مقالات مدیر مسئول

عرصه سيمرغ

 

اگر بخواهيم بدون تعصب و بر اساس منطق، اظهار نظري در ارتباط با وقايع بعد از پيروزي انقلاب اسلامي داشته باشيم بايد اينگونه اعلام كنيم كه؛ جمهوري اسلامي ايران بر اثر سنگ اندازي دشمنان داخلي و خارجي در اين سي و چند سال كه از عمر آن گذشته هزينه هاي سنگين و فراواني را متحمل شدهاست كه بعضي از آن ها (حداقل به اين زودي ها) قابل جبران نخواهد بود. ترورهاي ناجوانمردانه، جنگ تحميلي، تحريم هاي طولاني و فرسايشي و ساير مسائلي كه شما بهتر از بنده مي دانيد از عمده ترين اين موارد است.
به عنوان مثال جاي خالي استاد شهيد مرتضي مطهري، دكتر بهشتي و يا ساير اسامي از اين دست و در اين سطح حداقل به اين زودي ها پر نخواهد شد. و يا اينكه زخم هاي ناشي از آسيب هاي اجتماعي و اقتصادي جنگ تحميلي و ياتحريم ها به اين زودي ها مرهم نخواهد يافت و… اما نكته قابل توجه اين است كه همه ي اين مسائل به اضافه ريزش هايي كه در طول تاريخ بيش از سه دهه انقلاب بوجود آمده است قدرت مقاوت ملت را روز به روز بيشتر كرده است تا آنجا كه مي توان ادعا كرد مردم ايران به گونه اي واكسينه شده اند كه بروز اتفاقات مشابه در اين سطح آن ها را از پا نخواهد انداخت.
اين مقدمه را گفتم تا به اينجا برسم كه وقتي مي گوييم سال ۹۲ “سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي” است علاوه بر تحليل هاي متفاوتي كه در ارتباط با آن صورت مي پذيرد پيامي را هم بدين شرح منتقل مي كنيم كه: ملت ايران براي تحقق اهداف بلند خود از هیچ گونه تلاشي فروگذار نخواهد كرد. و در اين ميان عناصر كوچكي كه به هر نوعي مي خواهند كام ملت را تلخ كنند راهي به جايي نمي برند. ملت ايران با سابقه كهن تاريخي و اجتماعي خود در كل دنيا از نظر مناسبات سياسي و فرهنگي “صاحب سبك” است. به گونه اي كه مراكز مطالعاتي غربي علي رغم تلاشي كه انجام مي دهند خيلي وقت ها از پيش بيني وقايع سياسي كشور عاجز مي مانند. اين واقعيت به نظر بنده ناشي از اين نگاه است كه مردم ايران خود را در هيچ دوره از زمان وامدار فرد يا جناح خاصي نمي داند. گواه اين ادعا هم نتايج متفاوت انتخابات است كه در يك دوره كسي رئيس جمهور مي شود كه با فرد قبل از خود از نظر منش و روش سياسي و اجتماعي به كلي تفاوت دارد. اين بدان معناست كه كافيست مردم احساس كنند فرد يا گروه سياسي خاصي منافع كشور را مدنظر قرار نداده يا اينكه گروه ديگري توانايي بيشتري در حفظ منافع ايران اسلامي دارد تا بلافاصله آن ها را از گردونه مديريتي كشور خارج كنند.
اين روزها كه ثبت نام چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا انجام شده است و همچنين به زمان انتخابات رياست جمهوري نزديك مي شويم بعضاً در محافل سياسي نگراني هايي ابراز مي شود كه علي رغم ضرورت توجه به احتمال وقوع آن از سوي مراجع قانوني مثل؛ قوه قضاييه، وزارت اطلاعات، نيروي انتظامي و … لازم است نكته اي هم مورد نظر مردم و تحليل گران مسايل سياسي قرار گيرد.
تاريخ نشان داده است مردم ايران براي تحقق ارزشهاي والاي نظام اسلامي همواره در نقاط حساس تاريخي توانمندي و همبستگي فوق العاده خود را نشان داده اند. از اين رو جريان انحرافي، فتنه انگيزان داخلي و خارجي و يا هر فرد يا گروه ديگري(در هر سطحي كه مي خواهد باشد) اگر مقاصدي برعليه اسلام، انقلاب، ولايت فقيه و مردم داشته باشد چه در جريان برگزاري فرآيند انتخابات(ثبت نام، تأييد و يا رد صلاحيت ها، تبليغات و…) و چه در زمان انتقال قدرت، بي شك به همانجايي خواهد رفت كه هم سلکان آن ها رفته اند. براي كشوري كه در سطح قائم مقام رهبري، رئيس جمهور(بني صدر) و حتي سران فتنه كه سابقه مناصب اجرايي بالاي كشور را داشته اند ريزش داشته است و خود را حفظ نموده و به ارزشهاي اسلام، امام وشهدا كماكان وفادار مانده است اين گونه افراد عددي نخواهند بود.
هرچند بايد مردم، سياست مداران و نخبگان كشور با زيركي و بصيرت مصالح نظام را پيگيري كنند ولي نبايد از اين مسأله نگران باشند كه كسي بتواند خدايي نكرده چيزي شبيه فتنه ۸۸ را در كشور رقم بزند. هر فرد تا زماني كه در درياي قدرت ملت ايران شناوراست صاحب قدرت و درياست و زماني كه خود را از اين درياي عظيم و خروشان جدا كند قطره اي بيش نيست. لذا بايد به آقايان كانديداها و طرفداران آنها اشاره كرد كه قبل از انجام هرگونه سخن، عمل و حركتي آن را با مفاد نظر اسلام، ولايت فقيه، قانون و منافع مردم بسنجيد تا برخي از اشتباهات پيشينيان تكرار نشود. ملت ايران فراي رنگ ها و جريانات سياسي با تمسك به اسلام و تحت امر ولايت فقيه پايدار و قدرتمند است و هركس در مقابل اراده راسخ ملت قرار بگيرد حداقل جزاي او عزلت خواهد بود. پس كساني كه عالمانه و عامدانه آب به آسياب دشمن مي ريزند بدانند؛
“اى مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عرض خود مى برى و زحمت ما مى دارى”
به ياري خدا انتخاباتی برگزار مي کنیم که ملت برنده واقعي آن باشند.
* الف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۰
کدمطلب: 185904
براي آنها كه آب به آسياب دشمن مي ريزند
http://alef.ir/vdce7n8zejh8voi.b9bj.html?185904

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *