برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

پایان شب سیه چه رنگی است؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

⛱  گاهی زندگی آنقدر سخت و سیاه می شود که دیدگان تفاوت شب و روز را تشخیص نمی دهد. گویی عقربه های ساعت یخ زده و زمان در یلدایی سرد و تاریک به بلندای یک عمر متوقف شده است و چشمانت هرقدر دنبال کورسویی از امید و نور می چرخد چیزی نمی بیند. اکنون تو مانده ای و باری از مشکلات بر زمین مانده، تنهایی آزار دهنده، آینده ای نامعلوم و زوزه های دلخراش گرگ های بیابان های سرد و خاموش. اینجاست که با تمام وجود لمس می کنی بالاتر از سیاهی رنگ دیگری نیست و ناخودآگاه از خود می پرسی به راستی پایان شب سیه چه رنگی است؟ مگر یلدا چقدر طولانی تر از شب های دیگر است که تمامی ندارد؟ شاید ما در شام آخریم که صبحی ندارد و آن قدر باید بمانیم تا بمیریم و طلوع آفتاب را نبینیم. اینجاست که درد به نهایت رسیده و آنقدر تمام وجودت را فرا می گیرد که نایی برای زندگی نداری.

⛱ ناخودآگاه چشمانت را می بندی و در زمستانی سرد و ناتمام با دیدگانی بسته زیر بهمنی از مشکلات و سختی ها حس می کنی در آخر خطی و باید در انتظار مرگ باشی. همان لحظه که غریبانه و تنها، نالان و گریان، ناامید از همگان به خواب عمیق فرو می روی ندایی باشکوهِ عشق از درون دل تو را خطاب می کند؛ دیدی کسی جز من هوایت را ندارد، دیدی تا نیازهایشان را پاسخ دادی رهایت کردند، دیدی به کسانی امید داشتی که ناامیدت کردند؟ هر چند تو از ما دور شدی و فاصله گرفتی ولی ما هوایت را داشتیم و هیچ گاه رهایت نکردیم. اکنون تو را در آغوش گرفته ایم، آرام بخواب، کمی استراحت کن! چشمانت را که باز کنی همه چیز تمام شده، دردهایت درمان شده و دوباره طلوع خورشید را خواهی دید و در خواهی یافت ما همواره فرای سیاهیِ شب، سپیدی صبح و پس از زمستانی سخت، بهاری دل انگیز را آفریدیم.  

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 1.45 (20 رای)