مقالات مدیر مسئول

مردمان خوب شهر

ورای تحلیل های سیاسی به خصوص در جریان هتک حرمتی که در حرم شریف رضوی رخ داد، این دو اتفاق چند پیام مهم و آموزنده به همراه دارد؛ اول اینکه در گوشه وکنار این شهر، مردمان شریفی زندگی می کنند که در آسمان ها مشهور هستند و در زمین گمنام، ولی مجاهدانه و خالصانه برای رضای الهی تلاش می کنند و آتش به اختیار راه خدمت به مردم را برگزیده اند. این گونه افراد تعدادشان کم نیست اما متاسفانه جریانات رسانه ای و تبلیغاتی تنها زردی ها و کاستی ها را ترویج می دهند و جار می زنند و این گونه رفتار های انسانی و فرهنگی را که موجب رضای الهی و کمک به مردم است، نادیده می گیرند.
دومین پیام، یادآوری پیامد اخلاص در عمل است. زمانی که گفتار و رفتار انسان با خلوص نیت همراه باشد، هرچند گمنام باشد، با اراده الهی می تواند به عنوان الگویی حسنه برای مردم مطرح شود، شهرت یابد و عاقبت به خیر شود و این پاداش نیکوکاران است. سوم اینکه ما باید «مردمان خوب شهر» را بشناسیم، رفتار خیر آن ها را ترویج دهیم و در طوفان های سهمگین تبلیغاتی که قصد دارد بی اخلاقی را ترویج دهد، از آن ها به عنوان الگو های شایسته رفتاری در جامعه یاد کنیم.
کاسبی که حبیب خداست و به مردم کم فروشی نمی کند، مدیری که بیت المال را ضایع نمی کند و برای بهبود زندگی مردم همه توان خویش را به کار می گیرد، مردمان شریفی که این گونه گمنام و مشتاق به مردم محروم در حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار کمک می کنند، کادر درمان که از جان و سلامت خود برای مردم مایه می گذارند و ده ها گروه دیگر از این جنس هستند که بی ریا و خالصانه تلاش می کنند، لقمه حلال را ترویج می دهند، به جامعه خدمت می کنند و از مردمان خوب شهر محسوب می شوند. خوبی های مردم و مردمان خوب در شهر ما کم نیست؛ همان هایی که اسباب اجابت دعا و برکت زندگی آدمی بر روی زمین هستند و خداوند متعال به خاطر نیکی های آن ها، انسان را مشمول رحمت خود قرار می دهد. این سه مرگ تلخ می تواند برای همه مردم شهر روی دیگری از زندگی در جهان مادی امروز را به نمایش بگذارد.

 

منبع: روزنامه شهرآرا، سه شنبه 23 فروردین 1401، شماره 3640

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *