دلنوشته ها

گاهی وقت‌ها

⛱ زندگی همیشه همان گونه که نشان می دهد نیست. گاهی برخی کارها که ظاهرشان خوب است در عمل حرکت خوبی نیست. مثلاً برای کسی که اشتباهی مرتکب شده و خودش می داند و پشیمان است دیگر تشریح و تفسیر کردن پیامدهای کارش چه معنایی دارد؟ یا برای کسی که امیدش را از دست داده فلسفه چیدن و صغری و کبری بافتن درباره فلسفه حیات خنده دار است.

⛱ پس فقط کافیست گاهی جای طرف مقابل بنشینید و به جای او فکر کنید تا ببینید در آن لحظه از شما چه می خواهد. کمی دقت کنید؛ شاید برعکس تصورتان او نق نمی زند بلکه همدلی و همزبانی شما را می خواهد، خودش را لوس نمی کند بلکه دنبال محبت می گردد، اشتباه نمی کند فقط به گونه ای رفتار می کند تا تو را بیازماید و ببیند چقدر او را تأیید و حمایت می کنی.

⛱ پس طاقچه بالا نگذارید، دلتان را صاف کنید و جور دیگر مسائل را ببینید شاید بسیاری از مشکلات حل شود. دیکته که تصحیح نمی کنید که برای هر تشدیدی که روی کلمه موفقیت نگذاشته است نیم نمره کم کنید. زندگی بالا و پایین بسیار دارد. آن چه لذت و رضایت از زندگی را ترسیم می کند موفقیت ها و پیشرفت ها نیست بلکه محبت ها و همدلی هاست.

⛱ انسان با احساس زنده است و با محبت زندگی اش را طراوت می بخشد پس آن را از یکدیگر دریغ نکنید و همچون ابرهای کویر خسیس نباشید. باران باشید و چونان ابر بهار بی محابا بر دل های خسته و سوخته ببارید تا سیلاب محبت و حمایت شما غم ها و مشکلات عزیزانتان را بشوید و با خود ببرد. و به راستی زندگی بی محبت مرگ هنگام است.

 

#غارتنهایی
#پایگاه_جامع_مدیریار

www.modiryar.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *