مقالات مدیر مسئول

جهان شهر مهربانی

1: رابطه مردم با مردم: در شهر مهربانی ساکنان شهر با یکدیگر رابطه ای همراه با احترام، شفقت و از سر دلسوزی و همیاری دارند. حقوق یکدیگر را مراعات می کنند، حسن رفتار دارند و به اصول اخلاقی، مهمان نوازی و همسایه داری پایبند هستند.
2: رابطه مدیریت شهری با مردم: در شهر مهربانی رابطه مدیریت شهری با مردم بر مبنای صداقت، شفافیت و احترام متقابل است. شهرداری و شهروندان ضمن عمل به وظایف خویش حقوق یکدیگر را پرداخت می کنند و تصمیمات مدیران شهری با در نظر داشتن مصالح و منافع مردم و بر اساس اصول خدمت صادقانه و عالمانه تعریف گردیده است.
3: رابطه با محیط: در جهان شهر مهربانی «محیط زیست شهری» باید مورد توجه جدی همه عناصر شامل مدیران و شهروندان قرار گیرد. این موضوع در چند زمینه شامل: «سالم سازی حداکثری فضای فیزیکی، جلوگیری از آلودگی هوا در حد امکان، توسعه و نگهداری فضای سبز و در نظر داشتن حقوق حیوانات و پرندگان» بیشتر مورد نظر می باشد.
4: رابطه کالبد شهری با مردم: کالبد شهر مهربانی با رعایت مصالح و نیازهای کلیه شهروندان و ساکنان آن طراحی و تزئین شده است. به صورتی که هنرمندان، ورزشکاران، اصناف، صنایع، معلولین، اقشار کم برخوردار و … می توانند با سهولت از خدمات شهری بهره مند باشند.

تحقق چشم انداز «جهان شهر مهربانی» زمانی معنا می یابد که «عدالت توزیعی خدمات» در تمامی عرصه های شهر جاری باشد، مردم در معنا و عمل به عنوان شریکِ مدیران در اداره شهر انگاشته شوند، روحیه همیاری، هم افزایی و مشارکت همگانی بر مبنای تعهد ایجاد شده باشد و واژگان دلسوزی، مصلحت اندیشی و عقلانیت بستر اصلی روندهای «شهر، شهروند و شهرداری» قرار گیرد.

منبع: روزنامه شهرآرا، یکشنبه 14 آذر 1400، شماره 3546

 

https://shahraranews.ir/fa/publication/content/12369/338590

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *