مقالات مدیر مسئول

هزار جهد بکردم که سر عشق بپوشم

 

به بهانه هزارمين شماره روزنامه شهرآرا؛ اين نسخه هزارمين شماره از روزنامه شهرآراست. هرچند براين باوريم كه اگر كار برای خدا باشد شماره و اندازه اش مهم نيست اما به رسم ادب مي خواهيم به بهانه ي هزارمين شماره بار ديگر با اهالي رسانه و شهروندانِ مشهدي پيماني دوباره ببنديم. پيماني دوباره بر سرآرمان هاي متعالي كه شهرآرا براساس آن شكل گرفت، رشد يافت و امروز رسانه اي تأثير گذار درشهر، شهرداري و مديريت شهري است. اساتيد، انديشمندان و بزرگان فرهنگ و رسانه مشهد قلم را واسطه اي كردند كه به وسيله ي آن در شناسايي و رفع مشكلات شهر امام رضا(ع) و شهروندان آن به سهم خود به مسئولين كمك نمايند و با خطي خوش براي زائرين امام مهربان تابلوي خير مقدم بنويسند. 
شماره هزارم روزنامه شهرآرا را اگر بخواهم وصف کنم لطفش قطعاً در مرور هزار باره كلماتي همچون”امام مهربان” ، “مردم مشهد” و “شور وصف ناشدني خدمت” است. قلمي كه درشهرآرا مي لغزد وظيفه اي سنگين بر دوش خود احساس مي كند. كلاً سخن از قلم و رسالت آن بسيار سنگين است وقتي  انسان ملاحظه مي كند خداوند متعال در قرآن كريم به قلم سوگند مي خورد: “ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ – سوگند به قلم و آنچه كه مي نويسد”. اما امروز مي خواهم ازقلمي سخن بگويم كه برصفحات شهرآرا” روزنامه ي مردم مشهد” مي لغزد. جریده ای که نام شهربهشت و پايتخت معنوي ايران را بر تارك خود درخشان و فروزان مي بيند. اين قلم مي خواهد ابزاري براي توسعه شهر باشد. لذا براي روزنامه شهرآرا، شهر بالا و پايين ندارد. همه شهروندان مشهدي عزيزند و مشكلات همه ي آنان را مشكلات خود مي داند. شهرآرا مي خواهد به همه سربزند، از مشكلات همه خبر بگيرد و جرياني فراهم نمايد كه تمام مردم شهر بتوانند با اعتماد كامل مشكلات خود را با او در ميان گذارند. از اين رو شهرآرا در محلات شهر هم قدم مي زند و شهرآراي محله را مددرسان شهروندان مي پندارد.
مردم شريف و عزيز شهر بهشت! امروز روزنامه ي شما هزارمين روز حيات خود را به نظاره نشسته است. اين كه خوب است يا بد؟! موفق است يا ناموفق؟! مؤثر است يا نه؟! قضاوتش باشما. اما خوب مي دانيد كه خطر همیشه در کمین قلم است. لذا در هزارمین شماره شهرآرا از محضر ولي نعمت شهرمان امام هشتم(ع) خاضعانه مي خواهيم كه براي ما دعا نمايد تا در مسير خدمت به شهر بهشت و مردم آن در صراط مستقيم ثابت قدم باشيم. امام هشتم! شکسته باد قلمی که برای رضای غیر تو بر ساحت صفحه می لغزد. شهروندان عزيز شهربهشت!  بدانيد فرزندان و جوانان اهل قلم و رسانه شهر با نيت خالصانه، با تلاش مجدانه و متعهدانه خود مي خواهند كاري فاخر و اثرگذار ارائه دهند. آن ها را ياري نماييد، برايشان دعا كنيد و با نقد و نظر خود درمسير پيشرفت آن ها را تنها نگذاريد. و حسن ختام كلام سعدي شيرازي؛
هزار جهد بکردم که سر عشق بپوشم/ نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم
به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم/ شمایل تو بدیدم نه صبر ماند و نه هوشم

 

http://shahrara.com/news/1391/9/1/pdf/2.pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *