اخبار مدیریت

فرهنگ صحیح کار باید در کشور نهادینه شود

رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: فرهنگ صحیح کار کردن و ارزش کار و فعالیت باید در کشور نهادینه شود.
به گزارش خبرنگار مديريار ، دکتر سید حسن علم الهدایی با بیان این که تبیین مزایای کار و فعالیت برای نسل جوان، نیاز فعلی جامعه می باشد بیان داشت: متاسفانه به علت رفاه های موجود، نوعی تنبلی کاذب در جامعه ایجاد شده است که برای گذر از این معضل و پیشبرد اهداف برنامه های توسعه ملی باید ساز و کارهای لازم اندیشیده شود.
وی ادامه داد: دهه چهارم انقلاب اسلامی دهه پیشرفت و عدالت است و نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری به صورت یک بسته ی عملیاتی، محتوایی زنجیروار دارد.
علم الهدایی افزود: سال همت مضاعف، کار مضاعف برای مجموعه پارک علم و فناوری خراسان به معنای حمایت از طرح های نوآورانه برای افزایش کارآیی و بهره وری و کاهش هزینه های مصرفی جامعه می باشد تا دستیابی به اهداف از مسیر کوتاه تری میسر شود.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان با بیان این که کار باید به گونه ای باشد که کشور را در مسیر توسعه همه جانبه پیش ببرد گفت: همت و کار مضاعف به معنای دو برابر کار کردن نیست بلکه به معنای کیفی کردن فعالیت ها و افزایش بهره وری و برآوردن نیازها می باشد.
وی با اشاره به پیشرفت چشم گیر کشورهای جنوب شرق آسیا خاطر نشان کرد: اکثر افراد در این کشورها وابستگی روانی و جسمانی به کار دارند و آنچه طی 25 سال اخیر در چین اتفاق افتاده نمادی از تلاش پیگیر و مستمر است.
وی در پایان اظهار داشت: رشد چشمگیر کشور چین مدیون کار برنامه ریزی شده و علمی آنهاست؛ در حالی که قابلیت های فکری، عملیاتی و جسمانی ایرانیان بسیار بالاتر از آنها می باشد.