اخبار مدیریت

ابلاغ سياست‌هاي اصلاح الگوي مصرف كليد نجات اقتصاد كشور است

آيت‌الله قربانعلي دري نجف‌آبادي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه امروز اراك با اشاره به اين سياست بيان داشت: متاسفانه امروز كشور دچار اسراف شده است كه توجه به سياست‌هاي ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري اقتصاد كشور را نجات مي‌بخشد.
وي تصريح كرد: با كاهش مصرف مي‌توان بهره وري، توليد و اشتغال را افزايش داده و با موفقيت از تحريم دشمنان گذر كنيم چرا كه كشور از تحريم آسيب نمي‌بيند اما از اسراف و زياده‌روي دچار آسيب‌هاي فراواني مي‌شود.
خطيب جمعه اراك تاكيد كرد: دولت و مجلس سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني را براي بهبود توليد و اقتصاد كشور هزينه مي‌كنند اما تمام اين هزينه‌ها با اسراف از بين مي رود.
وي با بيان اينكه امروز جامعه ما به دليل شرايط خاص در اشاعه فرهنگ اسلامي در جهان، بيش از هر زمان ديگر نيازمند تعاليم ديني است، اظهار داشت: چراغ هدايت جامعه بشري، شناخت قرآن و عترت است كه همه بايد به دنبال آن باشيم.
دري نجف‌آبادي در بخش ديگري ازخطبه‌هاي خود با اشاره به عيد مبعث اظهار داشت: عيد مبعث روز عزت، افتخار، انسانيت و روز ولايت خداست.
وي گفت: در روز عيد مبعث نعمت بر مسلمانان تكميل شده و خداوند راه نجات را بر روي مسلمانان گشود.
امام جمعه اراك لازمه شناخت اسلام را شناخت سيره عملي اهل بيت دانست و تصريح كرد: ائمه اطهار در عالم بدل نداشته و غير قابل جايگزينند كه پيروي از آنان سعادت و كمال را براي انسان به همراه دارد.
دري نجف آبادي ادامه داد: بعد از نام خدا مقدس‌ترين نام در عالم امكان نام محمد است و مسلمانان بايد براي اعتلاي اسلام در جهان بكوشند.
وي در ادامه با اشاره به برگزاري همايش بزرگ غدير در اراك گفت: اين همايش با حضور 14 استان كشور در اراك برگزار شد كه راه‌اندازي كتابخانه اميرالمومنين(ع)، احداث ساختمان بنياد غدير اراك و خمين از بركات ارزشمند اين همايش بود.
گفتني است اشاره به شهادت امام موسي كاظم(ع) و انفجار در كاظمين از ديگر محورهاي سخنراني خطيب جمعه اراك بود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8904180282

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *