دلنوشته ها

او نمی فهمد!

? او نمی فهمد!
✍️ مهدی یاراحمدی خراسانی

⛱ او نمی فهمد! فقط همین. یعنی هیچ اشکالی ندارد. خیلی هم آدم خوبی است. حسن نیت دارد. اهل حال گرفتن و نامردی هم نیست. ولی عیب بزرگی دارد. نمی فهمد! این کلمه شاید خیلی مختصر باشد. ولی معنای عمیقی دارد. درک واقعی از عشق، محبت، عاطفه، گذشت و هر چیزی دیگری از این جنس را ندارد. به خدا توقع ندارم احساسی باشد و یا دلش زود بلرزد. به هر حال هر آدمی سرشت متفاوتی دارد. فقط دلم می خواست دست و پا زدن های من را درک کند. احساسات مرا نادیده نگیرد، خودش را به آن راه نزند و خلاصه این که کمی حال و هوای آدم را بفهمد.

⛱ وقتی تو شاخه گلی را با تمام عشق بو می کنی او نمی تواند تو را بو کند ولی لااقل زیبایی را به تو هدیه می دهد. او از گل هم کمتر است چون فقط به نظاره می نشیند. و جالب اینکه برای خودش احترام زیادی قائل است و از گل نباید بالاتر چیزی بشنود. حتی راضی نیست ذره ای از محبتی که دریافت کرده را با لبخندی رضایت بخش پاسخ دهد. گاهی فقط به زور سری تکان می دهد و تشکر می کند. آن هم صرفاً از سر ادب نه از روی محبت.

⛱ از آدم هایی که راحت گذر می کنند باید ترسید. همان هایی که تا به سنین جوانی می رسند از پدر و مادر می گذرند، تا به پول می رسند دوستانشان را فراموش می کنند و تا نو به بازار می آید کهنه برایشان دل آزار می گردد. برای خودم و شما توصیه ای دارم؛ یا شما هم از دل بگذرید یا اینکه با کسی که نمی فهمد …. اصلاً ولش کنید! چه بگویم؟ از این جا به بعد شاید سکوت بهتر باشد.

#دلنوشته
#غارتنهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *