مقالات مدیر مسئول

از آل ابوسفیان تا آل سعود‎

ابوسفیان صخر بن حرب بن امیّه از رؤسای قریش در دوران جاهلیت و پدر معاویه بنیانگذار خلافت اموی بود. وی از بزرگان قریش در دوران جاهلیت بود که بعد از اسلام و قبل از هجرت، دشواری‌های فراوانی برای پیامبر(ص) و مسلمانان ایجاد کرده و بعد از هجرت نیز با فرماندهی خود، جنگ‌هایی علیه مسلمانان براه انداخت. بسیاری از آیات قرآن در نکوهش کردار او و پیروانش نازل شده و پیامبر اسلام نیز بارها او را لعنت کرد.ابوسفیان از مشرکانی بود که مصائب و زحمات فراوانی به مسلمانان وارد کرد و در نهایت از روی ناچاری و تنها به ظاهر مسلمان شد. در جریان فتح مکه وی به سختی مرعوب شده بود بخصوص وقتى«كتيبة الخضراء»و محافظين مخصوص رسول خدا(ص)را كه غرق در اسلحه بودند و فقط چشمانشان پيدا بود مشاهده كرد گفت: هيچ كس تاب مقاومت در برابر اينها را ندارد لذا به ظاهر مسلمان شد!

از این رو همواره در قاموس شیعه او و آلش مورد لعن و نفرین هستند. اما به راستی وقتی در زیارت شریف عاشورا می خوانیم: «آل ابی سفیان و آل زیاد و آل مروان الی یوم القیامه» منظور از الی یوم القیامه چیست؟ درباره موارد لعن در زیارت عاشورا، اختلاف اندکی در تفاسیر مشاهده می شود. اما آنچه مهم است به جهت رعایت تولی و تبری اصل لعنت بر اذیت کنندگان پیامبر(ص) و خاندان ایشان می باشد که مطابق با آیه شریفه قرآن کریم امری ابدی است؛ «ان الذین یؤذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الآخره و اعد لهم عذابا مهینا؛ بی گمان کسانی که خدا و رسولش را آزار می رسانند، خدا آنان را در دنیا و آخرت لعنت کرده و بر ایشان عذابی خفت آور آماده ساخته است» (احزاب، ۵۷) زیرا ملاک لعن، ابدى است. آنچه که موجب لعن و نفرین نسبت به ظالمین به حق محمد و آل محمد(ص) شده است و ملاک لعن است، چون باقى است پس لعن هم باقى است.
علاوه بر این، حقیقت و روح دین را همین حب و بغض‏ها تشکیل مى‏دهد. حال قرن ها از زمان پیامبر و صدر اسلام می گذرد و وارثان آل امیه و آل ابوسفیان در همان سرزمین به ناحق خود را خادم حرمین شریفین می خوانند. اطلاق خادم حرمین شریفین برای مزدوران فاسد وهابی همان قدر آزار دهنده و به دور از واقعیت است که امیرالمومنین خواندن معاویه، فرزند ابوسفیان!
آل سعود سال هاست با تخریب حرم معصومین بقیع و مهجوریت مضجع شریف حضرت رسول و همچنین بدعت ها ومحدودیت های فراوانی که در جریان زیارت خاندان پیامبر و نشر سیره ی ایشان در نظر گرفته عناد خود را با پیامبر و خاندان معصومین به تصویر کشیده است. دولت مردان فاسد آل سعود امروز چهره ی واقعی خود را در همراستایی سیاست هایشان با ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در سوریه، عراق و یمن و سایر بلاد اسلامی به مسلمانان جهان عرضه کرده اند. و فجایع حج ابراهیمی امسال در سرزمین وحی سند بین المللی و غیرقابل انکار فساد و بی کفایتی رژیم آل سعود است.
دو فاجعه برزگ در فاصله کوتاه زمانی یکی افتادن جرثقیل به داخل مسجد الحرام و بر سر زائران که مشغول طواف بودند و حادثه منا که رسوایی و بی هویتی آل سعود را به تصویر کشید. و از این رسوایی بدتر فرافکنی دولت سعودی بجای پذیرش مسئولیت این فاجعه ی بزرگ انسانی و عذرخواهی کردن از مسلمانان و داغ دیدگان است. بی شک کشورهای مسلمان می بایست از طریق مجامع بین المللی اسلامی خصوصاً سازمان کنفرانس اسلامی تدبیری برای مدیریت گروهی مسلمانان بر حرمین شریفین بیاندیشند تا این اجتماع عظیم مسلمانان در سرزمین وحی از بی کفایتی و بی مسئولیتی وارثان آل امیه و آل ابوسفیان در امان باشد.
حسن ختام این متن اشاره به پیام امام راحل عظیم الشأن(ره) در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۶۷ است که با اشاره به فاجعه قتل عام حجاج بیت الله الحرام توسط مزدوران ال سعود در نهم مردادماه سال ۱۳۶۶صراحتاً با وعده انتقام به جنایتکاران آل سعود فرمود: «انشاءالله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمريكا و آل سعود برطرف خواهيم ساخت و داغ و حسرت حلاوت اين جنايت بزرگ را بر دلشان خواهيم نهاد و با برپايي جشن پيروزي حق بر جنود كفر و نفاق و آزادي كعبه از دست نااهلان و نامحرمان، به مسجدالحرام وارد خواهيم شد».

منبع: پایگاه خبری تحلیلی الف

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳

http://alef.ir/vdcivyarqt1a332.cbct.html?297986

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *