مدیریار در رسانه

گفتگوي ايكنا با مديرمسئول مديريار

گروه فعاليت‌های قرآنی: واكاوی آموزه‌های قرآنی و سيره پيامبر(س) جايگاه اساسی ازدواج در اسلام را مشخص می‌كند و معيارهای صحيح ازدواج را به زوجين معرفی می‌كند. «مهدی ياراحمدی» استاد دانشگاه پيام نور مشهد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، با بيان اين مطلب گفت: امروزه بزرگترين معضل در جوامع بشری و به ويژه كشورهای غربی كاهش تأثيرات مثبت خانواده بر افراد است كه با بازگشت به سيره پيامبر اكرم(ص)، تكريم مقام زن و الگو گرفتن از زندگی حضرت زهرا(س) اين مشكل از بين می‌رود.

وی افزود: خانواده كوچكترين و در عين حال مؤثرترين واحد اجتماعی است كه بر هويت و شخصيت افراد جامعه تأثير غيرقابل انكاری دارد و در دنيای مدرن امروزی تنها راه نجات جامعه بشری برگشتن به محيط خانواده است.
ياراحمدی با بيان اينكه رعايت چارچوب‌های اسلامی در انتخاب همسر زمينه ايجاد يك خانواده سالم را فراهم می‌كند،‌ تصريح كرد: تجملات و تشريفات، توقعات و تعارفات بيش از حد، آفت‌های تهديدكننده نهاد خانواده است كه با در نظر گرفتن معيارهای صحيح اسلامی اين مشكل برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به اينكه متأسفانه آمار طلاق در جامعه رو به گسترش است، يادآور شد: ارايه راه‌حل‌های اساسی به زوجين و برگزاری كارگاه‌های آموزشی قبل و بعد از ازدواج و تكريم مقام زن در خانواده نقش اساسی در استحكام پايه‌های خانواده و روابط زناشويی دارد.
ياراحمدی ادامه داد: می‌توان با استفاده از ابزار هنر و آموزش مسايل فرهنگی، مسايل ضروری را به افراد خانواده آموزش داد چرا كه استحكام پايه‌های خانواده تأثير بسزايی در كاهش آمار جرايم و بزهكاری خواهد داشت.