً توصیه می کنیم پیش از اقدام برای اخذ پذیرش یا هم زمان با آن حتماً از دوره های فشرده زبان انگلیسی استفاده نمایید.
4- در دانشگاه های دولتی مالزی به طور کلی همه ی دانشجویان خارجی میبایست یک عنوان درس زبان مالایی در سطح مبتدی را بگذرانند. USM نیز از این قاعده مستثنا نیست و بهتر است دانشجویان در همان ترم اول تحصیل این درس را انتخاب کرده و بگذرانند.
5- گرفتن مرخصی تحصیلی در دوره هایی که کلاس درس دارند و تقویم آنها مشخص است چندان آسان نیست و تنها عذر قابل پذیرش تعویق صدور ویزا است. بنابراین اگر نامه ی پذیرش شما زود به دستتان رسید بهتر است جهت ثبت نام در همان ترم اقدام نمایید.
6- نمرات دانشگاهی از 0 تا 4 متغیر و شرط قبولی در یک درس حداقل نمره ی 2.01 است.
7- نمره دهی پایان نامه (برای دوره های دارای پایان نامه)  و نمره دهی پروژه (برای حالت “فقط کلاس درس”) تنها بر اساس “قبول/رد” است.
8- معدل پایین تر از 2.5 برای کارشناسی ارشد و پایین تر از 3.0 برای دکترا در یک ترم وضعیت “مشروطی” دارد. برای رساندن معدل به بالای این حد دانشجو مجاز است مجدداً در امتحان دروس ضعیف تر شرکت کند.
9- چنانچه معدل دانشجو در دو ترم بین 0 تا 1.00 باشد دانشجو اخراج خواهد شد.
10- برای دانشجویانی که فقط پایان نامه می گذرانند حضور در دانشگاه حداقل 12 ماه (برای کارشناسی ارشد) و 24 ماه (برای دکترا) اجباری است. پس از این زمان دانشجو می تواند با توافق استاد راهنما از راه دور با استاد و دانشگاه در تماس بماند.

شهریه ها
*** توجه کنید که دانشجويان دانشگاه USM از شانس گرفتن کمک هزينه تحصيلي برخوردارند اما اين مساله بستگي به عوامل مختلفي نظير رشته، موقعيت علمي، سخت کوشي وغيره دارد که پس از آغاز به تحصيل مشخص مي شود و در زمان اقدام برای پذيرش اين موضوع اصلا مشخص نيست و ايران اينديا هم در اين مورد هيچ اختيار يا مسووليتي ندارد.
1- کارشناسی ارشد و دکتری تحقیقاتی  “فقط پایان نامه” تمام دانشکده ها:
رشته ها
هزینه سالانه
علوم انسانی، علوم اجتماعی، باستان شناسی، زبان و ترجمه
3060 رینگیت
علوم تربیتی، علوم ارتباطات، هنرهای زیبا، مطالعات زنان و مطالعات استراتژیک
3300 رینگیت
مدیریت
4125 رینگیت
علوم پایه (شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، نجوم و تحقیقات اتمسفر)
3720 رینگیت
علوم پایه کاربردی (مطالعات مواد مخدر، تکنولوژی صنعتی، اسکان، معماری و غیره)
4200 رینگیت
دانشکده داروسازی، دانشکده کامپیوتر
5250 رینگیت
پزشکی، بهداشت و دندان پزشکی
5400 رینگیت
–          هزینه بررسی پایان نامه ی کارشناسی ارشد: 1000 رینگیت
–          هزینه بررسی پایان نامه دکتری: 1500 رینگیت
2- کارشناسی ارشد “کلاس درس + پایان نامه”:
رشته
هزینه
آمار ریاضی، ارتباطات تصویری، زبان شناسی و انگلیسی، مطالعات زبان، ادبیات، علوم اطلاعات جغرافیایی، مطالعات ترجمه، تاریخ جنوب شرق آسیا، ابزار سازی شیمیایی، آموزش پزشکی، آمار پزشکی، علوم کامپیوتر، کارآفرینی فنی و فناوری اطلاعات، فیزیک حالت جامد، فیزیک پزشکی، ژئوفیزیک کاربردی، شاخه های علوم تربیتی، مدیریت اقتصادی، مدیریت توسعه اسلامی،
9900 رینگیت
آموزش ریاضی، روزنامه نگاری علمی و زیست محیطی، مدیریت پروژه، تکنولوژی ساخت، مسکن، معماری مناظر، توسعه توریسم
10890 رینگیت
آناتومی بالینی
16500 رینگیت
علوم ورزش
10375 رینگیت
داروسازی
16500 رینگیت
MBA (تجارت بین الملل)
25410 رینگیت
برنامه ریزی
21040 رینگیت
سایر شاخه های هنر و موسیقی
13200 رینگیت
3- دکتری “فقط کلاس درس” و “کلاس درس + پایان نامه”:
رشته
هزینه
DBA دکتری مدیریت اجرایی
46780 رینگیت
آموزش علوم، تکنولوژی آموزشی و مالتی مدیا، برنامه ریزی درسی، آموزش زبان انگلیسی
52000 رینگیت
داروسازی بالینی
50000 رینگیت
4- کارشناسی ارشد شاخه های پزشکی، جراحی و آسیب شناسی بالینی:
شهریه ثابت: سالانه 10000 رینگیت
هزینه امتحانات حرفه ای: 3000 رینگیت
پروژه نهایی: 600 رینگیت
5- کارشناسی ارشد بالینی دانشکده دندان پزشکی:
شهریه: سالانه 60000 رینگیت

مدارک لازم جهت درخواست پذیرش
برای اخذ پذیرش از این دانشگاه شما میتوانید از خدمات ویژه سایت ایران ایندیا بصورت مکاتبه ای استفاده نمایید. جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش بدین شرح است:
1- ترجمه ريز نمرات ليسانس و ترجمه مدرك كارشناسي ممهور به مهر دادگستري و وزارت امور خارجه ايران (2 نسخه)
2- دو نسخه توصيه نامه اساتيد كه می بایست توسط دو تن از اساتيد به همراه مهر و امضا تکمیل شده و ترجيحاً در پاكت دربسته قرار داده شود .شما مي توانيد اين توصيه نامه ها را از بخش دانلودهای وبسایت دريافت كنيد.  توجه کنید که میبایست از هر استاد 2 نسخه توصیه نامه تحویل داده شود (جمعاً 4 نسخه)
3- كپي پاسپورت از كل 40 صفحه در 3 نسخه . (حتما از کاغذ سایز A4 استفاده شود)
4- كپي برابر اصل پاسپورت در 2 نسخه (اين كار توسط دارالترجمه انجام مي شود).
5- 14  قطعه عكس 4*6
6- پروپوزال: طرح توجيهي براي پايان نامه اي كه قصد داريد براي اخذ مدرك روي آن كار كنيد. براي اطلاعات بيشتردر زمینه نحوه نگارش پروپوزال می توانید از راهنماي پروپزال استفاده كنيد. توجه کنيد که چنانچه شما از سيستم تحصيلي فقط کلاس و بدون پژوهش استفاده مي کنيد نيازی به پروپوزال نداريد.
(نیازی به ارسال پرینت پروپوزال به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل پروپوزال را برای ما ایمیل کنید)
7- برگه تامين مالي: براي تهيه اين نامه بايد مبلغ 7 ميليون تومان در حساب خود در بانك قرار دهيد و همان روز از بانك نامه تايديه بگيريد و نامه را به روابط بين المللي بانك داده و ترجمه انگليسي آن را دريافت نماييد. (2نسخه) پس از اخذ برگه موجودی لاتین می توانید مبلغ را از حساب خارج کنید .
8- رزومه انگليسي : براي نگارش رزومه از راهنماي رزومه استفاده كنيد (2نسخه)
(نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.)
9- مدرك زبان (کارنامه آزمون آيلتس يا تافل در اولویت قرار دارند اما اگر دوره ای هر چند کوتاه در یک آموزشگاه زبان گذرانده باشید نیز گواهی آن قابل قبول است.)
* اگر وضعیت زبان انگلیسی شما مناسب نمی باشد پیش از اقدام برای ادامه تحصیل برای دوره های فشرده زبان انگلیسی اقدام کنید.
تقويم دانشگاهي براي كارشناسي ارشد و دكترا در USM:
دانشگاه USM  برای دوره های دارای کلاس درس دو بار در سال دانشجو مي پذيرد ؛
نيمسال اول: اخرين مهلت تحويل  مدارک  February 20   ( آخر بهمن ) –  شروع كلاسها در July ( تير ماه )
نيمسال دوم: آخرين مهلت تحويل مدارک August 20 ( پایان مرداد ) – شروع کلاسها January ( دي ماه )
*** برای دوره های پژوهشی که فقط پایان نامه دارند، در تمام سال مدارک پذیرفته میشود اما معمولا صدور پذیرش هم زمان با سایر دوره ها خواهد بود.

فهرست رشته ها در USM
الف) کمپ مرکزی (پینانگ)
1- گروه علوم پایه:
1-1 دانشکده زیست شناسی
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
زیست شناسی دریایی
Aquatic Biology
حشره شناسی کابردی
Applied Entomology
جانورشناسی
Zoology
بیوتکنولوژی
Biotechnology
زیست شناسی مخیطی
Environmental Biology
میکروبیولوژی
Microbiology
آسیب شناسی گیاهی
Plant Pathology
باغبانی
Botany
انگل شناسی
Parasitology
2-1 دانشکده شیمی
کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
ابزارسازی شیمیایی
Chemical Instrumentation
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
شیمی ارگانیک
Organic Chemistry
شیمی فیزیک
Physical Chemistry
شیمی غیر ارگانیک
Inorganic Chemistry
شیمی صنعتی
Industrial Chemistry
شیمی تحلیلی
Analytical Chemistry
1-3 دانشکده ریاضی
کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
آموزش ریاضی
Teaching of Mathematics

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
آمار
Statistics
ریاضی
Mathematics

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
ریاضی محض
Pure Mathematics
ریاضی کاربردی
Applied Mathematics
تحقیقات عملیاتی
Operation Research
طراحی ژئومتریک کامپیوتری
Computer Aided Geometric Design
آمار
Statistics
مدل سازی ریاضی
Mathematical Modeling
4-1 دانشکده فیزیک

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
فیزیک حالت جامد
Solid State Physics
فیزیک پزشکی
Medical Physics

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
ژئوفیزیک کاربردی
Applied Geophysics

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
فیزیک حالت جامد
Solid State Physics
ژئوفیزیک
Geophysics
بیوفیزیک
Biophysics
فیزیک پزشکی
Medical Physics
فیزیک تئوریک
Theoretical Physics
مطالعات انرژی
Energy Studies
بلورشناسی X-Ray
X-Ray Crystallography
فیزیک کاربردی
Applied Physics
نجوم و مطالعات اتمسفر
Astronomy & Atmospheric Sciences
5-1 مرکز مطالعات دریایی و سواحل

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
Study on Mangrove Ecosystems
آلودگی و سم شناسی دریا
Marine Pollution and Toxicology
کشت آبی
Mariculture
اکوسیستم تپه های مرجانی
Coral Reef Ecosystem
مدیریت جامع مناطق ساحلی
Integrated Coastal Zone Management
علوم دریایی
Marine Sciences

2- گروه علوم کاربردی
1-2 دانشکده تکنولوژی صنعتی
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
تکنولوژی غذا
Food Technology
فناوری کاغذ و پوشه
Bioresource, Paper and Coating Technology
تکنولوژی زیست محیطی
Environmental Technology
فناوری پردازش زیستی
Bioprocess Technology
کنترل کیفیت و ابزارسازی
Quality Control & Instrumentation
2-2 دانشکده اسکان، ساخت و برنامه ریزی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
تکنولوژی ساخت
Building Technology
اسکان
Housing
معماری مناظر
Landscape Architecture
برنامه ریزی
Planning
مدیریت پروژه
Project Management

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
توسعه توریسم
Tourism Development

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
تکنولوژی ساخت
Building Technology
مدیریت پروژه
Project Management
معماری
Architecture
معماری مناظر
Landscape Architecture
طراحی داخلی
Interior Design
اسکان
Housing
برنامه ریزی شهری و منطقه ای
Urban and Regional Planning
توسعه توریسم
Tourism Development
3-2 دانشکده داروسازی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
داروسازی بالینی
Clinical Pharmacy

دکتری (کلاس درس + پایان نامه) در:
داروسازی بالینی
Clinical Pharmacy

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
فیزیولوژی
Physiology
داروشناسی و سم شناسی
Pharmacology & Toxicology
میکروبیولوژی
Microbiology
بیوتکنولوژی
Biotechnology
داروسازی بالینی
Clinical Pharmacy
روش های تشخیص و تحلیل مواد مخدر
Methods of Drug Analysis & Synthesis
متابولیسم مواد مخدر
Drug Metabolism
پزشکی سنتی
Traditional / Herbal Medicine
عصب شناسی
Neuroscience
تکنولوژی دارویی
Pharmaceutical Technology
شیمی دارو
Pharmaceutical Chemistry
مدیریت داروسازی
Social & Administrative Pharmacy
بیوانفورماتیک و مدل سازی مولکولی
Bioinformatics and Molecular Modeling
4-2 دانشکده علوم کامپیوتر

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
علوم کامپیوتر
Computer Science
کارآفرینی فنی و فناوری اطلاعات
Information Technology – Technopreneurship

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
هوش مصنوعی و مهندسی نرم افزار
Artificial Intelligence & Software Engineering
انفورماتیک بهداشت
Health Informatics
زبان شناسی کامپیوتری (محاسباتی)
Computational Linguistics
شبکه های کامپیوتری
Computer Networks
پردازش موازی و پراکنده
Parallel & Distributed Processing
سیستم های اطلاعاتی / فناوری اطلاعات
Information Systems / Information Technology
سیستم های چند رسانه ای (مالتی مدیا)
Multimedia Systems

3- گروه علوم انسانی
1-3 مرکز زبان ها
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
زبان مالایی
Malay Language
زبان انگلیسی
English Language
ترجمه
Translation
2-3 دانشکده علوم اجتماعی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
مدیریت اقتصادی
Economic Management
مدیریت دولتی
Public Administration (MPA)

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
مددکاری اجتماعی
Social Work
مطالعات دیپلماسی (اروپا)
Diplomacy Studies (European Studies)
مدیریت توسعه اسلامی
Islamic Development Management

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
مردم شناسی
Anthropology
جامعه شناسی
Sociology
اقتصاد
Economics
مدیریت و برنامه ریزی توسعه
Development Planning & Management
علوم سیاسی
Political Science
مددکاری اجتماعی
Social Work
مدیریت توسعه اسلامی
Islamic Development Management
3-3 مرکز تحقیقات باستان شناسی مالزی

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
دوران پالئوتیک در جنوب شرق آسیا
Paleolithic in South East Asia
دوران نئولیتیک در جنوب شرق آسیا
Neolithic in South East Asia
عصر فلز در جنوب شرق آسیا
Metal Age in South East Asia
تاریخ باستان شناسی در جنوب شرق آسیا
Archeo-history in South East Asia
باستان شناسی قومی در جنوب شرق آسیا
Ethno-archeology in South East Asia
4-3 دانشکده علوم انسانی

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
زبان شناسی و زبان انگلیسی
Linguistics & English Language
ادبیات
Literature
مطالعات ترجمه
Translation Studies
تاریخ جنوب شرق آسیا
Southeast Asian History
علوم اطلاعات جغرافیایی
Geographic Information Science

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
زبان و ادبیات انگلیسی
English Language and Literature Studies
جغرافی
Geography
ادبیات
Literature
مطالعات اسلامی
Islamic Studies
تاریخ
History
تمدن آسیا و تمدن اسلامی
Islam Civilization and Asian Civilization
فلسفه
Philosophy

4- علوم انسانی کاربردی
1-4 مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
فقر و اعتبار خرد
Poverty Studies and Micro Credit
توسعه منابع انسانی
Human Resources Development
جمعیت شناسی اجتماعی
Social Demography
قومیت و هویت
Ethnicity and Identity
اقتصاد سیاسی
Political Economy
اقتصاد توسعه
Development Economics
جامعه شناسی توسعه
Development Sociology
برنامه ریزی توسعه
Development Planning
مطالعه دولت محلی
Local Government Studies
برنامه ریزی اجتماعی و عینی
Social & Physical Planning
مطالعات بین الملل
International Studies
پژوهش سیاست های تاثیر گذار
Critical Policy Research
مدیریت دولتی
Public Management
2-4 دانشکده هنرهای زیبا

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
نمایش و تئاتر
Drama & Theatre
بازیگری و کارگردانی
Acting & Directing
رقص
Dance
هنرهای زیبا (نقاشی، تئوری هنر، عکاسی)
Fine Arts (Painting, Arts Theory, Photography)
گرافیک ارتباطات
Communication Graphics
موسیقی
Music
موسیقی شناسی قومی
Ethnomusicology
موسیقی شناسی
Musicology
آموزش موسیقی برای کودکان
Pedagogy – Music Education
طراحی کالا
Product Design
تکنولوژی رسانه نوین و طراحی
Design & New Media Technology
آهنگسازی
Music Composition
3-4 مرکز مطالعات زنان

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
مطالعات جنسیت
Gender Studies
4-4 مدرسه تجارت

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط کلاس درس) در:
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – تجارت بین الملل
MBA – International Business
دکتری مدیریت اجرایی
DBA (Doctorate of Business Administration)
5-4 دانشکده مدیریت

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
بازاریابی
Marketing
تولید و عملیات
Operations & Production
مدیریت
Management
حسابداری
Accounting
امور مالی
Finance
6-4 دانشکده علوم ارتباطات

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
ارتباطات تصویری
Communication – Screen Studies
روزنامه نگاری زیست محیطی
Environmental Journalism

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:
ارتباطات
Communication

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
ارتباطات
Communication
روزنامه نگاری
Journalism
روابط عمومی
Public Relations
تبلیغات
Advertising
فیلم و پخش
Film & Broadcasting
مطالعات فرهنگی و رسانه
Media & Cultural Studies
ارتباطات انسانی
Human Communication
7-4 دانشکده علوم تربیتی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:
برنامه ریزی درسی
Education – Curriculum Studies
آموزش علوم
Education – Science Education
تکنولوژی آموزشی
Education – Educational Technology
روانشناسی آموزشی
Education – Educational Psychology
مشاوره و راهنمایی
Education – Guidance & Counseling
مدیریت آموزشی
Education –Management & Administration
آموزش زبان انگلیسی
Education – English Language Education (TESOL)

دکتری (فقط کلاس درس) در:
برنامه ریزی درسی
Curriculum and Instruction
آموزش علوم
Science Education
تکنولوژی آموزشی و مالتی مدیا
Educational Technology & Multimedia
آموزش زبان انگلیسی
Teaching English as a Second Language

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
آموزش علوم و ریاضی
Science & Mathematics Education
برنامه ریزی درسی
Curriculum & Instruction
روانشناسی آموزشی و مشاوره
Educational Psychology-Psychometrics-Counseling
راهبری حرفه ای آموزش
Professional Educational Leadership
آموزش فناوری اطلاعات و مالتی مدیا
Multimedia Education and IT
فلسفه آموزش
Social & Philosophy of Education
آموزش زبان
Language Education & Literacy
آموزش علوم اجتماعی
Social Studies Education

ب) کمپ علوم پزشکی (کوتا بارو)
1- دانشکده پزشکی
کارشناسی ارشد علوم پزشکی – غیر بالینی (فقط کلاس درس)  (حداقل زمان تحصیل: سه ترم)
علوم ورزش
Sports Science
کارشناسی ارشد علوم پزشکی – غیر بالینی (کلاس درس + پایان نامه) (حداقل زمان تحصیل: چهار ترم)
آموزش پزشکی
Medical Education
آمار پزشکی
Medical Statistics
آناتومی بالینی
Clinical Anatomy
بهداشت عمومی
Public Health
کارشناسی ارشد علوم پزشکی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)
زنان و زایمان
Obstetrics and Gynecology
هوشبری
Anesthesiology
اطفال
Pediatrics
پزشکی داخلی
Internal Medicine
روانپزشکی
Psychiatry
رادیولوژی
Radiology
جراحی
Surgery
چشم پزشکی
Ophthalmology
اورتوپدی
Orthopedics
گوش و حلق و بینی
Otorinolaringology (ENT)
پزشکی خانواده
Family Medicine
پزشکی اورژانس
Emergency Medicine
واگیرشناسی
Transfusion Medicine
عصب شناسی
Neurology
پزشکی هسته ای
Nuclear Medicine
کارشناسی ارشد علوم پزشکی عمومی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)
پزشکی عمومی
Community Medicine
اپیدمولوژی و آمار زیستی
Epidemiology & Biostatistics
بهداشت شغلی
Occupational Health
بهداشت خانواده
Family Health
بهداشت محیط زیست
Environmental Health
آموزش بهداشت
Health Education
مدیریت بهداشت
Health Management
کارشناسی ارشد آسیب شناسی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)
پاتولوژی
Pathology
آسیب شناسی آناتومی
Anatomic Pathology
خون شناسی
Hematology
ایمونولوژی بالینی
Clinical Immunology
میکروبیولوژی پزشکی
Medical Microbiology
پاتولوژی شیمیایی
Chemical Pathology
ژنتیک پزشکی
Medical Genetics
کارشناسی ارشد جراحی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)
جراحی اعصاب
Neurosurgery
جراحی پلاستیک
Plastic Surgery
***دکتری تحقیقاتی (فقط پایان نامه) در کلیه ی رشته های بالا ارائه میشود و حداقل زمان تحصیل چهار ترم تحصیلی می باشد.

2- دانشکده علوم بهداشت
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:
پزشکی زیستی
Biomedicine
پزشکی قانونی
Forensic Sciences
تغذیه
Nutrition
پرتودرمانی
Medical Radiation
پرستاری
Nursing
پزشکی میان – رشته ای
Inter-Disciplinary Medicine
انفورماتیک بهداشت
Health Informatics
بهداشت شغلی و زیست محیطی
Environmental & Occupational Health

3- دانشکده دندانپزشکی
کارشناسی ارشد دندان پزشکی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)
بهداشت دهان
Oral Health
جراحی دهان و فک
Oral & Maxillofacial Surgery
دندانپزشکی و بازسازی
Restorative Dentistry (Conservative)
دندانپزشکی و بازسازی
Restorative Dentistry (Periodontics)
دندانپزشکی و بازسازی
Restorative Dentistry (Prosthodontics)
کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه)  در:
دندان پزشکی عمومی
Community Dentistry
دندانپزشکی و بازسازی
Restorative Dentistry
زیست شناسی دهان
Oral Biology
جراحی دهان و فک
Oral & Maxillofacial Surgery
دانشگاه پوترا مالزی
دوره های کارشناسی ارشد و دکتری
Universiti Putra Malaysia
UPM

معرفی دانشگاه
دانشگاه پوترای مالزی با قدمتي هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخير به تبع رشد چشمگير کشور مالزی، چهار دانشگاه تحقیقتی (Research University) مالزی که دانشگاه پوترا نیز جزء آنهاست، سرمایه گزاری بالايي برای تحقيقات و تحصيلات تکميلي و پژوهش های کاربردی انجام داده اند. با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقيقاتي و رشته های بسيار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگي اين دانشگاه خواهيد شد.
با توجه به شرايطي نظير: تنوع رشته ها، انگليسي زبان بودن، شهريه های مناسب، شانس گرفتن بورس، اعتبار بالا از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهاني، امکانات بسيار خوب علمي و رفاهي خوابگاههای مجهز و …. مشاوران ايران اينديا تصميم به معرفي اين دانشگاه و سایر دانشگاه های تحقیقاتی مالزی مانند USM یا UTM به علاقمندان به تحصيلات تکميلي گرفته اند.

ساختار تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه پوترا
در دانشگاه پوترا رشته های متنوع به 2 صورت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود 2 سال و نیم و دکترا در حدود 4 سال به طول می انجامد.
حالت اول : فقط کلاس درس ( Course work )
این حالت شانس پذیرش بالاتری دارد و در آن تز یا پایان نامه وجود ندارد و دانشجو فقط می بایست تعداد خاصی واحد درسی تئوری یا عملی بگذراند و سپس یک پروژه نهایی (بدون دفاعیه) تحویل دهد. در پایان دانشجو موفق به اخذ مدرک معتبر کارشناسی ارشد می شود و می تواند در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهد.
حالت دوم : کلاس درس + پایان نامه  ( Course work and Dissertation)
در این حالت دانشجو پس از گذراندن تعداد خاصی از واحد های درسی می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را نیز به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد.
دوره های دکتری دانشگاه پوترا صرفاً به صورت کلاس درس + پایان نامه برگزار می شوند.

مدارک مورد نیاز برای پذيرش دوره های کارشناسي ارشد و دکترا در UPM
برای اخذ پذیرش از این دانشگاه شما میتوانید از خدمات ویژه سایت ایران ایندیا بصورت مکاتبه ای استفاده نمایید. جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش بدین شرح است:
1- ريز نمرات و اصل مدرک کارشناسی (و کارشناسی ارشد) به صورت ترجمه رسمي به زبان انگليسي و مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامي ايران –  2 نسخه
2-  کپي گذرنامه برابر اصل با تائيد وزارت خارجه ايران – 2 نسخه
3-  چهارده قطعه عکس 6 در 4 با زمينه روشن
4- سه نسخه کپی معمولی از تمام صفحات گذرنامه (حتما از کاغذ سایز A4 استفاده شود)
5- پروپوزال : در صورتی که رشته ای که برای آن درخواست پذیرش می دهید پایان نامه نیز داشته باشد، پروپوزال طرح توجیهی برای پایان نامه ای خواهد بود که قصد دارید برای اخذ مدرک تحصیلی خود روی آن کار کنید. برای اطلاعات بیشتر از صفحه راهنمای پروپوزال استفاده کنید.
(نیازی به ارسال پرینت پروپوزال به همراه سایر مدارک نیست، فقط کافیست فایل پروپوزال را برای ما ایمیل کنید)
6- توصیه نامه اساتید: این توصیه نامه می بایست در دو نسخه از سوی دو تن از اساتید شما با مهر و امضای استاد تکمیل شود. (جمعاً 4 نسخه) توصیه نامه ها را می توانید از قسمت دانلود های وب سایت دریافت نمایید. دقت کنید که داشتن مهر و امضا برای توصیه نامه الزامی است.
7- برگه تامين مالي: برای تهيه اين نامه مي بايست مبلغ هشت میليون تومان را در حساب خود برای يک روز قرار دهيد وهمان روز از بانک نامه تائیديه بگيريد و با تحويل اين نامه به روابط بين المللي همان بانک ترجمه انگليسي آن را دريافت کنيد که همان برگه تامين مالي شماست – 2 نسخه
8- رزومه انگليسي (دو نسخه) : برای اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه راهنمای رزومه استفاده کنید.
(نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک نیست، فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.)
9- مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه پوترا مالزی، نمره 6.0 در آزمون آیلتس یا نمره 550 در آزمون تافل می باشد که ارائه ی آن الزامی است و در صورت عدم ارائه این مدارک، مدارک بررسی نخواهد شد. چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های فشرده زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

نکات مهم
الف)  در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به رعايت پيش نياز رشته تحصيلي دقت کنيد. تحصيلات تکميلي شما بايد با تحصيلات کارشناسي و كارشناسي ارشد همخواني داشته باشد.
ب) متقاضيان محترمي که از ايران اقدام ميکنند از ارسال مدارک خود ازطريق ايميل جدا خودداری نمايند. فارسي زبانان که از کشور های ديگر اقدام مي کنند برای هماهنگي با مشاوران سايت تماس بگيرند.
پ)  در طول مدت آماده سازی مدارک حتی المقدور تماس خود را با مشاورتان حفظ نمایید تا در جمع آوری مدارک حداکثر دقت ممکن صورت پذیرد.
تقویم دانشگاهی برای کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه پوترا دو بار در سال دانشجو مي گيرد.
نیمسال اول : ترم دسامبر( آذر) که متقاضيان تا 25 تیر بايد مدارک خود را به صورت کامل به دفتر ايران اينديا تحويل دهند.
نیمسال دوم : ترم جولای (تیر ) که متقاضِان بايد قبل از 25 دی سال قبل مدارک خود را به دفتر ایران ایندیا تحويل دهند.
صدور پذيرش حدود 5 ماه طول مي کشد و همزمان مسائل مربوط به ويزا نيز هماهنگ مي گردد .

هزینه های دانشجویان
الف ) شهریه دانشگاه
دوره دو ساله کارشناسي ارشد شهريه ای در حدود چهار هزار دلار آمريکا دارد که در چهار قسط ابتدای هر ترم توسط دانشجو به دانشگاه پرداخت می شود
دوره دکتری معمولا سه سال طول ميکشد و کلا بين پنج تا هفت هزار دلار آمريکا شهريه دارد که به صورت اقساط پرداخت مي شود
دانشجويان از شانس گرفتن کمک هزينه تحصيلي برخوردارند اما اين مساله بستگي به عوامل مختلفي نظير رشته، موقعيت علمي، سخت کوشي وغيره دارد که پس از آغاز به تحصيل مشخص مي شود و در زمان اقدام برای پذيرش اين موضوع اصلا مشخص نيست و ايران اينديا هم در اين مورد هيچ اختيار يا مسووليتي ندارد.

ب ) هزینه های زندگي
دانشگاه پوترا مانند سایر دانشگاه ها از امکانات خوابگاهی برخوردار است. اجاره خوابگاهها که به صورت آپارتمان های 2 خوابه است ، در حدود ماهانه 150 دلار می باشد. اما ظرفیت این خوابگاه ها محدود است و لزوماً قابل هماهنگی نیست. امکان اجاره آپارتمان با هزینه ی مشابه یا قدری بالاتر از آن در محدوده دانشگاه وجود دارد.
به جز هزینه اسکان، دانشجویان باید ماهانه معادل معادل 800 تا 1200 رینگیت برای هزینه های جاری خود مانند هزینه های غذا، رفت و آمد و خرید لوازم و لباس در نظر بگیرند.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي***
لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد بطور تقریبی بلغی معادل 200 دلار جهت صدور ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .
فهرست رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری با پایان نامه دانشگاه پوترا

الف) دانشکده کشاورزی:
1- بیوتکنولوژی کشاورزی(Agricultural Biotechnology)
2- باغبانی کشاورزی (Agricultural Botany)
3- ژنتیک و باروری حیوانی (Genetics and Animal Breeding)
4- تغذیه حیوانات (Animal Nutrition)
5- کنترل بیولوژیک (Biological Control)
6- بیوفیزیک و مدل سازی(Biophysics and Modeling)
7- علوم خاک زیست محیطی (Environmental Soil Science)
8- ژنتیک و باروری گیاهی (Genetics and Plant Breeding)
9- آسیب شناسی گیاهی (Plant Pathology)
10- مدیریت و باروری خاک (Soil Fertility and Management)

ب) دانشکده بیوتکنولوژی و علوم مولکولی
1- بیوتکنولوژی سلول حیوانی (Animal Cell Biotechnology)
2- سم شناسی بیوشیمیایی (Biochemical Toxicology)
3- بیوشیمی (Biochemistry)
4- بیوانفورماتیک (Bioinformatics)
5- بیوتکنولوژی زیست محیطی (Environmental Biotechnology)
6- بیوتکنولوژی آنزیم و غذا (Enzyme and Food Biotechnology)
7- تکنولوژی آنزیم (Enzyme Technology)
8- آنزیم شناسی (Enzymology)
9- بیوتکنولوژی غذایی (Food Biotechnology)
10- مهندسی ژنتیک و زیست شناسی مولکولی(Genetic Engineering and Molecular Biology)
11- بیوتکنولوژی صنعتی (Industrial Biotechnology)
12- بیوشیمی میکروبی (Microbial Biochemistry)
13- میکروبیولوژی (Microbiology)
14- نانوبیوتکنولوژی (Nanobiotechnology)
15- ژنتیک حیوانی و گیاهی (Plant and Animal Genetics)
16- مهندسی پروتئین (Protein Engineering)
17- تکنولوژی پروتئین (Protein Technology)
18- سم شناسی (Toxicology)
19- ویروس شناسی (Virology)

پ) دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
1- گرافیک کامپیوتر(Computer Graphics)
2- شبکه های کامپیوتری (Computer Networks)
3- سیستم های پایگاه داده ها (Database Systems)
4- سیستم های اطلاعاتی (Information Systems)
5- برنامه نویسی هوشمند (Intelligent Computing)
6- مدیریت دانایی (Knowledge Management)
7- سیستم های چندرسانه ای (Multimedia Systems)
8- سیستم ها و زبانهای برنامه نویسی (Programming Languages and Systems)
9- امنیت در برنامه نویسی (Security in Computing)
10- مهندسی نرم افزار (Software Engineering)

ت) دانشکده طراحی و معماری
1- مطالعات معماری (Architectural Studies)
2- معماری (Architecture)
3- طراحی صنعتی (Industrial Design)
4- مطالعات طراحی مناظر (Landscape Design Studies)
5- طراحی شهری (Urban Design)

ث) دانشکده اقتصاد و مدیریت
1- اقتصاد توسعه (Development Economics)
2- اقتصاد (Economics)
3- اقتصاد مالی (Financial Economics)
4- مهمانپذیری (Hospitality)
5- اقتصاد صنعتی (Industrial Economics)
6- اقتصاد بین الملل (International Economics)
7- اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست (Natural Resources and Environmental Economics)
8- توریسم و گردشگری (Tourism)

ج) دانشکده علوم تربیتی
1- برنامه ریزی درسی (Curriculum and Instruction)
2- مدیریت آموزشی (Educational Administration)
3- روانشناسی آموزشی(Educational Psychology)
4- جامعه شناسی آموزشی(Educational Sociology)
5- تکنولوژی آموزشی (Educational Technology)
6- مشاوره و راهنمایی (Guidance and Counseling)
7- توسعه منابع انسانی (Human Resource Development)
8- آموزش اخلاق (Moral Education)
9- آموزش کودکان (Pedagogy)
10- تربیت بدنی (Physical Education)
11- جامعه شناسی آموزش (Sociology of Education)
12- علوم ورزش (Sport Science)
13- آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (Teaching English as a Second Language)
14- آموزش فنی و حرفه ای (Technical and Vocational Education)

چ) دانشکده مهندسی
1- مهندسی هوافضا (Aerospace Engineering)
2- اتوماسیون و روبوتیک کشاورزی (Agricultural Automation and Robotics)
3- اتوماسیون و مکانیزه کردن کشاورزی (Agricultural Mechanization and Automation)
4- مهندسی بیوشیمی (Biochemical Engineering)
5- سیستم های اطلاعات زیستی (Bioinformation Systems)
6- مهندسی بیومکانیک (Biomechanical Engineering)
7- مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
8- مهندسی شبکه های ارتباطی (Communication Networks Engineering)
9- روش های محاسباتی در مهندسی (Computational Methods in Engineering)
10- مهندسی سیستم های کامپیوتری (Computer Systems Engineering)
11- مهندسی کنترل و اتوماسیون (Control and Automation Engineering)
12- مهندسی برق و الکترونیک (Electrical and Electronics Engineering)
13- مهندسی برق – قدرت (Electrical Power Engineering)
14- مهندسی الکترونیک (Electronics Engineering)
15- مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering)
16- مهندسی غذا (Food Engineering)
17- مهندسی ژئوتکنیک و ژئولوژی (Geotechnic and Geology Engineering)
18- جی آی اِس و مهندسی ژئوماتیک (GIS and Geomatic Engineering)
19- مهندسی حمل و نقل (Highway and Transportation Engineering)
20- انفورماتیک آب (Hydroinformatics)
21- مهندسی صنایع (Industrial Engineering)
22- مهندسی سیستم های تولید (Manufacturing Systems Engineering)
23- مهندسی و علوم مواد (Material Science and Engineering)
24-  مهندسی مواد و طراحی (Material and Design Engineering)
25- مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
26- مهندسی مکاترونیک (Mechatronic Engineering)
27- مهندسی سیستم های مالتی مدیا (Multimedia Systems Engineering)
28- مهندسی بسته بندی(Packaging Engineering)
29- مدیریت پروژه (Project Management)
30- بهداشت و مهندسی محیط زیست (Sanitary and Environmental Engineering)
31- مهندسی آب و خاک (Soil and Water Engineering)
32- مهندسی سازه (Structural Engineering)
33- مهندسی منابع آب (Water Resources Engineering)
34- مهندسی ارتباطات بی سیم (Wireless Communication Engineering)

ح) دانشکده مطالعات محیط زیست
1- تحلیل و مدلسازی محیط زیست (Environmental Analysis and Modeling)
2- کنترل و مدلسازی محیط زیست (Environmental Control and Modeling)
3- اقتصاد محیط زیست (Environmental Economics)
4- آموزش محیط زیست (Environmental Education)
5- اخلاق محیط زیست (Environmental Ethics)
6- بهداشت محیط زیست (Environmental Health)
7- آبشناسی و آب-زمین شناسی محیط زیست (Environmental Hydrology and Hydrogeology)
8- مدیریت محیط زیست (Environmental Management)
9- برنامه ریزی محیط زیست (Environmental Planning)
10- اداره و سیاست گذاری محیط زیست (Environmental Governance and Policy)
11- تکنولوژی کنترل آلودگی زیست محیطی (Environmental Pollution Control Technology)
12- کنترل کیفیت محیط زیست (Environmental Quality Control)
13- علوم محیط زیست (Environmental Science)
14- آبشناسی و منابع آب (Hydrology and Water Resources)
15- مطالعات دریایی (Marine and Aquatic Studies)
16- بوم شناسی و مطالعات دریایی و سواحل (Marine and Coastal Ecology and Pollution Studies)
17- اکوسیستم دریایی و آبهای تازه (Marine and Fresh Water Ecosystem)
18- مدیریت کیفیت و کنترل آلودگی هوا (Pollution Control and Air Quality Management)
19- مدیریت کیفیت و کنترل آلودگی آب (Pollution Control and Water Quality Management)
20- مدیریت فضولات سمی و غیر مسموم (Solid and Toxic Waste Management)

خ) دانشکده علوم و تکنولوژی غذایی
1- بیوتکنولوژی غذایی (Food Biotechnology)
2- مدیریت غذا (Food Management)
3- امنیت غذا (Food Safety)
4- علوم غذایی (Food Science)
5- خدمات غذایی (Food Services)
6- تکنولوژی غذایی (Food Technology)

د) دانشکده جنگلداری
1- جنگلداری کشاورزی (Agro-Forestry)
2- مدیریت و سیاست کذاری جنگل ها (Forest Administration and Policy)
3- محیط شناسی جنگل (Forest Ecology)
4- اقتصاد جنگل (Forest Economics)
5- مهندسی جنگل (Forest Engineering)
6- آبشناسی جنگل (Forest Hydrology)
7- برنامه ریزی استفاده از زمین جنگل (Forest Land Use Planning)
8- آسیب شناسی جنگل (Forest Pathology)
9- مدیریت کاشت جنگل (Forest Plantation Management)
10- حفاظت از محصولات جنگل (Forest Product Protection)
11- تجارت و بازاریابی محصولات جنگل (Forest Product Trade and Marketing)
12- خاک های جنگلی (Forest Soils)
13- جنگلداری (Forestry)
14- محصولات غیر چوبی جنگل (Non-Wood Forest Products)
15- بهینه سازی درختان (Tree Improvement)
16- فیزیولوژی درختان (Tree Physiology)
17- مدیریت حیات وحش (Wildlife Management)
18- مدیریت صنعت چوب (Wood Industry Management)
19- فناوری و علوم چوب (Wood Science and Technology)

ذ) دانشکده محیط شناسی انسانی
1- توسعه جمعی (Community Development)
2- علوم مصرف (Consumer Science)
3- محیط شناسی خانواده (Family Ecology)
4- مدیریت و اقتصاد خانواده (Family Economics and Management)
5- جنسیت و توسعه (Gender and Development)
6- اسکان (Housing)
7- توسعه انسانی (Human Development)
8- موسیقی (Music) – فقط کارشناسی ارشد
9- فلسفه و مطالعات تمدن (Philosophy and Civilization Studies)
10- سیاست و دولت (Politics and Government)
11- روانشناسی رشد کودک (Psychology of Child Development)

ر) دانشکده زبان ها و ارتباطات
1- زبان شناسی کاربردی (Applied Linguistics)
2- زبان عربی(Arabic Language)
3- زبان انگلیسی(English Language)
4- ادبیات انگلیسی(English Literature)
5- ادبیات جهان(World Literature)
6- فناوری ارتباطات (Communication Technology)
7- ارتباطات توسعه (Development Communication)
8- ارتباطات انسانی (Human Communication)
9- روزنامه نگاری (Journalism)
10- ارتباطات جمعی (Mass Communication)
11- ارتباطات سازمان (Organizational Communication)

ز) دانشکده علوم پایه
1- جبر(Algebra)
2- شیمی تحلیلی(Analytical Chemistry)
3- ریاضی کاربردی(Applied Mathematics)
4- اپتیک کاربردی(Applied Optic)
5- پرتو افشانی کاربردی(Applied Radiation)
6- آمار زیستی(Biological Statistics)
7- کاتالیز(Catalysis)
8- فیزیک ارتباطی(Communication Physics)
9- بهداشت عمومی(Community Health)
10- شیمی تئوریک و محاسباتی(Theoretical and Computational Chemistry)
11- سم شناسی محیطی(Environmental Toxicology)
12- زیست شناسی محیطی(Environmental Biology)
13- شیمی زیست محیطی(Environmental Chemistry)
14- تئوری گراف (Graph Theory)
15- علوم مواد (Material Science)
16- شیمی مواد (Materials Chemistry)
17- مایکروویو (Microwave)
18- قارچ شناسی و آسیب شناسی گیاهی (Mycology and Plant Pathology)
19- علوم ریز (Nanoscience)
20- پژوهش عملیات (Operation Research)
21- ژنتیک حیوانی و گیاهی (Plant and Animal Genetics)
22- فیزیولوژی حیوانی و گیاهی (Plant and Animal Genetics)
23- شیمی پلیمر (Polymer Chemistry)
24- ریاضی محض (Pure Mathematics)
25- تکنولوژی و علوم کوانتوم (Quantum Science and Technology)
26- انرژی خورشیدی (Solar Energy)
27- فیزیک نظری (Theoretical Physics)

ژ) دانشکده دامپزشکی
1- هوشبری (Anasthesiology)
2- آناتومی (Anatomy)
3- بیوتکنولوژی حیوانی (Animal Biotechnology)
4- بهداشت آبزیان (Aquatic Animal Health)
5- باکتری شناسی(Bacteriology)
6- خون شناسی و آسیب شناسی بالینی (Hematology and Clinical Pathology)
7- ایمن شناسی (Immunology)
8- زیست شناسی مولکولی (Molecular Biology)
9- فیزیولوژی تغذیه (Nutrition Physiology)
10- داروشناسی (Pharmacology)
11- فیزیولوژی (Physiology)
12- بهداشت عمومی (Public Health)
13- سم شناسی (Toxicology)
14- ویروس شناسی (Virology)
15- بهداشت حیات وحش (Wildlife Health)
16- پزشکی حیوانات خانگی (Small Animal Medicine)
17- آسیب شناسی (Pathology)
18- جراحی (Surgery)
19- همه گیر شناسی (Epidemiology)
20- پزشکی حیوانات آزمایشگاهی (Laboratory Animal Medicine)

س) انستیتو مطالعات سالخوردگی
1- تکنولوژی و سالخوردگی (Gerontechnology)
2- مطالعات سالخوردگی (Gerontology)

ش) انستیتو مطالعات علوم اجتماعی
1- توسعه و آموزش عمومی (Community Education and Development)
2- مطالعات صلح (Peace Studies)
3- توسعه روستایی (Rural Advancement)
4- مطالعات جوانان (Youth Studies)

ص) انستیتو فناوری پیشرفته
1- مهندسی مواد پیشرفته (Advanced Material Engineering)
2- مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
3- مهندسی انرژی (Energy Engineering)
4- نانوتکنولوژی و نانومتریال (Nanotechnology and Nanomaterial)
فهرست رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد بدون پایان نامه دانشگاه پوترا

الف) دانشکده کشاورزی
1- مدیریت منابع زمین (Land Resource Management)
2- مدیریت کاشت (Plantation Management)

ب) دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
1- علوم کامپیوتر (Computer Science)

پ) دانشکده معماری و طراحی
1- معماری مناظر (Landscape Architecture)

ت) دانشکده اقتصاد و مدیریت
1- اقتصاد توسعه(Development Economics)
2- اقتصاد(Economics)
3- اقتصاد مالی (Financial Economics)
4- اقتصاد صنعتی(Industrial Economics)
5- اقتصاد بین الملل(International Economics)
6- اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست(Natural Resources and Environmental Economics)

ث) دانشکده علوم تربیتی
1- برنامه ریزی درسی (Curriculum and Instruction)
2- مدیریت آموزشی (Educational Administration)
3- روانشناسی آموزشی(Educational Psychology)
4- جامعه شناسی آموزشی(Educational Sociology)
5- تکنولوژی آموزشی (Educational Technology)
6- مشاوره و راهنمایی (Guidance and Counseling)
7- توسعه منابع انسانی (Human Resource Development)
8- آموزش اخلاق (Moral Education)
9- آموزش کودکان (Pedagogy)
10- تربیت بدنی (Physical Education)
11- آموزش فنی و حرفه ای (Technical and Vocational Education)
12- علوم ورزش (Sport Science)
13- آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (Teaching English as a Second Language)

ج) دانشکده مهندسی
1- مهندسی آب(Water Engineering)
2- مهندسی محیط زیست(Environmental Engineering)
3- مهندسی حمل و نقل(Highway and Transportation Engineering)
4- مدیریت آب(Water Management)
5- مهندسی سازه و ساخت(Structural Engineering and Construction)
6- مدیریت فناوری زیست محیطی(Environmental Technology Management)
7- مهندسی سیستم های تولید(Manufacturing Systems Engineering)
8- مدیریت مهندسی (Engineering Management)

چ) دانشکده مطالعات محیط زیست
1- محیط زیست (Environment)

ح) دانشکده جنگلداری
1- مدیریت منابع جنگلهای استوایی (Tropical Forest Resource Management)
2- تکنولوژی صنعت چوب (Wood Industry Technology)

خ) دانشکده زبان ها و ارتباطات
1- زبان شناسی کاربردی (Applied Linguistics)
2-  زبان انگلیسی برای اهداف خاص (English for Specific Purposes)
3- زبان انگلیسی(English Language)
4- ادبیات انگلیسی(English Literature)
5- ادبیات جهان(World Literature)
6- ادبیات آمریکا (American Literature)
7- زبان در مطالعات ادبی (Language in Literary Studies)
8- زبان و ارتباطات رسانه ای (Language and Media Communication)
9- ادبیات بریتانیا (British Literature)

د) دانشکده علوم پایه
1- آمار کاربردی (Applied Statistics)

ذ) دانشکده دامپزشکی
1- دامپزشکی عملی بالینی (Clinical Veterinary Practice)
2- دامپزشکی آزمایشگاهی عملی (Laboratory Veterinary Practice)

دانشگاه مالایا
(University Malaya)
دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

معرفی دانشگاه
دانشگاه مالایا در مالزی با قدمتي در حدود پنجاه سال در شهر کوالالامپور واقع شده است. در سالهای اخير به تبع رشد چشمگير کشور مالزی، چهار دانشگاه تحقیقتی (Research University) مالزی که دانشگاه مالایا نیز جزء آنهاست، سرمایه گزاری بالايي برای تحقيقات و تحصيلات تکميلي و پژوهش های کاربردی انجام داده اند. با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقيقاتي و رشته های بسيار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگي اين دانشگاه خواهيد شد.
با توجه به شرايطي نظير: تنوع رشته ها، انگليسي زبان بودن، شهريه های مناسب، شانس گرفتن بورس، اعتبار بالا از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهاني، امکانات بسيار خوب علمي و رفاهي خوابگاههای مجهز و …. مشاوران ايران اينديا تصميم به معرفي اين دانشگاه و سایر دانشگاه های تحقیقاتی مالزی مانند USM یا UTM به علاقمندان به تحصيلات تکميلي گرفته اند.
ساختار تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مالایا
در دانشگاه مالایا رشته های متنوع به 3 صورت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود 2 سال و نیم و دکترا در حدود 4 سال به طول می انجامد.
حالت اول : فقط کلاس درس ( Course work )
این حالت که تنها در دوره فوق لیسانس وجود دارد شانس پذیرش بالاتری دارد و در آن تز یا پایان نامه وجود ندارد و دانشجو فقط می بایست تعداد خاصی واحد درسی تئوری یا عملی بگذراند و سپس یک پروژه نهایی (بدون دفاعیه) تحویل دهد. در پایان دانشجو موفق به اخذ مدرک معتبر کارشناسی ارشد می شود و می تواند در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهد.
حالت دوم : کلاس درس + پایان نامه  ( Course work and Dissertation)
در این حالت دانشجو پس از گذراندن تعداد خاصی از واحد های درسی می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را نیز به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد. این حالت هم در کارشناسی ارشد و هم در دکترا قابل ارائه است.
حالت سوم : فقط پایان نامه  (Dissertation)
در این حالت دانشجو صرفاً می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد. این حالت نیز هم در کارشناسی ارشد و هم در دکترا قابل ارائه است.
مدارک مورد نیاز برای پذيرش دوره های کارشناسي ارشد و دکترا در UM
1- ريز نمرات و اصل مدرک کارشناسی به صورت ترجمه رسمي به زبان انگليسي و مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامي ايران –  2 نسخه
2-  کپي گذرنامه برابر اصل با تائيد وزارت خارجه ايران – 2 نسخه
3-  چهارده قطعه عکس 6 در 4 با زمينه روشن
4- سه نسخه کپی معمولی از تمام صفحات گذرنامه
5- پروپوزال : در صورتی که رشته ای که برای آن درخواست پذیرش می دهید پایان نامه نیز داشته باشد، پروپوزال طرح توجیهی برای پایان نامه ای خواهد بود که قصد دارید برای اخذ مدرک تحصیلی خود روی آن کار کنید. برای اطلاعات بیشتر از صفحه راهنمای پروپوزال استفاده کنید. (حتماً توجه داشته باشيد فايل پروپوزال را بر روي سي دي نيز همراه با پرينت آن تحويل دهيد )
6- توصیه نامه اساتید: این توصیه نامه می بایست در دو نسخه از سوی دو تن از اساتید شما با مهر و امضای استاد تکمیل شود. (جمعاً 4 نسخه) توصیه نامه ها را می توانید از یکی از دفاتر ایران ایندیا و یا از قسمت دانلود های وب سایت دریافت نمایید. دقت کنید که داشتن مهر و امضا برای توصیه نامه الزامی است.
7- برگه تامين مالي: برای تهيه اين نامه مي بايست مبلغ هشت میليون تومان را در حساب خود برای يک روز قرار دهيد وهمان روز از بانک نامه تائیديه بگيريد و با تحويل اين نامه به روابط بين المللي همان بانک ترجمه انگليسي آن را دريافت کنيد که همان برگه تامين مالي شماست – 2 نسخه
8- رزومه انگليسي (دو نسخه) : برای اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه راهنمای رزومه استفاده کنید. (حتماً توجه داشته باشيد فايل رزومه را بر روي سي دي نيز همراه با پرينت آن تحويل دهید.)
9- مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه مالایا مالزی، نمره 6.0 در آزمون آیلتس یا نمره 550 در آزمون تافل می باشد که ارائه ی آن الزامی است و در صورت عدم ارائه این مدارک، مدارک بررسی نخواهد شد. چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های فشرده زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

نکات مهم
الف)  در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به رعايت پيش نياز رشته تحصيلي دقت کنيد. تحصيلات تکميلي شما بايد با تحصيلات کارشناسي و كارشناسي ارشد همخواني داشته باشد.
ب) متقاضيان محترمي که از ايران اقدام ميکنند از ارسال مدارک خود ازطريق ايميل جدا خودداری نمايند. فارسي زبانان که از کشور های ديگر اقدام مي کنند برای هماهنگي با مشاوران سايت تماس بگيرند.
پ)  در طول مدت آماده سازی مدارک حتی المقدور تماس خود را با مشاورتان حفظ نمایید تا در جمع آوری مدارک حداکثر دقت ممکن صورت پذیرد.

تقویم دانشگاهی برای کارشناسی ارشد و دکتری
دانشگاه مالایا دو بار در سال دانشجو مي گيرد.
نیمسال اول : ترم دسامبر( آذر) که متقاضيان تا 25 تیر بايد مدارک خود را به صورت کامل به دفتر ايران اينديا تحويل دهند.
نیمسال دوم : ترم جولای (تیر ) که متقاضِان بايد قبل از 25 دی سال قبل مدارک خود را به دفتر ایران ایندیا تحويل دهند.
صدور پذيرش حدود 5 ماه طول مي کشد و همزمان مسائل مربوط به ويزا نيز هماهنگ مي گردد .

هزینه های دانشجویان
الف ) شهریه دانشگاه
هزینه های تحصیل در هر رشته به طور جداگانه در فهرست مشخص شده است. دانشجويان از شانس گرفتن کمک هزينه تحصيلي برخوردارند اما اين مساله بستگي به عوامل مختلفي نظير رشته، موقعيت علمي، سخت کوشي وغيره دارد که پس از آغاز به تحصيل مشخص مي شود و در زمان اقدام برای پذيرش اين موضوع اصلا مشخص نيست و ايران اينديا هم در اين مورد هيچ اختيار يا مسووليتي ندارد.
ب ) هزینه های زندگي
دانشگاه مالایا مانند سایر دانشگاه ها از امکانات خوابگاهی برخوردار است. اجاره خوابگاهها که به صورت آپارتمان های 2 خوابه است ، در حدود ماهانه 150 دلار می باشد. اما ظرفیت این خوابگاه ها محدود است و لزوماً قابل هماهنگی نیست. امکان اجاره آپارتمان با هزینه ی مشابه یا قدری بالاتر از آن در محدوده دانشگاه وجود دارد.
به جز هزینه اسکان، دانشجویان باید ماهانه معادل معادل 800 تا 1200 رینگیت برای هزینه های جاری خود مانند هزینه های غذا، رفت و آمد و خرید لوازم و لباس در نظر بگیرند.
*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :
براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .
فهرست رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مالایا
1- آكادمي مطالعات اسلامي                                      
1-1  فوق ليسانس شريعت                         1-1 Master of Shariah                                    
حيطه هاي پژوهشي : حقوق اسلامي و آراء معاصر ، حقوق اسلامي و آثار آن در مالزي ، تجارت اسلامي ، اقتصاد اسلامي ، بانكداري اسلامي ، مديريت دادگاه هاي اسلامي در مالزي ، حقوق تطبيقي ، اسلام و سياست ، علوم سياسي تطبيقي ، مديريت اسلامي ، سامانه هاي مالي اسلامي
ساختار دوره :  1- كلاس درس + پايان نامه                            2- فقط پايان نامه
هزینه سالانه دوره در سال :    1-  1400 دلار                                 2-  1050 دلار
2-1 فوق ليسانس اصول                                                               1-2 Master of Usuluddin
حيطه هاي پژوهشي : خدا شناسي ، دين شناسي تطبيقي ، انديشه اسلامي ، فلسفه اسلامي ، حديث ، تمدن اسلامي در جهان ، تاريخ اسلام
ساختار دوره :  1- كلاس درس + پايان نامه                            2- فقط پايان نامه
هزینه سالانه دوره :    1-  1400 دلار                                              2-  1050 دلار
3-1  فوق ليسانس مطالعات اسلامي                                        1-3 Master of Islamic Studies
ساختار دوره :  فقط پايان نامه                                         هزینه سالانه دوره :  1050 دلار
4-1  دكتراي تخصصي                                                                 1-4 Doctor of Philosophy
ساختار دوره :  فقط پايان نامه                                         هزینه سالانه دوره :  2400 دلار

2- آکادمی مطالعات مالایی                                       
1-2  فوق ليسانس مطالعات مالايي                                            2-1 Master of Malay Studies
ساختار دوره : 1- كلاس درس           2- كلاس درس + پايان نامه             3- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 1350 دلار              2- 1450 دلار                                3- 920 دلار
2-2  دكتراي تخصصي                                                                  2-2 Doctor of Philosophy
ساختار دوره : فقط پايان نامه                              هزینه سالانه دوره : 2400 دلار

3 – مرکز فرهنگی                                                      3/ Cultural Center  
1-3  فوق ليسانس هنر هاي اجرايي – نمايشي                         3-1 Master of Performing Arts
حيطه هاي پژوهشي :
الف ) موسيقي : موزيكولوژي ( موسيقي شناسي ) ، آهنگ سازي ، تكنولوژي موسيقي ، آموزش موسيقي ، اتنوموزيكولوژي ( موسيقي شناسي قومي )
ب ) تئاتر  :  بازيگري و كارگرداني ، مطالعات تئاتر ، تئاتر سنتي ، مديريت هنر ها
پ ) رقص  :  قوم شناسي رقص ، مطالعات رقص ، رقص هاي سنتي ، رقص هاي مدرن
ساختار دوره : 1- كلاس درس + پايان نامه            2- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 2200 دلار                    2- 1500 دلار
2-3  فوق ليسانس هنرهاي بصري – ديداري                                      3-2 Master of Visual Arts
حيطه هاي پژوهشي : هنرهاي بصري سنتي ، هنرهاي بصري مدرن ، طراحي پارچه و لباس
ساختار دوره : 1- كلاس درس + پايان نامه            2- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 2200 دلار                   2- 1500 دلار
3-3  دكتراي تخصصي                                                                   3-3 Doctor of Philosophy
ساختار دوره : 1- پايان نامه                               هزینه سالانه دوره : 2850 دلار

4 – دانشکده علوم اجتماعی              4/ Faculty of Arts and Social Sciences
1-4  فوق ليسانس مطالعات نشر                                         4-1 Master of Publishing Studies
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 1600 دلار
2-4  فوق ليسانس مطالعات استراتژيك و تدافعي       4-2 Master of Strategic & Defense Studies
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 2200 دلار
3-4  فوق ليسانس تاريخ آسياي جنوب شرقي                4-3 Master of Southeast Asian History
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 1600 دلار
4-4  فوق ليسانس تاريخ مالزي                                            4-4 Master of Malaysian History
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 1600 دلار
5-4  فوق ليسانس مطالعات تمدن                                    4-5 Master of Civilizational  Studies
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 1900 دلار
6-4  فوق ليسانس ادبيات انگليسي                                     4-6 Master of English Literature
ساختار دوره :  كلاس درس + پايان نامه                 هزینه سالانه دوره : 1600 دلار
7-4  فوق ليسانس پژوهشي در اين رشته ها :                                    4-7 Master of Arts in :
– انسان شناسي                         – جامعه شناسي                     – جغرافيا
– زبان انگليسي                           – مطالعات آسياي شرقي            – مطالعات هند
– مطالعات رسانه ها                      – مطالعات چين                        – تاريخ
– مطالعات زيست محيطي              – مطالعات جنسيت                   – مطالعات جمعيت
– مديريت و عدالت اجتماعي           – مطالعات و برنامه ريزي شهري    – مطالعات تمدن
– مطالعات استراتژيك و بين الملل
ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  1300 دلار
8-4  دكتراي تخصصي                                                                   4-8 Doctor of Philosophy
ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  2550 دلار

5  -دانشکده معماری               5/ Faculty of Built Environment
1-5   فوق ليسانس معماري                                                         5-1 Master of Architecture
حيطه هاي پژوهشي : طراحي شهري ، تئوري هاي معماري ، طراحي منازل مسكوني ،‌طراحي اداري ، طراحي محيط هاي تجاري ، طراحي مناظر شهري ،‌ معماري تطبيقي ، معماري منطقه اي – بومي
‌  ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  2100 دلار
2-5  فوق ليسانس ساختمان                                                           5-2 Master of Building
حيطه هاي پژوهشي : بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان ، طراحي ساختمان ، تئوري هاي معماري- ساختماني ، بررسي تطبيقي ساختمان ها ، بهينه سازي ساختمان جهت مصارف مسكوني – اداري – تجاري
‌  ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  2100 دلار
3-5  فوق ليسانس مستغلات                                                       5-3 Master of Real Estate
حيطه هاي پژوهشي : اسكان ، مطلوبيت فضاهاي مسكوني ، كاربري تطبيقي فضاهاي مسكوني – اداري – تجاري ،‌ ضرورت هاي فضاهاي مسكوني در دوران حاضر ، تئوري هاي معماري
‌  ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  2100 دلار
4-5  دكتراي تخصصي                                                                  5-4 Doctor of Philosophy
‌  ساختار دوره  :  فقط پايان نامه                          هزینه سالانه دوره  :  3200 دلار

6 – دانشکده تجارت و حسابداری               6/ Faculty of Business and Accountancy
1-6  فوق ليسانس مديريت اجرايي                     6-1 Master of Business Administration (MBA)
دوره دوساله MBA در این گرايش ها :       
– حسابداري                              – امور مالي                            – مديريت منابع انساني      
– سيستم هاي اطلاعاتي             – بازاريابي                              – توسعه سازماني
– مديريت بازرگاني بين المللي
ساختار دوره :  فقط كلاس درس                      هزینه سالانه دوره : 4800 دلار
2-6  فوق ليسانس مديريت                                                        6-2 Master of Management
ساختار دوره :  فقط كلاس درس                      هزینه سالانه دوره : 5000 دلار
3-6  دكتراي تخصصي                                                                   6-3 Doctor of Philosophy
ساختار دوره :  فقط پايان نامه                      هزینه سالانه دوره : 3800 دلار

7 – دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
7/ Faculty of Computer Science and Information Technology
1-7  فوق ليسانس علوم كامپيوتر                                         7-1 Master of Computer Science
حيطه هاي پژوهشي : امنيت شبكه ، Mobile Computing ، هوش مصنوعي ، شبكه هاي عصبي مصنوعي ، پردازش تصاوير پزشكي ، Software Re-use ، Object Oriented System Development ، ضمانت كيفيت نرم افزار ، ابزار هاي كنترل داده هاي آماري ، Agent Technology
ساختار دوره : 1- كلاس درس + پايان نامه            2- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 3500 دلار                    2- 2000 دلار
2-7  فوق ليسانس كتابداري و علوم اطلاعات       7-2 Master of Library and Information Science
حيطه هاي پژوهشي : سامانه هاي رده بندي و برگه نويسي ، نياز ها و رفتار شناسي متقاضي ، مديريت و بازار يابي اطلاعات ، كتابخانه هاي ديجيتال و الكترونيك ، ذخيره و بازيابي اطلاعات ، مديريت و توسعه روش هاي جمع آوري اطلاعات و منابع ، رفتارشناسي خوانندگان ، نشر الكترونيك ، توسعه سيستم هاي اطلاعاتي
ساختار دوره : 1- كلاس درس           2- كلاس درس + پايان نامه             3- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 2550 دلار              2- 2500 دلار                 3- 2000 دلار
3-7  فوق ليسانس مهندسي نرم افزار                              7-3 Master of Software Engineering
حیطه های پژوهشي : آموزش با کامپیوتر ، تکنولوژی CASE ، تولید نرم افزار ، آموزش الکترونیک ، تعامل کامپیوتر و انسان ، ضمانت کیفیت نرم افزار ، معماري نرم افزار ، مديريت پروژه هاي نرم افزاري ، ‌مطمئن سازي نرم افزار ، ‌آزمايش نرم افزار ، تكنيك هاي Object – Oriented
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 3300 دلار
4-7  فوق ليسانس فن آوري اطلاعات                            7-4 Master of Information Technology
ساختار دوره : 1- كلاس درس                      2- كلاس درس + پايان نامه
هزینه سالانه دوره :   1- 3300 دلار              2- 3500 دلار
5-7  دكتراي تخصصي                                                                   7-5 Doctor of Philosophy
ساختار دوره :  فقط پايان نامه                      هزینه سالانه دوره : 2500 دلار

8 – دانشکده اقتصاد و مدیریت                 8/ Faculty of Economics and Administration       
1-8  فوق لیسانس اقتصاد                                                             8-1 Master of Economics
حیطه های آموزشی – پژوهشی : اقتصاد خرد پیشرفته ، اقتصاد کلان پیشرفته ، اقتصاد کاربردی ، توسعه و برنامه ریزی اقتصادی ، تجارت و رشد ، نظریه ها در تحلیل اقتصادی ، اقتصاد مالزی ، مطالعات تطبیقی سامانه های اقتصادی ، بازار ها و نهاد های اقتصادی ، تحلیل سیاست های اقتصادی ، سازمان های صنعتی ، اقتصاد کلان کاربردی ، اقتصاد عمومی ، پول و امور مالی در توسعه اقتصادی ، اقتصاد صنایع شبکه ای
ساختار دوره :  1- کلاس درس                                      2- پایان نامه
هزینه سالانه دوره   :  1- 2250 دلار                              2- 1500 دلار
2-8  فوق لیسانس مدیریت عمومی                                  8-2 Master of Public Administration
حیطه های آموزشی – پژوهشی : تئوری مدیریت ، آموزه های مدیریت ، مدیریت مالی در کشور های در حال توسعه ، تحلیل سیاست گذاری ها و تکامل برنامه ها ، سیاست – توسعه و حاکمیت ، مدیریت منابع انسانی ، مدیریت کیفیت ، سیاست مالزی ، مدیریت شهری ، تکنیک های مدیریت عمومی ، سیاست گذاری های اجتماعی و توسعه
ساختار دوره :  1- کلاس درس                                      2- پایان نامه
هزینه سالانه دوره   :  1- 2500 دلار                              2- 1500 دلار
3-8  فوق لیسانس آمار کاربردی                                            8-3 Master of Applied Statistics
حیطه های آموزشی – پژوهشی : تکنیک های پردازش داده های جمعیت شناختی ، شاخص های اقتصادی کاربردی ، شاخص های مالی کاربردی ، آمار زیستی ، سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری ، تکنیک های پژوهش بازار ، تحلیل داده های آماری ، روش های آماری ، تکنیک های پیمایش ، روش ها و طراحی نمونه گیری
ساختار دوره :  1- کلاس درس                                      2- پایان نامه
هزینه سالانه دوره   :  1- 2200 دلار                             2- 1500 دلار
4-8  دکترای تخصصی                                                                  8-4 Doctor of Philosophy
ساختار دوره :  پایان نامه                              هزینه سالانه دوره :  3500 دلار

9 – دانشکده علوم تربیتی                                                      9/ Faculty of Education
1-9  فوق لیسانس علوم تربیتی                     9-1 Master of Education                            
حیطه های پژوهشی : برنامه ریزی و مدیریت آموزشی ، تربیت بدنی ، آموزش بهداشت ، مشاوره و راهنمایی ، آموزش های خاص ، اندازه گیری و تطور ، روان شناسی آموزشی – تربیتی ، آموزش زبان ، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم ، آموزش ریاضیات ، آموزش علوم پایه ، آموزش علوم اجتماعی ، فلسفه تعلیم و تربیت ، جامعه شناسی آموزش
ساختار دوره : 1- كلاس درس                       2- كلاس درس + پايان نامه
هزینه سالانه دوره :   1- 2000 دلار              2- 1900 دلار
2-9  فوق لیسانس مشاوره                                                       9-2 Master of Counseling
حیطه های آموزشی – پژوهشی :  تئوری های مشاوره ، مشاوره گروهی ، مشاوره عملی ، تکنیک های مشاوره ، سنجش در مشاوره ، و غیره.
ساختار دوره :  کلاس درس + گزارش پژوهش بالینی
هزینه سالانه دوره   :  2500 دلار
3-9  فوق لیسانس مدیریت آموزشی                       9-3 Master of Educational Management
ساختار دوره :  کلاس درس                             هزینه سالانه دوره :  2050 دلار
4-9  فوق لیسانس تکنولوژی آموزشی                      9-4 Master of Instructional Technology
ساختار دوره :  کلاس درس                             هزینه سالانه دوره :  2050 دلار
5-9  فوق لیسانس آموزش کودکان                        9-5 Master of Early Childhood Education
ساختار دوره :  کلاس درس                             هزینه سالانه دوره :  2000 دلار
6-9  فوق لیسانس آموزش ریاضی با فن آوری اطلاعات و ارتباطات
9-6 Master of Mathematics Education with Information and Communication Technology
ساختار دوره :  کلاس درس                             هزینه سالانه دوره :  2300 دلار
7-9  فوق لیسانس آموزش علوم پایه با فن آوری اطلاعات و ارتباطات
9-7 Master of Science Education with Information and Communication Technology
ساختار دوره :  کلاس درس                             هزینه سالانه دوره :  2300 دلار
8-9  دکترای تخصصی                                                               9-8 Doctor of Philosophy
ساختار دوره :  پایان نامه                                هزینه سالانه دوره :  2750 دلار

10-دانشکده مهندسی                                                       10/ Faculty of Engineering
1-10 فوق لیسانس مهندسی طراحی و تولید          10-1 Master of Manufacturing Engineering
حیطه های پژوهشی : طراحی کامپیوتری ، طراحی کالا ، تولید کامپیوتری ، اتوماسیون ، روبوتیک ، فن آوری ماشینی ، مهندسی صنایع ، مکاترونیک ، فن آوری ابزار های خودکار ، فن آوری مکانیزه
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
2-10 فوق لیسانس مهندسی برق و قدرت 
10-2 Master of Electrical Engineering and Power Systems 
حیطه های پژوهشی : الکترونیک – قدرت ، الکترونیک ، سیستم های قدرت ، ارتباطات راه دور ، ماشین ها و سیستم های مکانیزه ، کنترل کامپیوتری ، الکترومگنتیک
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
3-10 فوق لیسانس مهندسی ارتباطات دور      10-3 Master of Telecommunication Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
4-10 فوق لیسانس مهندسی مواد و فن آوری     
10-4 Master of Materials Engineering and Technology
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
5-10 فوق لیسانس مهندسی انرژی                                10-5 Master Of Energy Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
6-10 فوق لیسانس مهندسی پزشکی                       10-6 Master Of Biomedical Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
7-11 فوق لیسانس مهندسی مکانیک                        10-7 Master Of Mechanical Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
8-10 فوق لیسانس مهندسی شیمی                           10-8 Master Of Chemical Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
9-10 فوق لیسانس مهندسی عمران                                    10-9 Master Of Civil Engineering
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 4000 دلار
10-10 فوق لیسانس علوم مهندسی                           10-10 Master Of Engineering Sciences
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 1500 دلار
11-10 دکترای تخصصی                                                            10-11 Doctor of Philosophy
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 3200 دلار

11- دانشکده زبان ها و زبان شناسی         11/ Faculty of Languages and Linguistics
1-11 فوق لیسانس انگلیسی به عنوان زبان دوم       11-1 Master of English as a 2nd Language
ساختار دوره : 1- كلاس درس                       2- كلاس درس + پايان نامه
هزینه سالانه دوره :   1- 2000 دلار              2- 1900 دلار
2-11 فوق لیسانس زبان شناسی        11-2 Master of Linguistics                                      
حیطه های پژوهشی : تحلیل گفتمان ، مباحث دو زبانگی ، ارتباطات زبانی ، زبان شناسی جامعه شناختی ، آوا نگاری و آوا شناسی ، تغییر و دگرگونی در زبان ، جنسیت و زبان ، تکامل زبان ، زبان و ادبیات ، انگلیسی برای هدفهای خاص ، مطالعات زبان اول و دوم و روابط آن ها ، نشانه شناسی ، آسیب شناسی گفتار ، نارسایی های زبانی ، ترجمه و تفسیر ، نحو و گونه شناسی زبان و غیره.
ساختار دوره : 1- كلاس درس                       2- كلاس درس + پايان نامه
هزینه سالانه دوره :   1- 2000 دلار              2- 1900 دلار
3-11 فوق لیسانس مطالعات زبان های مدرن         11-3 Master of Modern Languages Studies
ساختار دوره : 1- كلاس درس                       2- كلاس درس + پايان نامه
هزینه سالانه دوره :   1- 2000 دلار              2- 1900 دلار
4-11 دکترای تخصصی      11-4 Doctor of Philosophy                                                       
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 3500 دلار

12- دانشکده حقوق                12/ Faculty of Law                                                       
1-12 فوق لیسانس حقوق             12-1 Master of Laws                                                  
حیطه های پژوهشی : حقوق اجرایی ، حقوق هوا و فضا ، حقوق بانکداری ، حقوق صنایع ، حقوق شرکت ها ، حقوق قرارداد ، حقوق مالی ، حقوق کپی رایت ، حقوق محیط های مجازی ، حقوق کار ، حقوق محیط زیست ، حقوق خانواده ، حقوق صنعتی ، حقوق فن آوری اطلاعات ، حقوق بیمه ، حقوق بشر ، حقوق فعالین حقوق بشر ، حقوق املاک ، حقوق اسلامی ، حقوق کارگر ، حقوق زمین ، حقوق دریاها ، حقوق رسانه ها ، نظام حقوقی مالزی ، حقوق بین الملل عمومی ، حقوق بین الملل خصوصی ، و غیره.
ساختار دوره : 1- كلاس درس                      2- كلاس درس + پايان نامه                3- پايان نامه
هزینه سالانه دوره   : 1- 1300دلار               2- 1550 دلار                                3- 1450 دلار
2-12  فوق لیسانس علوم قضائی       12-2 Master of Criminal Justice                                
ساختار دوره : کلاس درس                                 هزینه سالانه دوره : 2000 دلار
3-12 دکترای تخصصی                 12-3 Doctor of Philosophy                                            
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 3000 دلار

14- دانشکده علوم پایه             14/ Faculty of Science                                                 
1-14 فوق لیسانس بیوتکنولوژی                    14-1 Master of Biotechnology                        
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 2550 دلار
2-14 فوق لیسانس مدیریت محیط زیست              14-2 Master of Environmental Management
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 2550 دلار
3-14 فوق لیسانس مواد                   14-3 Master of Material Sciences                              
ساختار دوره : كلاس درس + پايان نامه                       هزینه سالانه دوره : 2550 دلار
4-14 فوق لیسانس فلسفه و سیاست علم و تکنولوژی
14-4 Master of Philosophy and Policy of Science and Technology
ساختار دوره : كلاس درس                                        هزینه سالانه دوره : 11050 دلار
5-14 فوق لیسانس فیزیک کاربردی             14-5 Master of Applied Physics                         
ساختار دوره : كلاس درس                                        هزینه سالانه دوره : 2250 دلار
6-14 فوق لیسانس شیمی تحلیلی           14-6 Master of Analytical Chemistry                   
ساختار دوره : كلاس درس                                        هزینه سالانه دوره : 2900 دلار
7-14 فوق لیسانس آمار          14-7 Master of Statistics                                                   
ساختار دوره : كلاس درس                                        هزینه سالانه دوره : 2100 دلار
8-14 فوق لیسانس فلسفه علم                              14-8 Master of Science Philosophy      
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 1150 دلار
9-14 فوق لیسانس ریاضیات                14-9 Master of Mathematics                                                
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 1450 دلار
10-14  دکترای تخصصی ( به جز ریاضیات و فلسفه علم )
14-10 Doctor of Philosophy (Except Maths and Science Philosophy)
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 3800 دلار
11-14  دکترای تخصصی ( ریاضیات و فلسفه علم )
14-11 Doctor of Philosophy (Maths and Science Philosophy)
ساختار دوره : پايان نامه                                           هزینه سالانه دوره : 2900 دلار

 
 
دانشگاه تکنولوژی مارا – مالزی
UiTM
دوره های کارشناسی ارشد

معرفی دانشگاه
دانشگاه UiTM در شهر شاه عالم، مرکز استان سلانگوربا فاصله ای 45 دقیقه ای از کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است. این دانشگاه با قدمتی پنجاه ساله دارای 8 کمپ دانشگاهی در سراسر مالزی، 12 شعبه و 19 کالج وابسته می باشد که در این میان به طور خاص در زمینه  رشته های گروه هنرو موسیقی، گروه حقوق، معماری، گروه ارتباطات، حسابداری و رشته های جدید مانند مدیریت توریسم و مدیریت خدمات سابقه ای بسیار عالی و برجسته از خود به جا گذاشته و هر ساله فارغ التحصیلان بسیاری را روانه بازار کار و یا جذب نهادهای پژوهشی می نماید. دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و پذیرای دانشجویان خارجی در تمام دوره های مقاطع تکمیلی هستند.
دانشگاه UiTM در سطح داخلی و بین المللی دانشگاهی کاملاً شناخته شده است و در ایران در حال حاضر تا انتهای مقطع کارشناسی ارشد مورد ارزشیابی کامل قرار می گیرد. پذیرش در این دانشگاه فقط با ارائه مدرک آیلتس (نمره 6.0) یا تافل (نمره 550 – IBT نمره 90) قابل قبول است.
امکانات خوابگاهی و رفاهی کامل نیز در دانشگاه UITM برای دانشجویان خارجی اعم از مجرد و متاهل فراهم است. سرویس رفت و آمد از خوابگاه به دانشگاه و برعکس نیز هر 20 دقیقه یکبار قابل دسترسی است.
در میان سایر امکانات دانشگاه میتوان از گالری های بزرگ و مجهزهنری، مجموعه ورزشی کامل و مجهز با امکانات کاملاً به روز و مدرن، کتابخانه های داخلی و دسترسی به کتابخانه الکترونیک بیش از 50 دانشگاه معتبر جهان تا مراکز فروشگاهی ، کتابفروشی ها، رستوران ها و کافی شاپ های کمپ دانشگاهی نام برد.

سیستم آموزشی دوره های فوق لیسانس:
1)      فقط پایان نامه (By Research) : در این نوع سیستم آموزشی دانشجو در هنگام ارائه ی مدارک برای اخذ پذیرش می بایست پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه ی دوره ی کارشناسی ارشد را نیز همراه با سایر مدارک ارائه دهد. طول دوره معمولاً 2 تا 3 ترم خواهد بود و صرفاً شامل کار بر روی پایان نامه است. البته گاهی به تشخیص استاد راهنما از دانشجو خواسته می شود که برخی کلاس ها مانند روش تحقیق را بگذراند.
2)      کلاس درس (Coursework) : در این سیستم دانشجو تعداد مشخصی واحد درسی را گذرانده و پس از انجام یک پروژه فارغ التحصیل می شود. تعداد واحد ها اعم از درس و پروژه معمولاً 36 تا 38 واحد است.

شهریه ها:
1)      کارشناسی با سیستم By Research (فقط پایان نامه) : هر ترم 1000 رینگیت
هزینه بررسی پایان نامه و دفاع از تز: 500 رینگیت
2)      کارشناسی با سیستم Coursework (کلاس درس): هر واحد درسی 150 تا 250 رینگیت (متوسط تعداد واحد های درسی برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه UiTM 36 واحد می باشد)

زمان پذیرش:
دانشگاه UITM دو بار در سال دانشجو می پذیرد :
1)      تیر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه بهمن ماه می باشد.
2)      آذر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه مرداد ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:
1)   کپی برابر اصل پاسپورت : 2 نسخه
2)   کپی عادی از تمام صفحات پاسپورت ( 40 صفحه کامل ) : 3 نسخه
3)   ترجمه رسمی ریزنمرات و مدرک تحصیلی کارشناسی با مهر وزارت خارجه و دادگستری : 2 سری
4)   عکس شش در چهار: 14 عدد
5)   گواهی موجودی بانکی به مبلغ حداقل 7 میلیون تومان : 2 نسخه
6)   رزومه ی کامل همراه با کلیه سوابق کاری، علمی و فرهنگی: 2 نسخه
7)   فرم تکمیل شده توصیه نامه اساتید : از 2 استاد هر کدام 2 نسخه ( جمعاً 4 نسخه )
* فرم توصیه نامه اساتید دانشگاه UITM را می توانید از طریق هریک از دفاتر ایران ایندیا یا از قسمت دانلود های وبسایت دریافت نمایید.
8) پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه  صرفاً برای متقاضیانی که برای رشته های با ساختار By Research (فقط پایان نامه) اقدام می کنند. برای نگارش پروپوزال از راهنمای پروپوزال وب سایت ایران ایندیا استفاده کنید.
9) مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه UiTM مالزی، نمره 6.0 در آزمون آیلتس یا نمره 550 در آزمون تافل می باشد و در صورت عدم ارائه این مدارک، مدارک بررسی نخواهد شد. چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های فشرده زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

شرايط زندگي در مالزي
هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است. امكانات خوابگاهي در دانشگاه UiTM براي تمام دانشجويان موجود و قابل هماهنگي است . ضمن اين كه اجاره خوابگاه هاي UiTM به نسبت اجاره آپارتمان در منطقه دانشگاه نسبتاً ارزان تر است و براي دانشجويان كاملاً به صرفه خواهد بود كه حداقل در بدو ورود از خوابگاه استفاده كنند.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :
براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

فهرست دانشکده ها، شهریه ها و رشته های مختلف

دانشگاه UITM
1- دانشکده حقوق
دانشکده حقوق دانشگاه UITM در سال 1968 تاسیس شده و با حضور 95  نفر عضو هیئت علمی، در حدود 1200 نفر دانشجورا در رشته ها و مقاطع مختلف در خود جای داده است. شاخه های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد حقوق و شهریه کامل دوره های آن بدین شرح اند؛
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M )
2) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق معنوی
3)  کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تعاونی
4) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق قضایی دریاها
5) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق عمومی
6) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تجارت
* دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی ارشد حقوق و گرایش های آن پذیرش می شوند، می بایست 8 عنوان درسی (مرتبط با گرایش مورد علاقه) و 1 عنوان درس اجباری “روش تحقیق علم حقوق” را برای اخذ مدرک تحصیلی خود بگذرانند.
* دانشجویانی که علاقه به گذراندن پایان نامه دارند می بایست 6 عنوان درس و 1 عنوان درس اجباری “روش تحقیق علم حقوق” را بگذرانند و پایان نامه جانشین 2 عنوان درس باقیمانده خواهد بود. در این صورت دانشجو موظف خواهد بود ابتدا با راهنمایی اساتید طرح تحقیق (پروپوزال) خود را پیاده سازی نماید و در صورت تصویب آن از سوی اساتید می تواند کار روی پایان نامه خود را آغاز نماید.
* زمینه های معمول برای پژوهش در صورت تمایل به ارائه پایان نامه:
حقوق مادی و معنوی ، حقوق محیط مجازی ، حقوق و فناوری اطلاعات ، حقوق بین الملل عمومی ، حقوق دریاها ، حقوق قضایی ، جرم شناسی و مجازات ، حقوق تعاونی تطبیقی ، جرایم محیط مجازی ، حقوق عمومی ، حقوق تجارت ، قوانین مجازات اسلامی ، حقوق اسلامی ، حقوق محیط زیست ، حقوق اقلیت ها ، حقوق خانواده ، مباحث حقوق زنان ، مباحث حقوق کودک
7) تخصص ارشد حقوق سیره و سنت ( خاص فارغ اتحصیلان علوم حوزوی)
طول دوره: 2 ترم ( برگزاری کلاس ها فقط در روزهای  شنبه و یکشنبه )
این دوره خاص فارغ التحصیلان علوم اسلامی دارای مدرک کارشناسی و یا علوم حوزوی که  تحصیلات آنها به ماخذ کارشناسی ارزشیابی می شود و علاقمند به علم حقوق هستند طراحی شده است. این دسته فارغ التحصیلان می توانند پس از گذراندن این دوره تخصصی و در صورت داشتن سوابق کاری مرتبط و احراز صلاحیت ، برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد حقوق اسلامی اقدام نمایند.

2- دانشكده علوم پايه
دانشكده علوم پايه دانشگاه تكنولوژي مارا ، دوره هاي تحصيلات تكميلي درمقاطع فوق ليسانس و دكتري خود را از دهه ي 1980 ميلادي بنيان نهاد. درحال حاضر اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد كه مورد تأييد وزارت علوم ،تحقيقات وفناوري ايران نيز مي باشد گرايش هاي زير را ارائه مي دهد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت صنايع كاشت  (Plantation Industry Management)
اين دوره ي آموزشي شامل 2 دسته واحدهاي درسي مرتبط با شاخه هاي كشاورزي مي باشد كه 30 درصد آن به فناوري كشاورزي و 70 درصد به مديريت دربخش كشاورزي اختصاص يافته است. همچنين اين رشته به مباحث ديگر مانند سلامت وامنيت محصولات كشاورزي درتوليدات داخلي وصادراتي ،تجارت كشاورزي وغيره نيز مي پردازد.
طول دوره ي تحصيل : 3 ترم
تعداد واحدها: 42 واحد  ( 30 واحد نظري ، 3 واحد سمينار، 9 واحد پايان نامه )
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
– مواد پيشرفته                                         – آموزش علوم پايه ( فيزيك، شیمی، زیست شناسی )
– زيست شناسي دريايي – ساحلي                  – فيزيولوژي گياهي
– بيوتكنولوژي                                          – ژنتيك انساني
– ژنتيك مولكولي                                       – پزشكي مولكولي
– آنزيم شناسي                                          – گرايش هاي شيمي
– بوم شناسي دريايي                                   – شاخه هاي محيط زيست
– شاخه هاي فناوري غذايي                           – ميكروبيولوژي
– فناوري فتون                                          – فناوري پليمر
– فناوري پارچه                                        – علوم وفناوري چوب
– انرژی                                                  – تکنولوژی غذایی
– تکنولوژی فوتون                                    – تکنولوژی و فن آوری کاشت
– شیمی کاربردی                                      – شیمی محیط زیست
– زیست شناسی مولکولی
طول دوره : 2 تا 3 ترم                  

3- دانشكده معماري ،پيمايش و برنامه ريزي
دانشكده معماري دانشگاه UITM درسال 1967 تأسيس شده و هم اكنون شاخه هاي متعددي ازعلوم معماري را درمقاطع مختلف ارائه مي نمايد . دوره هاي كارشناسي ارشد اين دانشگاه عبارتند از:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد سرمايه گذاري دراملاك (Property Investment)
اين دوره تحصيلي خاص دانشجوياني طراحي شده است كه به مباحثي هم چون توسعه وسرمايه گذاري دراملاك ، مديريت املاك ، بانكداري درزمينه املاك ، مديريت مالي ، زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري ، امنيت بازار املاك و مديريت ساخت وسازعلاقمند هستند . مباحثي ازقبيل بازار سرمايه ، زمينهاي شهري واقتصاد منطقه اي ، بازاريابي املاك ، تحليل سرمايه گذاري ، حسابداري براي مديران ، امور مالي ، مديريت سود املاك ، توسعه املاك وغيره ، از سرفصل هاي دروس اين رشته مي باشند .
طول دوره تحصيل : 3 ترم
2- كارشناسي ارشد مديريت ميراث فرهنگي(Heritage and Conservation Management)
اين دوره تحصيلي مباحثي هم چون تاريخ ونظريه معماري ، مباني ونظريه هاي ميراث فرهنگي ، ميراث طبيعي ومنابع طبيعي ، ميراث فرهنگي وكنترل توسعه ، مسائل ميراث فرهنگي درشهرها ،‌اقتصاد ميراث فرهنگي و… را به عنوان واحدهاي درسي درخود جاي داده است.
طول دوره تحصيل : 2 ترم
3- كارشناسي ارشد مديريت پروژه هاي ساخت (Construction Project Management)
اين دوره كارشناسي ارشد براي فارغ التحصيلان شاخه هاي معماري ،‌ساخت ، مهندسي عمران ، برنامه ريزي وگرايش هاي آن كه به مقوله ي مديريت پروژه هاي ساخت وساز علاقمندند طراحي وبرنامه ريزي شده است.
طول دوره تحصيل : 3 ترم
تعداد واحدها: 36 واحد
4- كارشناسي ارشد مديريت رفاهي (Facilities Management)
مديريت مراكز رفاهي ، برنامه ريزي رفاهي ، مديريت منابع انساني براي مراكز رفاهي ، مديريت استراتژيك ، رفتار سازماني درمراكز ، فناوري اطلاعات وغيره، ازسرفصل دروس اين رشته مي باشند.
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 37 واحد
* ورود به دوره تحصيل براي فارغ التحصيلان كليه رشته ها آزاد است. البته فارغ التحصيلان مديريت تور وهتل و متقاضياني كه سابقه كاري مرتبط داشته باشند دراولويت قرار دارند. ضمناَ جهت پذيرش نهايي ، حضور درجلسه مصاحبه الزامي است.
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
کارشناسی ارشد معماری با گرایش های:
–         مطالعات معماری
–         مدیریت پروژه
–         مدیریت ساخت
–         تکنولوژی ساخت
–         ساخت و ساز و محیط زیست
–         برنامه ریزی منطقه ای
–         سیستم های اطلاعاتی جغرافیایی (GIS)
–         کنترل از راه دور (RS)
–         GPS
–         مدیریت مستغلات
–         مدیریت پارک ها و اماکن تفریحی
–         معماری داخلی
–         اقتصاد ساخت
–         فناوری اطلاعات در صنعت ساخت و ساز
–         طراحی مناظر شهری

4- دانشكده هنر وطراحي
دانشكده هنر وطراحي دانشگاه UITM درمقطع كارشناسي ارشد شاخه هاي هنر با سابقه اي درخشان دوره هاي زيررا ارائه مي دهد.
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- تاريخ هنر ومديريت فرهنگي (Art History and Cultural Management)
اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود :
– تاريخ ونظريه هنر                     – هنر ومديريت فرهنگي
– تئوري هنر اسلامي                    – مديريت طراحي
2- كارشناسي ارشد هنرهاي زيبا وفناوري (Fine Arts and Technology)
اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود:
– هنرهاي تجسمي اسلامي                    – طراحي
– نقاشي                                           – سراميك
– چاپ                                            – فلز
– مجسمه سازي
3- كارشناسي ارشد ارتباطات تصويري ورسانه نوين (Visual Communication and New Media)
اين شاخه به چهارگرايش تقسيم مي شود:
– ارتبات تصويري                              – طراحي Interface     
– رسانه نوين                                     -Illustration  Sequential
4- كارشناسي ارشد فناوري طراحي(Design Technology)
2 گرايش دراين رشته ارائه مي شوند :
– طراحي 2 بعدي                  – طراحي 3 بعدي
– طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 36 واحد

5- دانشكده مهندسي عمران
دانشكده مهندسي عمران دانشگاه تكنولوژي مارااز پرطرفدارترين مقاصد تحصيلي منطقه براي مهندسين عمران مي باشد.اين دانشكده ازقديمي ترين دانشكده هاي تأسيس شده در UITM مي باشد ودرمقطع كارشناسي ارشد رشته هاي زير را ارائه مي دهد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – سازه (Civil Engineering – Structure)
2- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ژئوتكنيك (Civil Engineering – Geotechnic)
3- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – منابع آب(Civil Engineering – Water Resources)
4- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – مهندسي محيط زيست(Civil– Environmental Engineering)
5- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ساخت(Civil Engineering – Construction)
طول دوره :3 ترم

6- دانشكده مهندسي برق
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مخابرات ومهندسي اطلاعات (Telecommunication & Information Engineering)
طول دوره : 3 تا 4 ترم
تمركز اين دوره ي تحصيلي به طورخاص به روي مباحثي نظير شبكه هاي مدرن مخابراتي ، تئوري هاي ارتباطاتي پيشرفته ، شبكه هاي ارتباطات داده ها ، تئوري هاي اطلاعات ، شبكه هاي IP ، مديريت اطلاعات وارتباطات مي باشد.
* چنانچه به دنبال گرايش هاي متنوع ديگري ازشاخه هاي مهندسي برق مي گرديد به شما توصيه مي كنيم ازدانشگاه UTM كه دراين زمينه فعاليت تخصصي دارد استفاده كنيد .
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسی برق (Electrical Engineering)
طول دوره : 3 تا 4 ترم

7- دانشكده مهندسي مکانیک
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت مهندسي(Engineering Management)
طول دوره : 3 ترم
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسي مکانیک(Mechanical Engineering)
گرایش ها:
–         انرژی و محیط زیست
–         مدیریت مهندسی
–         مهندسی مواد
–         سیستم و کنترل داینامیک
* درزمينه شاخه ها وگرايش هاي رشته مهندسي مكانيك نيز توصيه مي كنيم از دانشگاه تكنولوژي مالزي UTM استفاده نماييد .

8- دانشكده ارتباطات ومطالعات رسانه
دانشگاه UITM درزمينه شاخه هاي علوم ارتباطات ازسابقه اي مناسب وكيفيتي بالا برخورداراست.درمقطع كارشناسي ارشد اين دانشكده انتخاب اين شاخه ها امكان پذير مي باشد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- رسانه وجنگ اطلاعاتي(Media and Information Warfare)
به درستي يكي ازجذابترين رشته هاي ارائه شده دردانشگاه UITM به خصوص براي فارغ التحصيلان علوم سياسي ، اجتماعي وارتباطات همين رشته است. البته پذيرش دانشجو ازساير رشته ها با شرط احراز صلاحيت وسابقه شغلي مرتبط نيز صورت مي پذيرد .برخي دروس ارائه شده دراين رشته عبارتند از:
– تئوري هاي رسانه وجنگ اطلاعاتي
– تحليل وگمانه زني ذهن ها
– ديپلماسي عمومي ،پروپاگاندا وروانشناسي عمليات
– ادبيات جنگ اطلاعاتي وعمليات روانشناختي
– جنگ ، مذهب وجامعه
– رياضيات سياست
– فناوري جنگ اطلاعاتي
– مديريت حفاظت اطلاعات
– روزنامه نگاري جنگ وصلح
– هوشمندي اطلاعات
– فيلم ،گزارش وجامعه
– قدرت، عدالت ونظم درسياست بين الملل
– اجراي خبر و استراتژي طراحي
– سازمان هاي بين المللي ورژيم ها
– روابط رسانه وحكومت
– اقتصاد سياسي بين المللي وحاكميت
– جستجو وجمع آوري استراتژيك اطلاعات
– مطالعات تطبيقي سيستم هاي رسانه اي
– زبان – روان شناسي
– مطالعات تطبيقي مذاهب واقوام
– امنيت انساني
– كنترل اطلاعات
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها: 40 واحد
2- كارشناسي ارشد علوم ارتباطات جمعي(Mass Communication)
اخلاق ارتباطات ، فناوري هاي جديد ارتباطات ، حقوق رسانه ،اقتصاد سياسي رسانه هاي جمعي ،روابط بين الملل ،مطالعات فرهنگي ، تكنيك هاي چند رسانه اي، روابط عمومي پيشرفته ومديريت روابط عمومي ورسانه ازجمله سرفصل دروس اين رشته مي باشند.
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 41

9- دانشكده علوم تربيتي
دانشكده علوم تربيتي دانشگاه تكنولوژي مارا در دو زمينه به ارائه دوره هاي كارشناسي ارشد مي پردازد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي به عنوان زبان دوم (TESL)
اين دوره مناسب فارغ التحصيلان شاخه هاي زبان ،مترجمي ادبيات وآموزش زبان انگليسي كه به مقوله آموزش اين زبان علاقمند مي باشند طراحي شده است.
2- كارشناسي ارشد موسيقي – آموزش موسيقي(Master of Music – Music Education)
كليه فارغ التحصيلان شاخه هاي موسيقي مي توانند براي تحصيل دراين رشته اقدام نمايند.علاوه برآن ،فارغ التحصيلان ساير رشته ها ويا كساني كه مدرك تحصيلي پايين تراز كارشناسي دارند به شرط 7 سال سابقه رسمي آموزش موسيقي نيز مي توانند براي كارشناسي ارشد موسيقي – گرايش آموزش دردانشگاه تكنولوژي مارا اقدام نمايند.
طول دوره : 2 ترم
تعداد واحدها : 36 واحد
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- کارشناسی ارشد علوم تربیتی
گرایش ها:
–         آموزش بزرگسالان
–         روانشناسی آموزشی
–         توسعه مواد درسی
–         زبان شناسی کاربردی
–         زبان شناسی اجتماعی
–         آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم
–         آموزش معلم
–         آموزش موسیقی
–         آموزش هنر
–         آموزش ریاضی
–         آموزش علوم پایه

10-  دانشكده مديريت اطلاعات
دانشكده مديريت اطلاعات دانشگاه UITM درمقاطع كارشناسي ارشد دوره هاي زير را برگزار مي نمايد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت اطلاعات (Information Management)
دروس اين رشته به طور كلي به روي مباحث فناوري اطلاعات وارتباطات ،مديريت اطلاعات ،حقوق اطلاعات ،كاربردهاي فناوري مالتي مديا ،مديريت بانكهاي اطلاعاتي ،مديريت آژانس هاي اطلاعاتي ،مديريت پروژه هاي اطلاعاتي ، خدمات اطلاعات آنلاين ،برنامه ريزي استراتژيك ،مخابرات وشبكه متمركز هستند .
2- كارشناسي ارشد مديريت دانايي(Knowledge Management)
تقسيم بندي ورده بندي دانش سازماني ،هوشمندي ورقابت ،سياستگذاري اطلاعات ودانش ، تحليل ،طراحي ومديريت سيستم هاي اطلاعاتي ،مديريت دانايي وفرهنگي ، ابزارهاي مديريت دانايي وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته مي باشند.
3- كارشناسي ارشد علوم كتابداري(Library Science)
كتابداري نوين ، رده بندي پيشرفته ،مديريت اطلاعات ،مديريت كتابخانه ،سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته ، ساماندهي دانش، كتابخانه هاي ديجيتال ، كاربردهاي فناوري چند رسانه اي و… ازمهم ترين مباحث اين رشته مي باشد.
طول دوره : 2 تا 4 ترم

11- دانشكده فناوري اطلاعات IT
رشته هاي تحصيلي ارائه شده در اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد عبارتند از:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد فناوري اطلاعات (Information Technology)
2- كارشناسي ارشد علوم كمي(Quantitative Sciences)
3- كارشناسي ارشد علوم كامپيوتر(Computer Science)
4- كارشناسي ارشد شبكه هاي كامپيوتري (Computer Networking)
طول دوره : 3 ترم

12- دانشكده علوم ورزش
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد علوم ورزش(Sports Science)
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- کارشناسی ارشد علوم ورزش با گرایش های:
–         آموزش و مربی گری
–         روانشناسی ورزشی کاربردی
–         حقوق ورزش
–         تربیت بدنی
–         مدیریت ورزشی

13- دانشكده حسابداري
دانشكده حسابداري دانشگاه تكنولوژي مارا به عنوان يكي از بهترين برگزاركنندگان دوره هاي حسابداري به خصوص درمقاطع شناخته می شود.
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد حسابداري (Accountancy)
2- كارشناسي ارشد مديريت دولتی(Corporate Governance)
طول دوره تحصيل : 3 ترم
تعداد واحد ها : 36 واحد
سيستم هاي اطلاعاتي حسابداري ،مديريت مالي ، حسابداري مالي ، حسابداري بخش دولتي ، امور ماليات ، تكنيك هاي پيشرفته حسابداري ، جرائم مالي وپولي شويي ، تحليل پيشرفته داده هاي حسابداري ،مديريت بحران درحسابداري وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته ها مي باشند.
دانشگاه تکنولوژی مارا – مالزی
UiTM
دوره های کارشناسی ارشد

معرفی دانشگاه
دانشگاه UiTM در شهر شاه عالم، مرکز استان سلانگوربا فاصله ای 45 دقیقه ای از کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است. این دانشگاه با قدمتی پنجاه ساله دارای 8 کمپ دانشگاهی در سراسر مالزی، 12 شعبه و 19 کالج وابسته می باشد که در این میان به طور خاص در زمینه  رشته های گروه هنرو موسیقی، گروه حقوق، معماری، گروه ارتباطات، حسابداری و رشته های جدید مانند مدیریت توریسم و مدیریت خدمات سابقه ای بسیار عالی و برجسته از خود به جا گذاشته و هر ساله فارغ التحصیلان بسیاری را روانه بازار کار و یا جذب نهادهای پژوهشی می نماید. دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و پذیرای دانشجویان خارجی در تمام دوره های مقاطع تکمیلی هستند.
دانشگاه UiTM در سطح داخلی و بین المللی دانشگاهی کاملاً شناخته شده است و در ایران در حال حاضر تا انتهای مقطع کارشناسی ارشد مورد ارزشیابی کامل قرار می گیرد. پذیرش در این دانشگاه فقط با ارائه مدرک آیلتس (نمره 6.0) یا تافل (نمره 550 – IBT نمره 90) قابل قبول است.
امکانات خوابگاهی و رفاهی کامل نیز در دانشگاه UITM برای دانشجویان خارجی اعم از مجرد و متاهل فراهم است. سرویس رفت و آمد از خوابگاه به دانشگاه و برعکس نیز هر 20 دقیقه یکبار قابل دسترسی است.
در میان سایر امکانات دانشگاه میتوان از گالری های بزرگ و مجهزهنری، مجموعه ورزشی کامل و مجهز با امکانات کاملاً به روز و مدرن، کتابخانه های داخلی و دسترسی به کتابخانه الکترونیک بیش از 50 دانشگاه معتبر جهان تا مراکز فروشگاهی ، کتابفروشی ها، رستوران ها و کافی شاپ های کمپ دانشگاهی نام برد.

سیستم آموزشی دوره های فوق لیسانس:
1)فقط پایان نامه (By Research) : در این نوع سیستم آموزشی دانشجو در هنگام ارائه ی مدارک برای اخذ پذیرش می بایست پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه ی دوره ی کارشناسی ارشد را نیز همراه با سایر مدارک ارائه دهد. طول دوره معمولاً 2 تا 3 ترم خواهد بود و صرفاً شامل کار بر روی پایان نامه است. البته گاهی به تشخیص استاد راهنما از دانشجو خواسته می شود که برخی کلاس ها مانند روش تحقیق را بگذراند.
2)کلاس درس (Coursework) : در این سیستم دانشجو تعداد مشخصی واحد درسی را گذرانده و پس از انجام یک پروژه فارغ التحصیل می شود. تعداد واحد ها اعم از درس و پروژه معمولاً 36 تا 38 واحد است.

شهریه ها:
1)کارشناسی با سیستم By Research (فقط پایان نامه) : هر ترم 1000 رینگیت
هزینه بررسی پایان نامه و دفاع از تز: 500 رینگیت
2)کارشناسی با سیستم Coursework (کلاس درس): هر واحد درسی 150 تا 250 رینگیت (متوسط تعداد واحد های درسی برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه UiTM 36 واحد می باشد)

زمان پذیرش:
دانشگاه UITM دو بار در سال دانشجو می پذیرد :
1)      تیر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه بهمن ماه می باشد.
2)      آذر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه مرداد ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:
1)   کپی برابر اصل پاسپورت : 2 نسخه
2)   کپی عادی از تمام صفحات پاسپورت ( 40 صفحه کامل ) : 3 نسخه
3)   ترجمه رسمی ریزنمرات و مدرک تحصیلی کارشناسی با مهر وزارت خارجه و دادگستری : 2 سری
4)   عکس شش در چهار: 14 عدد
5)   گواهی موجودی بانکی به مبلغ حداقل 7 میلیون تومان : 2 نسخه
6)   رزومه ی کامل همراه با کلیه سوابق کاری، علمی و فرهنگی: 2 نسخه
7)   فرم تکمیل شده توصیه نامه اساتید : از 2 استاد هر کدام 2 نسخه ( جمعاً 4 نسخه )
* فرم توصیه نامه اساتید دانشگاه UITM را می توانید از طریق هریک از دفاتر ایران ایندیا یا از قسمت دانلود های وبسایت دریافت نمایید.
8) پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه  صرفاً برای متقاضیانی که برای رشته های با ساختار By Research (فقط پایان نامه) اقدام می کنند. برای نگارش پروپوزال از راهنمای پروپوزال وب سایت ایران ایندیا استفاده کنید.
9) مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه UiTM مالزی، نمره 6.0 در آزمون آیلتس یا نمره 550 در آزمون تافل می باشد و در صورت عدم ارائه این مدارک، مدارک بررسی نخواهد شد. چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های فشرده زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

شرايط زندگي در مالزي
هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است. امكانات خوابگاهي در دانشگاه UiTM براي تمام دانشجويان موجود و قابل هماهنگي است . ضمن اين كه اجاره خوابگاه هاي UiTM به نسبت اجاره آپارتمان در منطقه دانشگاه نسبتاً ارزان تر است و براي دانشجويان كاملاً به صرفه خواهد بود كه حداقل در بدو ورود از خوابگاه استفاده كنند.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :
براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .
فهرست دانشکده ها، شهریه ها و رشته های مختلف دانشگاه UITM

1- دانشکده حقوق
دانشکده حقوق دانشگاه UITM در سال 1968 تاسیس شده و با حضور 95  نفر عضو هیئت علمی، در حدود 1200 نفر دانشجورا در رشته ها و مقاطع مختلف در خود جای داده است. شاخه های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد حقوق و شهریه کامل دوره های آن بدین شرح اند؛
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M )
2) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق معنوی
3)  کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تعاونی
4) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق قضایی دریاها
5) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق عمومی
6) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تجارت
* دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی ارشد حقوق و گرایش های آن پذیرش می شوند، می بایست 8 عنوان درسی (مرتبط با گرایش مورد علاقه) و 1 عنوان درس اجباری “روش تحقیق علم حقوق” را برای اخذ مدرک تحصیلی خود بگذرانند.
* دانشجویانی که علاقه به گذراندن پایان نامه دارند می بایست 6 عنوان درس و 1 عنوان درس اجباری “روش تحقیق علم حقوق” را بگذرانند و پایان نامه جانشین 2 عنوان درس باقیمانده خواهد بود. در این صورت دانشجو موظف خواهد بود ابتدا با راهنمایی اساتید طرح تحقیق (پروپوزال) خود را پیاده سازی نماید و در صورت تصویب آن از سوی اساتید می تواند کار روی پایان نامه خود را آغاز نماید.
* زمینه های معمول برای پژوهش در صورت تمایل به ارائه پایان نامه:
حقوق مادی و معنوی ، حقوق محیط مجازی ، حقوق و فناوری اطلاعات ، حقوق بین الملل عمومی ، حقوق دریاها ، حقوق قضایی ، جرم شناسی و مجازات ، حقوق تعاونی تطبیقی ، جرایم محیط مجازی ، حقوق عمومی ، حقوق تجارت ، قوانین مجازات اسلامی ، حقوق اسلامی ، حقوق محیط زیست ، حقوق اقلیت ها ، حقوق خانواده ، مباحث حقوق زنان ، مباحث حقوق کودک
7) تخصص ارشد حقوق سیره و سنت ( خاص فارغ اتحصیلان علوم حوزوی)
طول دوره: 2 ترم ( برگزاری کلاس ها فقط در روزهای  شنبه و یکشنبه )
این دوره خاص فارغ التحصیلان علوم اسلامی دارای مدرک کارشناسی و یا علوم حوزوی که  تحصیلات آنها به ماخذ کارشناسی ارزشیابی می شود و علاقمند به علم حقوق هستند طراحی شده است. این دسته فارغ التحصیلان می توانند پس از گذراندن این دوره تخصصی و در صورت داشتن سوابق کاری مرتبط و احراز صلاحیت ، برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد حقوق اسلامی اقدام نمایند.

2- دانشكده علوم پايه
دانشكده علوم پايه دانشگاه تكنولوژي مارا ، دوره هاي تحصيلات تكميلي درمقاطع فوق ليسانس و دكتري خود را از دهه ي 1980 ميلادي بنيان نهاد. درحال حاضر اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد كه مورد تأييد وزارت علوم ،تحقيقات وفناوري ايران نيز مي باشد گرايش هاي زير را ارائه مي دهد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت صنايع كاشت  (Plantation Industry Management)
اين دوره ي آموزشي شامل 2 دسته واحدهاي درسي مرتبط با شاخه هاي كشاورزي مي باشد كه 30 درصد آن به فناوري كشاورزي و 70 درصد به مديريت دربخش كشاورزي اختصاص يافته است. همچنين اين رشته به مباحث ديگر مانند سلامت وامنيت محصولات كشاورزي درتوليدات داخلي وصادراتي ،تجارت كشاورزي وغيره نيز مي پردازد.
طول دوره ي تحصيل : 3 ترم
تعداد واحدها: 42 واحد  ( 30 واحد نظري ، 3 واحد سمينار، 9 واحد پايان نامه )
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
– مواد پيشرفته                                         – آموزش علوم پايه ( فيزيك، شیمی، زیست شناسی )
– زيست شناسي دريايي – ساحلي                  – فيزيولوژي گياهي
– بيوتكنولوژي                                          – ژنتيك انساني
– ژنتيك مولكولي                                       – پزشكي مولكولي
– آنزيم شناسي                                          – گرايش هاي شيمي
– بوم شناسي دريايي                                   – شاخه هاي محيط زيست
– شاخه هاي فناوري غذايي                           – ميكروبيولوژي
– فناوري فتون                                          – فناوري پليمر
– فناوري پارچه                                        – علوم وفناوري چوب
– انرژی                                                  – تکنولوژی غذایی
– تکنولوژی فوتون                                    – تکنولوژی و فن آوری کاشت
– شیمی کاربردی                                      – شیمی محیط زیست
– زیست شناسی مولکولی
طول دوره : 2 تا 3 ترم                  

3- دانشكده معماري ،پيمايش و برنامه ريزي
دانشكده معماري دانشگاه UITM درسال 1967 تأسيس شده و هم اكنون شاخه هاي متعددي ازعلوم معماري را درمقاطع مختلف ارائه مي نمايد . دوره هاي كارشناسي ارشد اين دانشگاه عبارتند از:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد سرمايه گذاري دراملاك (Property Investment)
اين دوره تحصيلي خاص دانشجوياني طراحي شده است كه به مباحثي هم چون توسعه وسرمايه گذاري دراملاك ، مديريت املاك ، بانكداري درزمينه املاك ، مديريت مالي ، زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري ، امنيت بازار املاك و مديريت ساخت وسازعلاقمند هستند . مباحثي ازقبيل بازار سرمايه ، زمينهاي شهري واقتصاد منطقه اي ، بازاريابي املاك ، تحليل سرمايه گذاري ، حسابداري براي مديران ، امور مالي ، مديريت سود املاك ، توسعه املاك وغيره ، از سرفصل هاي دروس اين رشته مي باشند .
طول دوره تحصيل : 3 ترم
2- كارشناسي ارشد مديريت ميراث فرهنگي(Heritage and Conservation Management)
اين دوره تحصيلي مباحثي هم چون تاريخ ونظريه معماري ، مباني ونظريه هاي ميراث فرهنگي ، ميراث طبيعي ومنابع طبيعي ، ميراث فرهنگي وكنترل توسعه ، مسائل ميراث فرهنگي درشهرها ،‌اقتصاد ميراث فرهنگي و… را به عنوان واحدهاي درسي درخود جاي داده است.
طول دوره تحصيل : 2 ترم
3- كارشناسي ارشد مديريت پروژه هاي ساخت (Construction Project Management)
اين دوره كارشناسي ارشد براي فارغ التحصيلان شاخه هاي معماري ،‌ساخت ، مهندسي عمران ، برنامه ريزي وگرايش هاي آن كه به مقوله ي مديريت پروژه هاي ساخت وساز علاقمندند طراحي وبرنامه ريزي شده است.
طول دوره تحصيل : 3 ترم
تعداد واحدها: 36 واحد
4- كارشناسي ارشد مديريت رفاهي (Facilities Management)
مديريت مراكز رفاهي ، برنامه ريزي رفاهي ، مديريت منابع انساني براي مراكز رفاهي ، مديريت استراتژيك ، رفتار سازماني درمراكز ، فناوري اطلاعات وغيره، ازسرفصل دروس اين رشته مي باشند.
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 37 واحد
* ورود به دوره تحصيل براي فارغ التحصيلان كليه رشته ها آزاد است. البته فارغ التحصيلان مديريت تور وهتل و متقاضياني كه سابقه كاري مرتبط داشته باشند دراولويت قرار دارند. ضمناَ جهت پذيرش نهايي ، حضور درجلسه مصاحبه الزامي است.
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
کارشناسی ارشد معماری با گرایش های:
–         مطالعات معماری
–         مدیریت پروژه
–         مدیریت ساخت
–         تکنولوژی ساخت
–         ساخت و ساز و محیط زیست
–         برنامه ریزی منطقه ای
–         سیستم های اطلاعاتی جغرافیایی (GIS)
–         کنترل از راه دور (RS)
–         GPS
–         مدیریت مستغلات
–         مدیریت پارک ها و اماکن تفریحی
–         معماری داخلی
–         اقتصاد ساخت
–         فناوری اطلاعات در صنعت ساخت و ساز
–         طراحی مناظر شهری

4- دانشكده هنر وطراحي
دانشكده هنر وطراحي دانشگاه UITM درمقطع كارشناسي ارشد شاخه هاي هنر با سابقه اي درخشان دوره هاي زيررا ارائه مي دهد.
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- تاريخ هنر ومديريت فرهنگي (Art History and Cultural Management)
اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود :
– تاريخ ونظريه هنر                     – هنر ومديريت فرهنگي
– تئوري هنر اسلامي                    – مديريت طراحي
2- كارشناسي ارشد هنرهاي زيبا وفناوري (Fine Arts and Technology)
اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود:
– هنرهاي تجسمي اسلامي                    – طراحي
– نقاشي                                           – سراميك
– چاپ                                            – فلز
– مجسمه سازي
3- كارشناسي ارشد ارتباطات تصويري ورسانه نوين (Visual Communication and New Media)
اين شاخه به چهارگرايش تقسيم مي شود:
– ارتبات تصويري                              – طراحي Interface     
– رسانه نوين                                     -Illustration  Sequential
4- كارشناسي ارشد فناوري طراحي(Design Technology)
2 گرايش دراين رشته ارائه مي شوند :
– طراحي 2 بعدي                  – طراحي 3 بعدي
– طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 36 واحد

5- دانشكده مهندسي عمران
دانشكده مهندسي عمران دانشگاه تكنولوژي مارااز پرطرفدارترين مقاصد تحصيلي منطقه براي مهندسين عمران مي باشد.اين دانشكده ازقديمي ترين دانشكده هاي تأسيس شده در UITM مي باشد ودرمقطع كارشناسي ارشد رشته هاي زير را ارائه مي دهد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – سازه (Civil Engineering – Structure)
2- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ژئوتكنيك (Civil Engineering – Geotechnic)
3- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – منابع آب(Civil Engineering – Water Resources)
4- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – مهندسي محيط زيست(Civil– Environmental Engineering)
5- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ساخت(Civil Engineering – Construction)
طول دوره :3 ترم

6- دانشكده مهندسي برق
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مخابرات ومهندسي اطلاعات (Telecommunication & Information Engineering)
طول دوره : 3 تا 4 ترم
تمركز اين دوره ي تحصيلي به طورخاص به روي مباحثي نظير شبكه هاي مدرن مخابراتي ، تئوري هاي ارتباطاتي پيشرفته ، شبكه هاي ارتباطات داده ها ، تئوري هاي اطلاعات ، شبكه هاي IP ، مديريت اطلاعات وارتباطات مي باشد.
* چنانچه به دنبال گرايش هاي متنوع ديگري ازشاخه هاي مهندسي برق مي گرديد به شما توصيه مي كنيم ازدانشگاه UTM كه دراين زمينه فعاليت تخصصي دارد استفاده كنيد .
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسی برق (Electrical Engineering)
طول دوره : 3 تا 4 ترم

7- دانشكده مهندسي مکانیک
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت مهندسي(Engineering Management)
طول دوره : 3 ترم
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- كارشناسي ارشد مهندسي مکانیک(Mechanical Engineering)
گرایش ها:
–         انرژی و محیط زیست
–         مدیریت مهندسی
–         مهندسی مواد
–         سیستم و کنترل داینامیک
* درزمينه شاخه ها وگرايش هاي رشته مهندسي مكانيك نيز توصيه مي كنيم از دانشگاه تكنولوژي مالزي UTM استفاده نماييد .

8- دانشكده ارتباطات ومطالعات رسانه
دانشگاه UITM درزمينه شاخه هاي علوم ارتباطات ازسابقه اي مناسب وكيفيتي بالا برخورداراست.درمقطع كارشناسي ارشد اين دانشكده انتخاب اين شاخه ها امكان پذير مي باشد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- رسانه وجنگ اطلاعاتي(Media and Information Warfare)
به درستي يكي ازجذابترين رشته هاي ارائه شده دردانشگاه UITM به خصوص براي فارغ التحصيلان علوم سياسي ، اجتماعي وارتباطات همين رشته است. البته پذيرش دانشجو ازساير رشته ها با شرط احراز صلاحيت وسابقه شغلي مرتبط نيز صورت مي پذيرد .برخي دروس ارائه شده دراين رشته عبارتند از:
– تئوري هاي رسانه وجنگ اطلاعاتي
– تحليل وگمانه زني ذهن ها
– ديپلماسي عمومي ،پروپاگاندا وروانشناسي عمليات
– ادبيات جنگ اطلاعاتي وعمليات روانشناختي
– جنگ ، مذهب وجامعه
– رياضيات سياست
– فناوري جنگ اطلاعاتي
– مديريت حفاظت اطلاعات
– روزنامه نگاري جنگ وصلح
– هوشمندي اطلاعات
– فيلم ،گزارش وجامعه
– قدرت، عدالت ونظم درسياست بين الملل
– اجراي خبر و استراتژي طراحي
– سازمان هاي بين المللي ورژيم ها
– روابط رسانه وحكومت
– اقتصاد سياسي بين المللي وحاكميت
– جستجو وجمع آوري استراتژيك اطلاعات
– مطالعات تطبيقي سيستم هاي رسانه اي
– زبان – روان شناسي
– مطالعات تطبيقي مذاهب واقوام
– امنيت انساني
– كنترل اطلاعات
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها: 40 واحد
2- كارشناسي ارشد علوم ارتباطات جمعي(Mass Communication)
اخلاق ارتباطات ، فناوري هاي جديد ارتباطات ، حقوق رسانه ،اقتصاد سياسي رسانه هاي جمعي ،روابط بين الملل ،مطالعات فرهنگي ، تكنيك هاي چند رسانه اي، روابط عمومي پيشرفته ومديريت روابط عمومي ورسانه ازجمله سرفصل دروس اين رشته مي باشند.
طول دوره : 3 ترم
تعداد واحدها : 41

9- دانشكده علوم تربيتي
دانشكده علوم تربيتي دانشگاه تكنولوژي مارا در دو زمينه به ارائه دوره هاي كارشناسي ارشد مي پردازد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي به عنوان زبان دوم (TESL)
اين دوره مناسب فارغ التحصيلان شاخه هاي زبان ،مترجمي ادبيات وآموزش زبان انگليسي كه به مقوله آموزش اين زبان علاقمند مي باشند طراحي شده است.
2- كارشناسي ارشد موسيقي – آموزش موسيقي(Master of Music – Music Education)
كليه فارغ التحصيلان شاخه هاي موسيقي مي توانند براي تحصيل دراين رشته اقدام نمايند.علاوه برآن ،فارغ التحصيلان ساير رشته ها ويا كساني كه مدرك تحصيلي پايين تراز كارشناسي دارند به شرط 7 سال سابقه رسمي آموزش موسيقي نيز مي توانند براي كارشناسي ارشد موسيقي – گرايش آموزش دردانشگاه تكنولوژي مارا اقدام نمايند.
طول دوره : 2 ترم
تعداد واحدها : 36 واحد
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- کارشناسی ارشد علوم تربیتی
گرایش ها:
–         آموزش بزرگسالان
–         روانشناسی آموزشی
–         توسعه مواد درسی
–         زبان شناسی کاربردی
–         زبان شناسی اجتماعی
–         آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم
–         آموزش معلم
–         آموزش موسیقی
–         آموزش هنر
–         آموزش ریاضی
–         آموزش علوم پایه

10-  دانشكده مديريت اطلاعات
دانشكده مديريت اطلاعات دانشگاه UITM درمقاطع كارشناسي ارشد دوره هاي زير را برگزار مي نمايد:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد مديريت اطلاعات (Information Management)
دروس اين رشته به طور كلي به روي مباحث فناوري اطلاعات وارتباطات ،مديريت اطلاعات ،حقوق اطلاعات ،كاربردهاي فناوري مالتي مديا ،مديريت بانكهاي اطلاعاتي ،مديريت آژانس هاي اطلاعاتي ،مديريت پروژه هاي اطلاعاتي ، خدمات اطلاعات آنلاين ،برنامه ريزي استراتژيك ،مخابرات وشبكه متمركز هستند .
2- كارشناسي ارشد مديريت دانايي(Knowledge Management)
تقسيم بندي ورده بندي دانش سازماني ،هوشمندي ورقابت ،سياستگذاري اطلاعات ودانش ، تحليل ،طراحي ومديريت سيستم هاي اطلاعاتي ،مديريت دانايي وفرهنگي ، ابزارهاي مديريت دانايي وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته مي باشند.
3- كارشناسي ارشد علوم كتابداري(Library Science)
كتابداري نوين ، رده بندي پيشرفته ،مديريت اطلاعات ،مديريت كتابخانه ،سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته ، ساماندهي دانش، كتابخانه هاي ديجيتال ، كاربردهاي فناوري چند رسانه اي و… ازمهم ترين مباحث اين رشته مي باشد.
طول دوره : 2 تا 4 ترم

11- دانشكده فناوري اطلاعات IT
رشته هاي تحصيلي ارائه شده در اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد عبارتند از:
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد فناوري اطلاعات (Information Technology)
2- كارشناسي ارشد علوم كمي(Quantitative Sciences)
3- كارشناسي ارشد علوم كامپيوتر(Computer Science)
4- كارشناسي ارشد شبكه هاي كامپيوتري (Computer Networking)
طول دوره : 3 ترم

12- دانشكده علوم ورزش
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد علوم ورزش(Sports Science)
کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:
1- کارشناسی ارشد علوم ورزش با گرایش های:
–         آموزش و مربی گری
–         روانشناسی ورزشی کاربردی
–         حقوق ورزش
–         تربیت بدنی
–         مدیریت ورزشی

13- دانشكده حسابداري
دانشكده حسابداري دانشگاه تكنولوژي مارا به عنوان يكي از بهترين برگزاركنندگان دوره هاي حسابداري به خصوص درمقاطع شناخته می شود.
کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:
1- كارشناسي ارشد حسابداري (Accountancy)
2- كارشناسي ارشد مديريت دولتی(Corporate Governance)
طول دوره تحصيل : 3 ترم
تعداد واحد ها : 36 واحد
سيستم هاي اطلاعاتي حسابداري ،مديريت مالي ، حسابداري مالي ، حسابداري بخش دولتي ، امور ماليات ، تكنيك هاي پيشرفته حسابداري ، جرائم مالي وپولي شويي ، تحليل پيشرفته داده هاي حسابداري ،مديريت بحران درحسابداري وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته ها مي باشند.
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
(Master of Business Administration)
مدرسه تجارت ناتینگهام
(Nottingham Business School)
با همکاری کالج  Olympiaکوالالامپور

معرفی دانشگاه
مدرسه تجارت ناتینگهام (Nottingham Business School) وابسته به دانشگاه ناتینگهام ترنت انگلستان، بیش از 40 سال در ارائه ی شاخه های مدیریت، بازرگانی و تجارت سابقه دارد. آژانس نظارتی تحصیلات تکمیلی انگلستان در رده بندی “شانس اشتغال پس از فارغ التحصیلی” رتبه ی اول را به این دانشگاه اختصاص داده است.
رتبه ی بسیار عالی دوره های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی ارائه شده از سوی این دانشگاه در سطح انگلستان و خارج از آن باعث شده NBS راه اندازی شعبه هایی در سایر کشور ها از جمله مالزی و سنگاپور را در دستور کار خود قرار دهد. در حال حاضر NBS جهت دوره های MBA و کارشناسی تجارت بین الملل در کالج Olympia در مرکز شهر کوالالامپور مالزی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.
کیفیت بالای دوره های MBA انگلستان، علاوه بر متقاضیان مالزیایی، دانشجویان خارجی را که برای ادامه تحصیل مالزی را انتخاب نموده اند نیز به خود جذب نموده است. حضور اساتید باتجربه از کشورهای مالزی ، استرالیا و انگلستان و هم چنین امکانات بسیار عالی و به روز الکترونیکی از جمله سیستم های سنجش و آموزش آنلاین، دسترسی به کتابخانه های الکترونیکی انگلستان با بیش از 25 هزار جلد کتاب تخصصی شاخه های مدیریت و بازرگانی و هم چنین زمانبندی مناسب کلاس های حضوری (دو یا سه روز در هفته) از دیگر عواملی هستند که به جذابیت های این دوره افزوده اند.
کالج Olympia که با نظارت کامل Nottingham Business School مشغول به برگزاری و اجرای دوره های MBA می باشد، دارای موقعیتی مناسب در مرکز کوالالامپور است که به سادگی با استفاده از سیستم قطارهای شهری و تاکسی قابل دسترسی است. ساختمان Olympia در منطقه ی سرسبز تپه ی Ceylon محیطی آرام و بی تنش به شما ارائه می کند و تحصیل در این کالج را برای دانشجویان دلپذیر می سازد. علاوه بر کلیه ی این موارد، امکان کسب مدرک دانشگاهی معتبر مانند Nottingham Business School با هزینه ای بسیار پایین تر از انگلستان عامل اصلی ترغیب دانشجویان به انتخاب Olympia جهت تحصیل و اخذ مدرک MBA به شمار می رود.
لازم به ذکر است که علاوه بر اعتبار بین المللی بسیار بالا، وزارت علوم ایران نیز مدارک دانشگاه ناتینگهام ترنت را تا پایان مقطع دکتری ارزشیابی نموده است. صد البته که فارغ التحصیلان MBA پس از پایان دوره ی تحصیل شانس بالایی جهت جذب در بازار کار بین المللی خواهند شد و تنها یکی از انتخاب های موجود بازگشت به ایران می باشد.

محتوای دوره
دوره ی MBA مدرسه تجارت ناتینگهام برای یک دوره تحصیلی دو ساله در نظر گرفته شده است. مواد درسی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی ناتینگهام به شرح زیر می باشند:
سال اول:
کارگاه آموزش تحلیل، تفکر و تحقیق
فهم استراتژی در مدیریت
(10 واحد)
سازماندهی کار و مدیریت منابع انسانی
(10 واحد)
مدیریت دانایی و مدیریت اطلاعات
(10 واحد)
مدیریت استراتژیک بازاریابی
(10 واحد)
مدیریت تغییرات و ریسک
(10 واحد)
مدیریت مالی و حسابداری
(10 واحد) 
تفکر و مدیریت اخلاق مدار
(10 واحد)
مدیریت استراتژیک عملیات
(10 واحد) 
CONSULTANCY PROJECT  (10 واحد)
سال دوم :
اختیاری 1
(10 واحد)
اختیاری 2
(10 واحد)
اختیاری 3
(10 واحد)
مدیریت و رهبری استراتژیک
(20 واحد)

پایان نامه مدیریت و تحقیق تجارت
( DISSERTATION ) – ( 30 واحد )
INTERNATIONAL CONSULTANCY PROJECT
( 10 واحد)
کسب مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA)

واحدهای اختیاری
·         توسعه تجارت و کارآفرینی
·         رقابت در اقتصاد شبکه ای
·         مسائل روز مدیریت منابع انسانی
·         مسائل روز مدیریت استراتژیک بازاریابی

زمانبندی شروع دوره ها
دوره های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی مدرسه تجارت ناتینگهام در کوالالامپور از ماه ژانویه هر 2 ماه یکبار (سالی 6 بار) دانشجو می پذیرند. البته با توجه به اینکه اغلب دانشجویان نیاز به گذراندن دوره های پیش نیاز زبان انگلیسی دارند، می بایست زودتر جهت ثبت نام در دوره های زبان اقدام نمایند. دوره های پیش نیاز زبان بین 3 الی 9 ماه به طول می انجامند و در کل سال هر دو هفته یکبار دانشجو می پذیرند. پس از اتمام دوره ی زبان دانشجو می تواند در نزدیکترین دوره ی کارشناسی ارشد شروع به تحصیل نماید.

هزینه تحصیل
دوره های MBA مدرسه تجارت ناتینگهام در مالزی از ارزان ترین دوره های MBA به شمار می روند. هزینه ی تحصیل برای کل دوره در حدود 23,800 رینگیت است. علاوه بر این، 3600 رینگیت (معادل حدوداً 1000 دلار) هزینه ی ورودی، ثبت نام، ویزای دانشجویی و بیمه و همین طور  4500 رینگیت (حدود 1300 دلار) هزینه ی امتحانات و ارزیابی پایان نامه به این مبلغ افزوده می شوند. جمع نهایی هزینه ی پرداختی به دانشگاه  31,900 رینگیت (حدود 9560 دلار آمریکا) خواهد بود.
*** هزینه های قید شده طبق اعلام دانشگاه تا به این لحظه می باشد و مشاورین ایران ایندیا مسئولیتی در قبال تغییر احتمالی هزینه ها از سوی دانشگاه در آینده پذیرا نخواهند بود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش
1- یک سری کپی از تمام صفحات پاسپورت
2- هشت قطعه عکس 6 در 4
3- یک سری ترجمه رسمی از مدرک تحصیلی و ریز نمرات دوره کارشناسی
4- رزومه متقاضی (CV)
5- Personal Statement یا متنی در یک پارگراف شامل توضیحی کوتاه از طرف متقاضی درباره ی علت انتخاب رشته یMBA و تاثیری که گذراندن این دوره بر آینده ی شغلی و اجتماعی وی خواهد گذاشت. (با فرمت WORD روی D)
6- سابقه ی کار (حد اقل 2 سال تمام وقت یا 4 سال پاره وقت)
7- پرداخت 3600 رینگیت (یا معادل ریالی آن) به عنوان هزینه ی ورودی، ثبت نام، ویزا و بیمه (رسید دریافت مبلغ همزمان با صدور پذیرش از دانشگاه دریافت و برای متقاضی ارسال خواهد شد)

طول مدت اخذ پذیرش: 4 تا 6 هفته

اسکان و خوابگاه
هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است. امكانات خوابگاهي در دانشگاه Olympia براي دانشجويان موجود است اما با توجه به کیفیت پایین خوابگاه ها و امکان اختلال در ارائه ی خوابگاه، باید افزود که اجاره آپارتمان هایي با دسترسی مناسب به Olympia در مناطق مركزی شهر كوالالامپور یا مناطقی که به وسیله ی قطار به کالج دسترسی داشته باشند برای دانشجویان امکان پذیر است و توصیه می شود دانشجويان جهت اجاره آپارتمان یا اتاق اقدام نمایند. هماهنگی جهت بازدید و اجاره ی آپارتمان از طریق دفتر ایران ایندیا در کوالالامپور به آسانی قابل انجام است.
*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :
براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

http://www.iranindia.com/